^_^We love^_^
O lume a noastra

Let's have some fun

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» atentie
Vin 24 Aug - 15:11:46 Scris de Darth Sabe

» Majestic RPG
Joi 28 Iun - 1:31:20 Scris de Darth Sabe

» Unstoppable Mind
Mier 27 Iun - 11:49:12 Scris de Darth Sabe

» Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica}
Dum 24 Iun - 18:31:41 Scris de Sayami

»  AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG
Joi 21 Iun - 13:59:38 Scris de Darth Sabe

» Cate mesaje ai?
Mier 6 Iun - 14:51:43 Scris de Darth Sabe

» Forum Game of Thrones (RPG)
Mier 6 Iun - 14:51:09 Scris de Darth Sabe

» Cine comenteaza ultimul castiga!
Mier 6 Iun - 14:50:26 Scris de Darth Sabe

» Marissa centaurul saman.
Sam 2 Iun - 8:15:40 Scris de Invader Lamu

Distribuiţi | 

Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]

In jos 
AutorMesaj
Maria
Admin
Admin

Sex : feminin
Zodiac : Balanta
Zodiac chinezesc : Caine
Mesaje Mesaje : 4981
Puncte Puncte : 5263
Reputatie Reputatie : 0
Data de inscriere Data de inscriere : 14/01/2012
Varsta Varsta : 23
Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri

MesajSubiect: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Lun 16 Ian - 20:55:10

Elvira Pov :

Mici petale de ghiocei zbor in bataia vantului. soarele zambeste orbitor ca un rege al tuturor. Razele de soare isi fac simtita prezenta si in camera mea.Pomi imbobociti par a reinvia. Cobor in bucataria casei unde se simte un miros dulce amar de la prajitura care abia , o scoasa din cuptor , Ana , ea fiind singura care gatea in aceasta casa.Dar ceilati fiind pusi la masa la discuti.
Ana cand m-a vede pe fata ei a aparut zambetl prin care intelegeam ca sunt iubita ca o sora si ca aceasta este familia mea naturala.
daca v-ati intrebat cine sunt si cine va comunica?
Atunci a sosit timpul sa imi arat identitatea :
Numele meu este Elvira Maria Sterling , am 17 ani , am parul rosu precum focul , ocvhi ca un rubin abia descoperit . Mai am impreuna cu mine in aceasta casa cativa prieteni foarte aprpriati care i-am cunoscut la orfelinatul din care provin , acestia mi-au devenit in timp ca o familie . Cand am intrat in bucatarie le-am auzit discutand un subiect aprinsd , mai precis acomodarea noastra in aceasta tara , si noul nostru liceu .
Imi plimb picioarele spre masa si ma asez la masa, iar Ana imi pune in fata o gfarfurie cu mancare.
Satu si ma uit la Ana , pare a fi ingriorata pentru nelinistea mea . Prima zi de liceu se aproprie cu pasi grabiti. Incepem discutia:
- Elvira ce se intmapla cu tine , esti ingrijorata?
- Ma tot gandesc ca mai este o zi si incepem primul nostru an de liceu .
- Asta te nelinisteste pe tine? Nu-ti face griji ne vom descurca daca suntem toti impreuna.
Nici bien nu termn propozitia ca ma trezesc in bratele Anei . Ii raspund la imbratisare cu aceeasi dragoste care mi-o poarta si ea
Astazi ne gandeam sa mergem sa vedem drumul pe care vom merge spre socaala.
dupa ce termina de mancat micul dejun mergem sus pentru a ne pregati de drum.
Eu ajung ultima in camera dar cand ajung la usa camerei mele nu apuc s-a deschid deoarece aud un strigat din capul holului era Ana . Se speriase de un soricel pe care il vazuze alergand prin dulapiorul; ei de haine .
Euy vazand toate acestea il chem pe Seth care ereuseste sa prinda soricelul. Ana mia spus ca are putina nevoie de parerea mea pentru ca nu stie cu ce sa se imbrace .
Eu ii arat niiste pantaloni de blugi albastri stramti si o bluza neagra mulata iar incaltaminte sunt niste ciszulite albe cu blanita.
Dupa aceia ma duc sa ma imbrac si eu . Imi iau pantaloni de piele mulati pe corp si o bluza mulata pe corp si decoltata din piele un colier negru , o geaca de piele , o esarfa neagra cismulite de piele neagra cu toc .Dar nu am ajuns la machiaj. Ma dau cu putintus , rimel , creion de ochi si un glos stralucitor pe buze . imi indrept parul si il las pe spate vazandu-se rosu ca pocul .
cobor jos so o gasesc pe Maira imbracata in blugi negri cu multe taieturi un pluovar cu un craniu alb , cercei neghri , un lant argintiu , care atrna la pantaloni , un mic lantisor auri care il asvea la gat. si tenesi negri cu puncte albe .
Langa ea mai eraui si Sam si Seth imbracat intr-un tricou alb si paltanoi negri , iar Sam in tricou negru si paltaloni albastri si in picioare purtau amandoi tenesi , albi .
Imipreuna o asteptam pe Ana care intarzia sa apara . Acum coboara si ea , iar apoi mergem spre usa si iesim din casa .

Personajele primul capitol :
Elvira Maria : http://flikieapp02.appspot.com/caa60a17 ... cec0e3.jpg
Ana Maria : http://4.bp.blogspot.com/-RzDgLTUEE98/T ... 8_full.jpg
Maria : http://quizilla.teennick.com/user_image ... _full.jpeg
Sam: http://cdn.pimpmyspace.org/media/pms/c/ ... risz-1.jpg
Seth: https://media.photobucket.com/image/anim ... 2.jpg?o=34

" />
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://animered.forumgratuit.ro
sarah chan
Owner
Owner

Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 17452
Puncte Puncte : 18098
Reputatie Reputatie : 20
Data de inscriere Data de inscriere : 13/01/2012
Localizare : Lumea mea, numai a mea
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Mier 18 Ian - 19:33:18

Sys meu imi place povestea sti bine asta.. si sunt nerabdatoare sa citesc continuarea asa ca te rog sa o aduci repede si sa treci cu ochiul peste sa corectezi greselile de tastare asa pentru estetica ;)

Spoiler:

Be You,
Be Someone Else,
Just Be Yourself!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://welove.forumgratuit.ro
sakura chan
VIP
VIP

Zodiac : Fecioara
Zodiac chinezesc : Bivol
Mesaje Mesaje : 2823
Puncte Puncte : 2950
Reputatie Reputatie : 3
Data de inscriere Data de inscriere : 18/01/2012
Varsta Varsta : 21
Localizare : In my memories.
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Music

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Mier 18 Ian - 21:05:49

Este foarte frumoasa poveste, imi place foarte mult sa pui si nextul cand ai timp desigur :D

"Hell is empty and all the devils are here."
Spoiler:

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://AiEnMaLoVe.hi5.com
Dark Strawberry
Admin
Admin

Zodiac : Scorpion
Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje Mesaje : 11660
Puncte Puncte : 11919
Reputatie Reputatie : 1
Localizare : Hannya
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Joi 26 Ian - 22:20:04

Ador povestea si astept nextul :bounce:

Floating in the waves... the moonlight
In a comatose sleep... the moonlight
Swimming alone in a dark  

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://4xanime.forumgratuit.ro/
Maria
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Vin 27 Ian - 18:46:13

Episodul 2

Nu stiu unde ma duc acestia .Eu doar stateam in spatele lor si ii urmama in tacere.
Nu stima ce era cu mine nu eram in toane bune .
poate asa te simti cand erai un strain intr-o alta tara , intr-un alt loc .
Ma trezesc din gandurile mele cand o vad pe bruneta cum se intoarce cu fata la mine si care se si opreste in drum si se uita la mine .
Dupa ce ajung si eu la ea placema amandoua .
Imi ridic capul spre soare si sunt orbita din cauza bai care am primit-o de la el .
Ma opresc cadn dau cu capul de care m-am lovit nu era altul decat , Sam .
Acesta se opreste , deoarece era trecerea de pieton .
Dau din cap sa-mi revin iar zambit isi face din nou aparitia .
Ma uit prin imprejur si vad ca nu mai avem mult si vom ajunge la liceul unde vom invata .
Azi ne prezentam la liceu sa ne ducem fisele matricole , de la liceul precedent , din Japonia
La aceast ainstitutie , unde ne inscriem acum este unul de muzica .
In capitalal nipona am fost la la un liceu normal .
Ajungem in sfrsit si noi intram in curtea scoli dupa care la secretariat si de acolo la directorat .
Aceasta ne primeste pe rand in biroul acesteia .
Primi sunt Seth si Ana Maria , Maria si Sam , ultima sunt eu .
Directorea m-a pus sa cant o melodie .
Deoarece era sezonul colindelor , am hotarat sa cant unul .
Termin de cantat , iar ea se uita la mine zambindu-mi .
Ies din birou si m-a indrept spre ceilati . Ne asezam pe canapeaua din hol si asteptam sa vedem careeste rezultatul .
De o data de pe usa din dreapta, apare secretara care vine grabita spre noi .
Ne ridicam la venirea ei si ea ne aduce raspunsurile .
- Primii care au fost fost acceptati au fost fratii Romero , iar urmatori acceptati sunt in ordinea urmatore . Elvira Maria Sterling , Maria si Sam .
Ne-am bucurat nespus de mult deorece suntem in aceeasi calsa .
O clasa care este imbinata cu mai multe tipuri de talente .
Spunandu-ne ca putem incepe cursurile chear de acuma .
Noi fiind bucurosi ne-am dus grabiti catre calsa , unde ne asteapta o doamna draguta care ne dadu-se voie sa intram chear daca se sunase si venise-m dupa ea .
Ne prezeinta frumos clasei ca fiind noii elevi .
Acuma urmand aranjarea nostra in banci , care erau de cate trei persoane .
In ultima banca de pe treapta de sus a calsei unde ma pus cu Ana si Maria , iar in fata nostra statea Seth si Sam si icna un baiat pe care nu-l cunosteam .
Dupa ce ne aseaza ne face semn sa trecem in fata clasei si ne prezentam . Prima care se prezinta e Maria .
-Buna , numele meu este Maria .Am saptisprezece ani si imi place foarte mult sa cant si sa dansez .
- Buna . Numele meu este Ana Maria Romero , am spatisprezece ani si imi place sa dansez .
- Salut , numele meu este Seth Romero si sunt fratele mai mare a Anei , am optisprezece ani M-am insris la acest liceu datorita surori mele .
-Salut , numele meu este Sam si am saptispreece ani , imi palce sa danse si nu stau rau nici cu vocea .
Dupa ce sau prezentat Ana Maria , Maria , Seth si Sam , a venit randul meu sa le spusn sic eva despre mine . Ies in fata si incep .
- Buna , numele meu este Elvira Maria Sterling si am optisprezece ani , imi place sa dansez si sa cant .Cum ati observat si voi unui dintre noi au doar numele mici. Noi am cresc la acelasi orfelinat .Acolo ne-am cunoscut si ne-am impiretenit .
Acesta ne ureaza bun venit si ne spune ca poftim in bancile nostre.
Ne asezam la locul nostru si dupa care incepe lectia .
Ne scoatem caietele si incepem sa notam niste cuvinte pe care le rosteste acesta.
Dupa ce mai scriem ceva aceasta ne-a pus sa fredonam un cantec pe care il stim noi .
Prima pe care a ascultato a fost o fata cu parul blond si ochii albastri , care poti sa spui ca e chair ruda cu blonda de langa mine .Acesta statea in banca cu doua fete .
Un dintre ele avea parul rosu si ochii la fel, iar cea de a douaa este bruneta .
Aceasta canta o piesa forte frumosa dupa parerea mea .
Doamna profesora a pus-o si pe Maria sa cante ceva .
Ea a cantat o melodie pe care o adora
Dupa ea ma pus pe mine .Eu am ales o melodie mai de sarbatori . Care se pare ca ia placut chair forte mult .

Noile personaje din acet episod
Sarah : http://animered.3xforum.ro/img/pics/animered.3xforum.ro/m_293.jpg
Karyna: https://2img.net/h/i901.photobucket.com/albums/ac211/Luna_Klastey/roochi.jpg
Kaname: https://2img.net/h/i276.photobucket.com/albums/kk39/hnanimegrl88/black%20hair%20girls/blood.jpg

" />
Sus In jos
Dark Strawberry
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Dum 29 Ian - 17:31:43

Yey acum astept urmatorul next nu ma pot satura doar cu atata emoticon2

Swimming alone in a dark  

Sus In jos
Maria
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Lun 13 Feb - 19:52:25

Scuze ca nu am mai scris partea a 3 , da r sunt racit a si nu prea ma lasat mama sa scriu , dar uitati episodul 3 sper sa va placa .

Episodul 3

Dupa ce termin de cantata ma asez pe scaun si ma uit prin clasa si vad ca toate privirile erau aruncate spre mine .
Aud un mic chicotit care venea din partea blondei care statea cu mine in banca
Ma uit ciudat la ea , iar aceasta se potoleste .
Amandoua ne indreptam privirile spre profa care se aseaza din nou la catedra si striga catalogul .
Dupa ce il striga aceasta isi strange lucurile si ne zice al revedere , iese din sala.
Chair cand a iesit s a sunat si de iesire.
Imi strang lucurrile de pe banca , in acelasi timp in care le strange Ana si Maria .
Arunc o privire prin clasa si observ ca trei fete se indreapta spre noi.
-Buna. Eu sunt Sarah si ele sunt Kaname- arat spre fa ta cu parul negru ca noaptea- si ea Karyna .Ne spune aceasta aratand spre fata care semana leit cu mine , iar ea, adica Sarah arata la fel ca Maria.
- Incantate de cunsotinta . eu sunt Elvira , iar fetele de lang amine sunte...
- Maria , incantata de cunstinta . spune blonda inainte s apot termina ce aveam de spus .
- Iar eu Ana Maria . apuca si Ana sa spuna ceva .
-Suneteti cumva noi pe aici ? Ne intreaba Sarah .
- Vrea sa zica , daca sunteti noi in tara asta . rectifica bruneta
- Da. suntem am trait toti la orfelinatul " Sfanta Maria" din Japonia. Le spune ana inainte sa vorbesc eu .
- Voi proveniti cuvma din Japonia? Le intreb eu .
- Da. Provenim de acolo , de ce intrebi? Imi raspunde roscata si imi adreseaza alta intrebare .
-Aveti nume care seamana cu numele e acolo.
-si apopo Maria de unde ai lantisorul acela . O intreaba Sarah care ii arata medalionul de la gantul blondei de langa mine .
-Mi la dat Maica Stareta de la rofelinatul de unde am plecat . Ea mi-a spus ca la gasit la gatul meu cand am fost adusa la orfelinat.
-Ati fost doar voi trei la orfelinat? ne intreaba Karyna
-Am fost mai multi , vro douazeci sic eva nu mai stiu sigur acest lucru .ii raspund roscatei .
-Dragut . La fel avem si noi prieteni foarte multi .Uni sunt chiar nesuferiti si perversi , daor totusi sunt prietenii nostri si tinem mult la ei de voie sid e nevoie. Spune Kaname in timp ce incepe sa rada.
-Asa sunt si uni dintre ei , dar mai rau sau mai ciudat spun in gluma.
Termin de ras si dintr-o data simt cum ma ea durerea de cap nemai simtit pana acuma .
Capul meu a inceput sa sa vazaie de durere , dar se pare ca durerea aceasta am primit-o impreuna cu o viziune.
Se facea ca eram intr-un sat , iar aceasta er ain flacari , iar inr pe jos erau cadavre se manau cu ingeri , dar nu cu aripi albe ci negre.
Inintez prin cadavre si ajung in fat a unei case care usa principala era sparta in mii de bucatii.
Pasesc cu grija sa nu ma ranesc . Intru in casa si vad ca cel care a facut toata aceasta harababura era in viata .
Acesta statea in fata a patru oameni , care erau speriati , deaorece putea sa-is piarda viata.
Eram cam spiriata de ce vedeam , parca am mai fost aici .
Ceva din interiorul meu imi spune acest lucur . Ma uit mai atenta la aceste persoane si observ ca era un barbat in jur de 20-30 de ani , zvelt , cu parul negru , ochii albastri ca marea , iar femeia care statea in spatele lui avea parul lung pana la fund , de culoarea focului , ochii acesteaia era de un rosu rubiniu care parca imi arunca priviri spre mine. Iar in spatele acesteia se aflau doua patute din care se auzea plansete.
Curiozitatea ma omorea asa ca ma indrept spre patuturi unde auzisem tipetele .
Cu fiecare pas eram mai curiasa asa ca il maresc si ajung intr-un suflet .
Ridic privirea si vad doua suflete , care se oprise din plans cadn imi simt prezenta .
Cadn isi ridica privirea spre mine si vad ca cei doi copii erau fete defapt si se pare ca gemene.
Aud doau impuscaturi si imi intorc privirea instantaneu si vad ca cei doi oameni au fost impuscatii in inima .
O vad pe femeie cum se indreapta cu greu spre patute.
-N...u...va...fa...ce-ti.... gri...ji... Ka...ry...na, Elv...ira.. fete...le...me...le spune cu greutate femia udpa aceea more .
Ramn putibn nemiscat din cauza ultimelor cuvinte pe ca re le spusese femeia.

" />
Sus In jos
sarah chan
Owner
Owner

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Vin 24 Feb - 20:23:06

Kyaaaa abia astept sa pui continuarea mai ales ca sunt personajele noastre sunt tot mai nerabdatoare

Spoiler:

Be You,
Be Someone Else,
Just Be Yourself!
Sus In jos
Maria
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Vin 24 Feb - 22:00:57

am terminat episodul patru deja astept inc a un com din parte a voastra sau altfel la revedere de la next.

" />
Sus In jos
Dark Strawberry
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Vin 24 Feb - 23:34:08

Ei bien uite si inca un comentariu de la mine,te rog sa pui nextul ca sa ma fericesti ep mine emoticon2

Swimming alone in a dark  

Sus In jos
Maria
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Sam 25 Feb - 21:41:29

am adus Episodul patru asa cum am promis . E c a un cadou cu intarzire de Sf. Valentin si petnru ca maine nu voi intra de loc pe net ca voi pleca la tara.
Episodul 4

Ma trezesc speriata si ma uit prin imprejur si vad ca nu ma aflam in clasa .
Ma uit prin imprejur si va d ca ma aflam in infirmeria scoli.
Aud cum usa se deschide si pe ea isi face aparitia o asistenta impreuna cu noile mele prietene si nebunele mele, dar nu erau singure mai erau doua persoane cu cele trei prietene care ni-lam facut.
Dupa cum aratau cele doua persoane se poate sa fie gemeni deoarece erau amandoi sateni.
Un baiat saten cu ochii la fel ca parul , care era destul de dragut dupa parerea mea .
Incerc s a ma ridic de pe pat , dar nu m pot tine pe picioare si cad din nou pe pat .
O vad pe Ana cum se indreapta spre mine si se aseaza langa mine.
-Elvi, incet c a nu vrem sa patesti ce sa intmplat acum ceva timp .
-Sunt bine , Ana . Nu-ti fa grji , nu veti sca de mine asa usor de mine . spun in timp ce incep sa rad si ii zambesc dulce.
-Ai avut alt a viziune? O adu pe Maria cum imi pune o intrebare pe care o asteptam de ceva timp. Dar speram s a nu o puna .
-Da .si nu e una normala. spun in timp ce ma uitam la Maria imi fugea privirea spre roscata .
-Fetelor ma puteti lasa singura , cu Karyna?
Fetele dau din cap in semn ca da, iar aceastea iese din camera impreuna cu asinstenta.
Roscata se indreapta spre patul meu si se aseaza pe el .
Ma intorc cu fata la ea si as vrea sa-i spun despre viziunea , dar ceva din mine ma retine sa-i povestesc despre ce am vazut .
Inspir si expir , dupa aceea mi-am loat inima in dinti si am inceput sa-i spun viziunea pe care am avut-o.
Aceasta imi asculta fiecare cuvant pe care il scoteam din gura .
Termin ce aveam de spus si vad cum buxele ei vrea sa rosteasca ceva
-As vrea ca viziuna ta sa fie adevarat ... dar ... eu nu-mi cunsc parinti. De faptul nu-mi-am cunoscut nici o ruda .Dar as avea o sugestie prin care am putea sa aflam daca suntem rude de sange sau sa fim chair gemenele din viziunea ta . spune in timp ce o vad ca se mai lumineaza la fata .
-Te ascult . Car e e sugestia.
-Am putea sa facem un test ADN ca sa fim singure de acest lucur si poate fac si cele doua blonde ca prea mult semanana una cu cealalta.
- E buna , ideea si sunt deacord cu tine si in privinta celor doua . Acuma s a le convingem sa accepte
Acum e acuma , ma intreb daca nu cumva noi doua suntem cele doua gemene.
Stiu ca femeia aia mi-a strigat numele al meu si a Karinei , dar daca era doar o inventie de a cuiva sau chiar a mea. A interiorul meu.
Spun asta deoarece multa lume a intrat in mintea mea si a incercat sa-mi joace feste.
Ma ridic de pe pat si vreau s a ma iimbrac , dar cad automat jos, dar norocul meu er ac a roscata er alang amine si ma prins ininte. sa fac contact cu podeaua rece c a piatra.
- Incet. Mai bine ai pleca aca sa c a sa-te odihnesti imi spune Karina in timp ce ma aseaza pe pat , iar aceasta striga asistenta , care vine sa-ma consulte , iar aceasta imi spune s a plec acasa c a nu arata prea bine.
Incep sa ma imbrac , dar cu ajutorul Karinei ca a stat cu mine in tot acest timp.
Cobor scarile si ma indrept spre curtea scoli si de acolo ies din scoala si am indrept spre casa.
Ajung in zece minute.
Imi scot cheile si deschid casa .
imi las geaca in cuier si am descalt de cizme.
Urc sus in camera mea si ador imediat.

" />
Sus In jos
sarah chan
Owner
Owner

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Dum 26 Feb - 13:28:39

Foarte tare Karyna si Elvira fac testul si Sarah cu Maria ...nebunele noastre :=):

Spoiler:

Be You,
Be Someone Else,
Just Be Yourself!
Sus In jos
Maria
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Joi 15 Mar - 21:28:20

Episodul 5 trebuie sa vil aduca Adinuta .

" />
Sus In jos
Maria
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Mar 3 Apr - 8:46:33

Buna gasca v-ama dus next-ul .Am vorbit cu Adina si ea ca posta episodul sase si daca u si il fac eu pe tot inc anus tiu sigur )))

Episodul 5
Amanda`POV:

Ma ridic lenesa de pe scaunul de avion si incep sa ma intind.Tocmai aterizasem in Romania,in capitala statului adica Bucuresti . Ma ridic de pe scaun si incep sa-o legat pe persoana care era langa mine. Satena nu prea vroia chair de loc sa se trezeasca asa ca o itin pana se sperie si cade de pe scaun si aud o mica injurata adresata mine.
Rad putin dupa aceea ii fac semn ca am ajuns si aceasta incepe sa umble si sa se indrept spre iesirea din avion.
Iesim din avion ultimele. Inaintea nostra a mai coborat inca patru persoane, care erau frati nostri mai mari .
Coboram de pe scara si trecem in saptele fratilor nostri . Imediat cand am ajus am bagat de seama ca surorile mele iar se certau .
- Pazea baieti ca Erika a venit pentru voi.
- Erika, nu ami tipa as a ca ne asurzesti. spune bruneta care aceasta era Nina sora mea , iar fata cu care se cearta e alta sora de a mea .
Aceea e Erika are parul roz lung pana la fund si e imbracata itnro pereche de pantaloni strmti, pantofi , negri , o vesta , si un sutien plus geaca de bluzi a lui Eric , fratele nostru mai mare.
Nina era imbracata mai normal. Adica o pereche de blugi normali, nu strmti , nici largi perfect, un tricou alb, o pereche de tenesi si o geaca de blugi neagra.
La ea asta ar veni haine normale , dar mai are unele zile in care se imbraca mai provocator .
Langa ele mai stau Eric, fratele nsotru .
Are parul roz, ochi al fel ca parul cum avem si noi , imbracata intr-o pereche de blugi albastri si un tricou negru . In dreapta lui e Derek , fratele satenei .
Era imbracat in blugi , tenesi si un tricou la fel ca Eric dar difereau culorile la tricouri doar el il avea alb.
Acum cred ca urmez eu si fatuca ast a de langa mine , nu? Cred ca da.
Cea care va vorbit pana acuma sunt eu . Numele meu este Amanda sau aimi pentru prieteni ami apopriati , am parul roz , ochi la fel cum e si parul .Am 18 ani , numele de familie nu il cunsc deoarece am cresc in aceeasi familie cu fat a d elanga mine si fratele ei .
Satena carest alanga mine e Anastacai Romanov.
Da ati atuzit bine ea e Anastacai , da provine din familia de taristi a Rusiei care a fost impuscata toti de o data , dar in afara de ea si fratele ei mai mare Derek
Daor ei doi sunt singuri supravietuitori ai clanului romanov. Ma rog noi doar asta stim.
Era sa uit sa va spun cum era imbracata si ea si eu .
Eu eram imbracata intr-o pereche de pantaloni scurti albi , un maieu rosu pana la buric , desigur decoltata la cererea Erikai , si pe deasupra un fel de plovar cu maneci scurte gri si in picioare o pereche de cismulite care depasea glesnele cateva palmi.
Nasti , cum ii mai spunem noi , era imbracata la fel ca mine , dar diferea culorile , ea avea culori mai deschide decat ale mele si e mai vioae ca persoana .
Dar bine ca nici eu nu sunt chia asa de cuminte cum ma cred toti .
Bine .Toti baieti care ne vad crede ca suntem curve si nu mai stiu eu ce,dar daca ne cunosc cu adevarat , bine nici chair asa ca altfel sar afala adevarul despre noi.
Poate ar afla ca unele dintre noi a trecut prin o problema foarte dura.
Spun asta deoarece Anastacia a trecut printr-o periada grea a vieti .
Ne miscam din drum si urcam intr-un taxiu si dau adresa unde vom locui cu niste vechi prieteni de ai nostri .
Se pare ca soferul o loase pe o scurtatura deaorece am ajuns repede si coboram din masina .
Eric si Derek au laot bagajele , iar Anastacia sa repezit la usa si a sunat de cateva ori si se apre ca a raspuns insfarsit.
O ajungem si noi din uram si in pragul casei isi facu aparitia o roscata care era prospat trezita din somn.
Dar cand o vede pe anastacia o imbratiseaza si incepe s a rada .
-Anastacia! De ce nu mi-ai spus ca vei veni . Si tu Aimi de ce nu ai sunat? . Ne intreaba Elvira , o prietena faorte apopriata a nostra . Aceasta se da din drum si en invita inauntru si lsam bagajele la intrase si ne spune sa ne asezam pe canapea .
Ma uit prin camera si o intreb unde sunt ceilati .
Aceast spune ca sunt la liceu , iar ei ea fost rau si a plecat de la scoala , plus nea spus si despre viziune si despre testul ADN si despre cele doau fete care semanau ea si Maria .
Asta ar fi ciudat sa fie chair surori dar mi-ar parea bine.
Aceasta nea aratat camerele in care vom sta , iar eu am inceput sa dezpachetez si sa-mi aranjej hainele in dulap si din cate am inteles roscata sa ocupat de inscrierea noastra la liceu .
Dupa ce termin ce aveam de facut ma intind pe pat , dar nu in lungime daor stateam pe marginea patului si ma intind pe el cu picioarele indoite .
Aud un mic ciocanit la usa ,iar eu zic Intra fara sa stiu cine a intrat .
Pe patul meu se aseaza Nasti si ea a ceeasi pozitie ca a mea si pot sa vad cum parul ei cade ca o cascada maronie la fel se intmapal si cu al meu , dar ca o cascada roz .
Sta ce st ain camera mea pana cadn aud un strigat de jos de la parter si se apre c a sau intors Maria cu ceilati .
Coboram jos si cadn ne vad ne imbratiseaza si ne spun

. -Bun venit!

Noi le raspundem cu multumire si mai dtam ceva de vorba si duap aceeea mergem al culcare pentru ca maine trebuie sa ne trezim dimineata as a ca aveam nevoie de som.
Bine ce som mai ai pe la doisprezece noptea la cat ne-am culcat noi, dar in fine am pus capul pe perna si am adormit .

Ps: Partea asta e mai lunga zoro

" />
Sus In jos
sarah chan
Owner
Owner

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Mier 11 Apr - 13:23:48

Bun... mie imi place mult si o sa scriu si eu continuarea ;)

Sarah

- O haide blondo ce e asa de greu, o mica intepatura iar dupa cateva ore afli daca cealalta blonda e sora ta pierduta. Roscata era foarte insistenta chiar de la prima ora a dimineti a venit peste mine in camera si ma batut la cap cu testul ADN, nici cand am pregatit micul dejun alaturi de Mina Noia si Kashim nu am reusit sa scap de insistenta ei, la masa aceasi poveste iar acum pe drumul spre liceu din nou aceasi discutie cred ca pana la urma trebuie sa accept altfel nu o sa ii taca gura
- Karyna te rog nu mai insista, daca voi face testul ADN cu acea fata automat am sa il fac la sediu pentru ca prin sangele dat e posibil ca domni doctori sa afle ce sunt eu cu adevarat si nu vreau asta chiar deloc. Am avut grije sa ii explic de ce nu vreau sa fac testul la un spital normal in doar cateva cuvinte.
- Ce bine.... o sa faci testul, o sa faci testul. Incepuse sa se invarta in jurul meu si sa tipe iar mie deja imi bubuiau urechile avea niste plamani fata asta.
- Ce tot zbieri asa roscato? cel care intrebase era nimeni altul decat Kira, un roscat sexos , ce pot spune daca nu ar fi asa de badaran si eu m-as da la el si nu cred ca m-ar refuza. El era inalt si bine facut ce fata normala nu s-ar uita la el, dar nu era singurul din casa noastra care arata bine, toti baieti de locuiau in aceasi casa cu mine erau niste bunaciuni mama mama dar fiecare avea problema lui, uni erau prea perversi, sau prea tacuti, sau copilarosi iar cei care erau chiar boboc nu puteam sa ma ating de ei. Jamie, fratele meue, era unul din ei, arata foarte hot si de multe ori injuram in gand ca eram rude, sau Gumo foarte sexos si el dar aveam un respect aparte pentru el si se purta cu mine ca si cu sora lui Gumi.
- Ce treaba ai tu flacarici? Am inceput sa rad la cuvintele ,,de iubire'' pe care si le adresau cei doi mereu ma amuzau astfel de discuti care erau si dese mai ales intre acesti doi roscati.
- Mai zimi odata asa morcoveata si te agat in gardu ala.
- Da ce ai ma tu cu ea, las-o sa zbiere cat o tin plamani ce te bagi tu ca musca in lapte ca sa nu zic altcumfel. Opa, aparuse si Kile in peisaj si presimteam ca iarasi se va lasa cu o cearta de toata frumusetea iar eu desigur va trebui sa ii despart.
- Ce zici ma acolo? Musca in lapte? Iti dau eu tie numai musca in lapte.
- Voi doi tonu jos ca am ajuns la scoala si sa numai aud vreo cearta intre voi ca a-ti dat de belea. Cuvintele erau spuse ferm de Mina, o fata cu parul alb foarte dragastoasa de obicei, asta daca nu o enervai, daca o calcai pe coada aveai probleme, era cam sefa in casa, desi era casa mea ma bucuram ca ea lua initiativa si ne ordona altfel ar fi fost haos total si nici macar eu nu as fi putut sa il stapanesc.
- Si ce o sa ne faci? intrebarea retorica a roscatului nu intarzia niciodata sa apara si desigur ca nici Kile nu tacea
- Da, exact. Ce o sa ne faci daca ne certam?
- Foarte simplu pe Kira il pun la regim de mancare ca oricum mananca prea mult iar tu interzis la fete, sexul prea mult dauneaza cel putin sonorului din casa.
- Ce? Fara mancare?
- Fara gagici?
- Ce fete au ? Eu si Karyna desigur ca muream de ras iar sora mea, Kaname, care ne prinsese din urma, se prapadea si ea de ras numai Mina era serioasa
- Da, fara gagici si fara mancare daca va mai certati si nu imi puneti deciziile la indoiala ca stiti bine ca pun in aplicare ce zic.
- Da mama. Cand au spus amandoi in acelasi timp aceleasi cuvinte si au mai facut si fetele alea suparate si bosumflate nu m-am abtinut sa nu mor de ras erau prea comici nu degeaba le ziceam Stan si Bran.
- Bun acum ca sa lamurit totul miscativa fundurile la ore. Mina era ca de obicei sefa , se purta chiar ca o mama cu noi , ne purta de grije si nu ne dadea voie sa facem tampenii, chiar primeam pedepse de la ea ca de la un parinte, dar asta nu ne deranja , sau cel putin nu pe mine pentru ca eram preferata ,,mamei''.
Dupa inca cateva proteste ale celor doi pe care Mina le-a inchis doar cu o privire am intrat cu toti in curtea scolii si cum era deja tarziu fiecare la clasa lui, eu Kaname si Karyna eram in aceasi clasa si acum urma partea cea mai grea pentru mine, sa vorbesc cu acea fata si sa ii explic unde anume vom face testul de ADN daca va vrea sa il facem.
De cum am intrat in clasa am observat un baiat nou in clasa mea, un saten al naibilui de frumos si desigur inconjurat de toate tarfele din clasa asta. Toate trageau de el care in ce parte vroia si il intrebau te miri ce iar eu stateam langa catedra si il priveam, cu gura deschisa asta pana cand si-a intors privirea spre mine, atunci am simtit ca o sageata mi-a trecu prin inima, cred ca Cupidon ma nimerit din plin, cu acei ochii superb cum sa nu ma cucereasca dar nu aveam de gand sa par ca si celelalte usuratice din clasa mea si nu o sa ma las usor daca imi va face curte desi recunosc imi va fi greu sa il refuz daca s-ar apropia de mine. Ramasesem amandoi privindu-ne in ochii cateva clipe pana cand eu mi-am revent prima si , desi rosie in obraji, mi-am intors privirea si am mers spre banca mea sa imi las ghizdanul. De cum l-am pus pe masa mi-am amintit de test si de Maria, facea cea blonda identica cu mine, si ea venise in clasa si trebuia neaparat sa o intreb, trebuia sa aflu adevarul altfel aveam sa mor intrebandu-ma daca ea e sau nu sora mea geamana furata la nastere.
Am respirat adanc de cateva ori apoi m-am apropiat de ea zambind
- Buna Maria .
- A, buna Sarah. M-ai speriat nu eram atenta.
- Scuze nu am vrut. ,,haide zi odata nu te mai fastaci atat" mi-am zis in minte apoi am tras iarasi aer adanc in piept si am intrebat-o
- Auzi, ai vrea sa facem un test ADN ca si roscatele? Adica semanam prea mult iar eu am o sora geamana pierduta de la nastere, cineva, putrezirar in pamant, a furato de la maternitate la o ora dupa ce ne-am nascut si ma tot intreb poate esti tu acea
- Nu cred ca sunt eu sora ta dar cum nu imi cunosc parinti orice e posibil mergem de e dupa ore la spital cu Elvira si cealalta fata si dam si noi sange pentru un test
- Defapt nu vreau sa facem testul la un spital, eu am o problema si vreau sa o tin ascunsa sa nu afle nimeni de ea si e doar un loc unde putem face testul fara sa se afle in intreaga lume .
- Suferi de vreo boala cumva?
- Nu as numi-o boala dar daca iese pozitiv testul si suntem surori o sa iti spun totul.
- Pai bine atunci, unde anume facem testul si cand.
- Ce zici de azi dupamasa iar locul, e un loc secret . am spus usurata ca acceptase sa facem testul.
Dupa discutia avuta cu Maria m-am indreptat iarasi spre banca mea si din nou privirea mi-a fugit la acel baiat care era inca interoga de fete desi se asezase si el jos dar aproape ca am rupt creionul din mana mea cand o colega, cea mai mare tarfa din liceu, sa pun peste el pe scaun cu picioarele pe de-o parte si de alta. In acel moment mi-am intors privirea pentru ca am vazut ca i-a luat fata in maini si la sarutat , nu vroiam sa vad cum ii raspunde la sarut si incep sa se linga in clasa. Chiar daca nu ii stiam nici numele imi placea de el si eram geloasa ca tipa aia il saruta si nu eu

Spoiler:

Be You,
Be Someone Else,
Just Be Yourself!
Sus In jos
Maria
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Mier 11 Apr - 21:44:56

WWW SArah geloasa , imi place si cred ca vei avea o surpriza in capitolul sapte surioara , frumos imi place mult

" />
Sus In jos
sarah chan
Owner
Owner

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Mar 17 Apr - 14:53:24

Astept sa vad continuarea sis... sa vedem ce mai scri tu :>

Spoiler:

Be You,
Be Someone Else,
Just Be Yourself!
Sus In jos
Maria
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Mier 18 Apr - 7:33:52

Scuze , dar de data asta , capitolul acesta e cam sec , inspiratia a cam dispart. Scuze

Derek P.O.V

O trantesc jos de pe mine si ma sterg la gura dupa scup . Era prea scrbos , mai ales ea .Frate imi vine sa vomit de la sarutul asteia.
Ies din clasa val vartej si am duc la baie sa ma spal pe gura ca deja imi venea sa vomit de la gura aleia.
Doamne , ce panarama de fata .
Cine mama dreacului o fi inscris-o la liceul asta? Dupa ce imi revin ma indrept spre clasa mea si ma duc direct la Maria si se pare ca vorbea cu o fata care semana perfect cu ea , dar era si draguta .
Eah ea as vrea sa-ma sarute ea si nu tarfa ai ordinala
Ajung la banca unde se afla cele doua blonde si o rog pe Maria sa-mi dea o guma ca renise gustul buzelor ei pe buzele mele.
Aceasta se uita mirat la mine, dar isi scoate din buzunar un pachet de guma"Orbit " si imi da o pastila , dar eu ii eau tot pachetul si mi-l bag in gura .
Bonda cealalata se uita la mine si incepuse sa rada. Doamne ce fata si ce corp .
Ce n-as da sa fie daor al meu , eah, dar viseaza doar Derek , nu se va intampla nimic. Dar e prea frumoasa tipa .
ma intorc cu fata la ceilati elevi si nu o vad pe sora mea .
Pe unde umba Aanstacia? Nu a venit cu mine si Maria o data .
Daca ma uit mai bine nici Amanda nu e , asta inseama doar ca e cu rozalia aceea, of frate cele doua nu se despart nicidata.
Mai mestec ceva timp dupa arunc guma la cos si de data asta era mai bine .
Revin din nou la blonda din grupul nostru si o intreb ingrijorat de sora mea , dar dintr-o data aud cum telefonul in buzunar , era un mesaj de la sora mea , iar in el imi spune ca e la magazin cu Aimi si vin acuam in scoala , iar eu rasfulu usurat si ma mai calmez. Ma gandesc oare , Maria , poate sa-mi faca lipeala cu fata de langa ea?
Nu dupa mult timp apare si cele doua nebune , iar ele se aseaza in banca din fata mea.
Ma uit mai atent la sora mea vad ca era imbracata forte provocator , chair prea provocator , deoarece toti baieti din clasa incep sa fluiere , iar unul se indrepta chair spre ea , dar ii arunc o privire rapida , iar el se face ne vazut .
Doamne , de data asta maine ii aleg eu hainele si nu o mai las sa poarta ce poarta azi , adica o fusta neagra scurta , o camasa alba si o vesta , plus si cisme cu toc mic .
Cand era in banca se intaroce cu fata la mine si imi zambeste satena , iar apoi se intoarce cand profa de engleza intra in clasa , air langa mine vine Maria , deaorece cu ea acum stateam , dar vad ca isi ea caietul de pe banca si o trimite pe fata aceea care vorbise cu ea toata pauza .
Maria , iti raman , dator blondo . dupa ce se face comoda in banca vad ca profa ne anunta ca vom da un test surpriza .
Grozav asta imi mai trebuia acuma , dar totusi era bine ca era cum ea in banca.
Dam testul si dupa aceea ne mai spune ca orele sau terminat pe ziua de astazi , iar noi ne ridic din banca si ne strngem lucurile si iesim din clasa .
Ne lom al revede de la noi nostri amici si vad cum unul ditnre ei se tot uita la sora ema , dar de fapt se uita doi , adica , albastrelul si roscatul .
Unul la Nasti si altul la Aimi .
Ne lom drumul spre casa si ajungem foarte repede . Intram in casa si eu merg direct in camera mea sa-am schimb si ies de acolo intr-un trening negru .
Ma duc in gradian din saptele casei si o astept pe Nasti sa vina aici pentur a ne antrena. Nu am astepat mult si isi facu si ea aparitia , era imbracata intr-o pereche de pantaloni de trening si un maieu alb .
Aceasta se indreapta spre mine si isi ea pozitia de lupta si incepe sa dea in mine , iar eu ma feresc rapid si ripostam , dar tot ma ranea , chair forte rau , deja imi aparuse firicele de sange din buza de jos.
Nu stiu cums e face , dar acuma eram jos cu ea deasupra mea si aveam un bat la gatul meu .
-Ma predau . i psun sia ceasta se da jos dupa mine.
-Cei cu tine Derek .Erai mai atent inainte.
-Mda.. mai am si eu zile proaste.
- E daca sa indragostit si el , ce vrei sa-i facem. o aud pe Maria cum spune acele lucruri rosesc putin in obrji.
-Ba nu-i adevarat. Incerc eu sa ripostez , dar cele doau fete incep sa rad , iar satena ii da aprobarea blondei ca avea dreptate .
Ma ridic de pe jos si ma duc sa-mi fac un dus .

" />
Sus In jos
Maria
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Vin 18 Mai - 20:36:56

Frate nu mai comenteaza nimenea? si Sarah cadn pui next-ul?

" />
Sus In jos
sarah chan
Owner
Owner

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Dum 3 Iun - 0:22:11

Gata am adus continuarea sper sa va placa. Spor la citit.

Sarah

Dupa terminarea orelor toti sau dus care incotro numai eu trebuia sa ii support pe cei doi si era si destul de greu sa fiu atenta la ei sa nu se ia la bataie cand gandul imi era la acel baiat saten care aflasem ca il cheama Derek, si Maria ma rugat sa fac schimb de locuri cu ea, de ce oare nu am intrebato eu cu cine sta in banca inainte sa accept, cred ca la acel test o sa iau cea mai mica nota, numai la engleza nu imi era gandul mie atunci.
- Te omor ma daca imi mai zici odata flacarici
- Flacarici flacarici flacarici. Revin la realitate la timp ca sa ii opresc pe cei doi ca sa nu se ia la bataie.
- Gata, time out ducetiva si schimbativa veniti cu mine la Maria acasa. Spun punandu-mi mainile in sold si privindu-i urat pe amandoi
- De ce? Ma intreaba amandoi apoi se uita unul la altul parca strangandu-se de gat din priviri.
- Pentru ca nu am incredere sa va las singuri acasa nici macar 5 minute asa ca fara comentari si miscativa odata. Tonul din vocea mea era grav asa ca niciunul nu mi-a mai zis nimic doar s-au dus si s-au schimbat amandoi aproape la fel, numai culorile difereau in rest, tricou simplu blugi taiati , aceste aspecte i–au inpins la o noua cearta care a durat tot drumul, bine macar ca nu au observat ca eram cam visatoare.
Cand intr-un final am ajuns acasa la Maria am rasuflat usurata ca nu trebuia sa ii mai support singura pe cei doi certareti. Am urcat pe scarile din fata usi si am sunat la use asteptand insa intre timp am auzit galagie in curtea din spate ca niste strigate de lupta auzindu-se doua voci de fete.
Pana cand usa mi-a fost deschisa de Maria cei doi au plecat pe langa casa sa mearga in spate
- A, buna Sarah ai venit? Cand am auzit vocea mi-am intors privirea spre blonda din fata mea si am zambit
- Da am venit, dar nu singura cei doi baieti care au venit cu mine s-au dus in spate. Hai mai bines a mergem dupa ei cine stie ce tampeni fac ei pe acolo. Spun si fara sa mai astept raspuns am sarit direct de pe scari si am mers dupa baieti cand am ajuns acolo ei mai mai sa se ia la bataie.
- E buna, buna buna nu asa
- Ce ai zis ma? Vezi ca eu am vazut-o primul
- In niciun caz eu am pus ochii pe ea. Albastrelul a sarit ca ars cand Kira a zis ca e a lui, dar la cine se refereau nu stiu, dar era prima data cand il vedeam pe Kile atat de suparat cand Kira zicea ceva despre o fata pe care pusese ochii. Oare e posibil sa se indragosteasca? Kile? Greu de crezut dar cine stie poate ca se intampla si minuni.
- Ce ma, in niciun caz eu am fost primul stai la rand.
- Nu va mai certati si imi puteti spune si mie la care din fete va referiti?
- Rozalie, raspunde Kira
- Satena in acelasi timp imi spune si Kile.
- Voi doi vorbiti de fete diferite deci nu va mai certati ca niste gaite , deja ma doare capul spun punandu-mi o man ape frunte si oftand adanc
- Rozalia e Aimi iar satena e Anastacia sora lui Derek imi explica posibila sora a mea dar vad ca fetele erau inca concentrate la lupta lor si nu au auzit, se pare, cearta dintre cei doi . Cand am auzit de Derek am rosit usor dar norocul meu ca Maria s-a dus sa vorbeasca cu cele doua fete iar Kile si Kira mai ca salivau uitandu-se la ele deci nu m-a observat nimeni. ,,Oare Derek pe unde este? Probabil este cu vreo fata frumoasa nu ca mine la vreo intalnire.” Imi spun in gand si oftez din nou.
- Sarah imi faci un serviciu? O aud din nou pe Maria ca ma striga si ii zambesc revenindu-mi din melancolia in care cazusem cateva clipe.
- Desigur spun apropiindu-ma de ea. Cu ce vrei sa te ajut? Intreb cand ajung langa blonda
- Poti sa te duci tu s ail chemi pe Derek jos, e in camera lui. Ultima camera pe hol pe stanga. ,,De ce am acceptat eu sa o ajut inainte sa intreb despre ce e vorba? Nu cred ca o sa pot sa scot trei vorbe fara sa ma balbai in prezenta lui” imi zic in gand dar deja numai puteam da inapoi spusesem ca o sa o ajut si trebuia sa ma duc la camera lui sa il chem..
- Bine, am sa ma duc dar ai tu grije de cei doi iar au inceput sa se certe si ajung usor sa se bata ceea ce rezulta multe pagube. Spun aratand spre cei doi certareti care venisera cu mine apoi dup ace primesc promisiunea fetei ca nu ii va lasa sa se bata plec de langa ea intrand in casa si urcand spre camera satenului de care ma indragostisem.
Cand ajung in dreptul camerei lui raman timp de un minut blocata nestiind cum sau ce sa zic cand imi va raspunde dar pana la urma inspire adanc de doua ori apoi bat la use si astept. Astept cred ca un minut dar fara raspuns
- Oare nu o fi in camera? Cred ca nu strica daca intru sa verific spun pentru mine si apas pe clanta usi deschizand-o si intrand inauntru. Merg pana in mijlocul camerei inspectand-o cu privirea era foarte frumos aranjata si organizata. Nu apuc sa imi revin din transa decat cand aud usa de la baie deschizandu-se si il vad pe saten aparand doar cu un prosop in jurul taliei
- S-s-s-scuze…. Nu stiam ca esti la dus…. Am batut la use dar….nu a raspuns nimeni….asa ca am intrat….scuze nu am vrut sa te deranjez am spus mai mult balbaindu-ma cand baiatul m-a privit eram constienta ca era foarte probabil sa fiu rosie in obraji dar el a inceput sa inainteze spre mine fara sa zica vreun cuvant lucru care ma facut pe mine sa merg cu spatele pana m-am lovit de zid si numai aveam unde ma duce iar el inca fara sa zica nimic se apropia de mine.

Spoiler:

Be You,
Be Someone Else,
Just Be Yourself!
Sus In jos
Maria
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Dum 3 Iun - 5:15:12

Era si timpul sa-l pui si ma ocup si eu de next-ul viitor si mia placut mult de tot si am niste idei pentru next, dar putin mai perverse :let'ssee: yes

" />
Sus In jos
sarah chan
Owner
Owner

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Lun 4 Iun - 17:28:37

Abia astept sa il citesc surioara sunt foarte nerabdatoare

Spoiler:

Be You,
Be Someone Else,
Just Be Yourself!
Sus In jos
Maria
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Lun 25 Iun - 5:22:45

Episodul 9

Anastacia P.O.V
Dupa plecarea lui Derek am inceput sa ma lupt cu Amanda , dar ca sa nu fie o lupta normala am pus un pariu cu ea. Pariul era ca cea care pierde sa sa se tunda pana la gat. De ce credeti ca am pus pariul asta? Pentru ca amandoua avem parul lung pana la posterior. Dar acum sa revin al lupta incercam sa ma feresc de loviturile ei , dar era prea greu pentru ca ea lupta chiar forte bine.
Blestem ziua in care fratele ei Eric a invatat-o sa lupte,deoarece acuma imi era greu sa o inving la tehnica corpului.
Sar in sus de pe pamantul rece si zbor pe creanga unui copac din apopriere si vad ca si ea se desprinde de pamant si zboara spre mine si cu sabia ma loveste in jurul bazinului si imi lasa o urma rosie si o aprte din hainele mele se rupe din cauza taieturi provocate de sabia ei . Ajung din nou jos si imi rup partea de jos a bluzei si imi pregatesc si eu sabia si zbor spre ea si o ranesc destul de serios la picioarul stang , dar se vindeca repede, era de asteptat acest lucru , daor era vampir la fel ca si mine.
Ar fi bine sa inchid aceasta lupta si asa ca suntem amandoua la remiza si in plus simt niste aure,a trei persoane mai exact.
- Se pare ca e remiz. o adu pe Maria cums e indreapta spre noi si avea acelas zambetul pe buze si urmata indea proape de doi baieti .Unul e cu parul albastru si este al dreacu frumusel foc si se pare ca ma priveste cu un zmabet pervers , iar al doilea e un roscat si el e frumso,dar mai frumos e albastrelul. Iar roscatul incearcas a nu para ca se uita la rozalie,dar nu prea se vedea acest lucru.
- Blestem ziua in care fract-ul te-a invatat sa lupti, Amanda. Ii spun eu cu ceva raceala in voce si suparare si e acnad aude ce am zis incepe sa rade .
Eu ma misc de pe loc si ma duc langa copacul in care am sarit acum cateva minute si le ea pe cele doua tace , care era uan a mea si auna a rozaliei.
Imi bag sabia in teaca mea si ma ii arunc teaca rozliei si e aimi zmabeste si o baga si ep a ea in fusa sabeiei.
-Mai bien va-ti duce sa va faceti dus ca veniti cu mine si Sarah si Elvira impreuna cu Karyna sa facem un test ADN .
-Da , sefa. spun si eu si Amanda in acelas timp .
-Venim si noi. ii adu pe cei doi baieti .
- Voi cumva , vorbiti? ii intreb eu in gluma. Iar acestia incearca sa zica ceva ,d ar Maria le zice sa se termine ca deja icnepe sa fie patetici , air dintr-o data ii vad ca icnepe sa se e ala bataie , dar ii calmeaza blonda noastra cu un pumn in cap si se potolesc , dar o privesc cu raceala amandoi.

Derek P.O.V

Ajung in camera mea si ma duc direct la baie si imi fac un mic dus. Ies din baie si cand vad cine in camera mea raman stana de piatara. Azi nu era ziua mea de nastere ,dar am primit cel mai frumos cadou din viata mea, acela fiind ,o bomba sexy se afla in camera mea si nu mai zic de mine ca eram daor intr-un prosop pe mine.
Ma misc din drum si ma indrept spre ea ,vad ca incepe sa zica ceva , dar se balbaie . eu ininteam iar ea se dadea cu cati-va pasi inapoi si se loveste de peretele din spatele ei , iar eu am aveam daor cateiva pasi , iar eu din instict imi pun mainile la nivelul capului ei sa nu plece , iar capul meu se apleaca incet peste buzele ei si le gust cu pofta nebuna.
O eau incet sa nu creada ca sunt un obsedat sexual dupa ea,bine obsedat sexual nu sunt , dar obsedat sunt , dar dupa ea. De cand am vazut-o prima data inima mea a inceput sa bata ca nebuna . Era prima fata de care ma indragostisem cu adevarat si nu vroiam sa-i mai dau drumul.
Imi cobor o mana si o pun pe fata ei , iar de pe fata ei cobor jos , atingand unul dintre sani si o fac sa geama de palcere .
Geamatul ei nu se auzea , deoarece buzele ei inca erau captive de ale mele , nu o voi lasa sa plece de aici daor cand va fi a mea si va fiu iubita mea.
Mana mea pleaca de pe sanul ei ,ca si asa a stat prea mult si cobor cu ea pana pe picioarul ei si mi-o bag sub fusta ei care era destul de lunga si o ridic incet in timp ce ii ridic si piciorul , iar ea is incoloceste picioarele deasupra bazinului meu .
O eau de langa perete si pornesc cu ea spre pat si o las incet pe sapte , dar nu rup sarutul care dupa ceva timp incepuse sa ea si ea atitudine. Imi rapsundea la atingeri , la sarut la tot ce ii facem eu ei.
Ma desprind cu greu de buzele ei atat de dulci care aveau un gust delicios de capsuni pe care vreau sa-le devor cu brutalitate. Incep sa-i sarut gatul si tot in acelas timp ii ridic tricoul si il dau jos de pe ea. Imi aplec din nou capul deasupra sanilor si incep sa-i desenez conturul cu sanilor cu delicatete .
Imi las mainile pe fusta ei si incep sa-i desfact fermoarul , eo dau jos si ramane daor intr-o lenzerie intima formata dintr-un sutie alb si o pereche de chilotei albi cu dantela neagra la varfuri. Imi indrept capul din nou spre ea si de data asta spre fata ei care prinsese un rosu un obraj.
Incep sa-o sarut pe burta si urc cu saruturile spre gatul ei , dupa ii devorez gura din nou . Ii simt mana catifelata pe saptele meu care se indreapta spre prosopul meu , il desface si mi-l da jos .Se pare ca era nerabdatoare . Ma desprin de buzele ei si o privesc in ochi si pe fata ei is facu aparitia un zambet plin de fericire. Ma repez la sutienul ei si il dau jos si incep sa-i sarut si masez sani dupa ii dau jos si chiloti josi , incep sa-i sarut coapsele dupa urc din nou cu sarutarile spre buzele ei din nou le capturez ca un talhar dorind sa fure cea mai frumosa bijuterile din viata lui. Eu eram talharul , iar ea era bijuteria mea.
Imi lipesc corpul de al ei si intru in ea. In timp ce incep sa fac miscari de dute-vino imi aplec din nou capul spre gatul ei si il sarut si musc in acelas timp ,urc cu sarutarile spre buzele ei si le musc si pea ele si el sug in acelas timp .
O tinem tot asa timp de o jumatate de ora si cad obosit langa ea si ma uit la ea si vad ca zambea de fericire dar nici eu nu stau prea bine , deoarece eram plin de fericire , deoarece a fost a mea .
-Ttt...eee...iu..be..sc..!! incearca ea sa se balbaiasca , dar am inteles ce vroia sa spun si ii capturez buzele si le sarut cu dragoste .

" />
Sus In jos
Maria
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Dum 14 Oct - 7:44:11

Adyno mamica cand pui next-ul tau cel cu sarah ? Ca am astepta cam mult timp sa-l pui dar vad ca nu lai pus inca .

" />
Sus In jos
Maria
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   Joi 21 Sept - 23:03:47

Multumesc ca va-ti pierdut timp din viata voastra pentru a citi prostia asta!

Subiect inchis

" />
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]   

Sus In jos

Viata nu e mereu roz [ facut cu persoanje din RPG]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?
» Retete pentru masina de facut paine
» Lectii de viata sau povesti cu talc
» ZODIA BERBECULUI
» Shahrukh Khan

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^_^We love^_^ :: Arhiva :: Arhive :: Arhiva Fan Fiction-
Mergi direct la: