^_^We love^_^
O lume a noastra

Let's have some fun

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Tumblr Game/Traducere Manga&Anime
Joi 17 Ian - 23:15:45 Scris de Ione

» atentie
Vin 24 Aug - 15:11:46 Scris de Darth Sabe

» Majestic RPG
Joi 28 Iun - 1:31:20 Scris de Darth Sabe

» Unstoppable Mind
Mier 27 Iun - 11:49:12 Scris de Darth Sabe

» Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica}
Dum 24 Iun - 18:31:41 Scris de Sayami

»  AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG
Joi 21 Iun - 13:59:38 Scris de Darth Sabe

» Cate mesaje ai?
Mier 6 Iun - 14:51:43 Scris de Darth Sabe

» Forum Game of Thrones (RPG)
Mier 6 Iun - 14:51:09 Scris de Darth Sabe

» Cine comenteaza ultimul castiga!
Mier 6 Iun - 14:50:26 Scris de Darth Sabe

Distribuiţi | 

My lovely taikomochi

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 27  Urmatorul
AutorMesaj
Elyy
Moderator
Moderator

Sex : feminin
Zodiac : Taur
Zodiac chinezesc : Tigru
Mesaje Mesaje : 1375
Puncte Puncte : 1499
Reputatie Reputatie : 3
Data de inscriere Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta Varsta : 20

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 12:15:40

Valinor

Imi placea cand lua el initiati-va si ma facea sa ma simt atat de bine, saruturile sale erau intotdeauna bine venit mai ales atunci cand ma obliga cumva sa iau si eu parte la ele, limbile noastre incepand sa se dueleze una cu cealalta intr-un ritm alert ce ma facea sa vreau si mai mult.
Cu ajutorul lui am accelerat si mai mult miscarile pe organul meu, incepand sa gafai usor dupa terminarea sarutului. Ma scutisecu totul de acele haine care incepusera si asa sa devina incomode incepand un alt sarut mai usor si mai naiv atatandu-ma intentionat si facandu-ma sa-i vreau si mai mult dulceata.
Nu, nu scapa el asa usor de mine!
Mi-am pus mana libera pe umarul sau tragandu-l spre mine chiar inainte sa se indeparteze adancind si mai mult sarutul. Imi tineam ochii inchisi si continuam in acelasi timp sa ma satisfac sperand ca aveam sa ma eliberez repede.

~Spread the sickness, infect the world.~

~Blog personal~
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Georgy
VIP
VIP

Zodiac chinezesc : Bivol
Mesaje Mesaje : 1115
Puncte Puncte : 1156
Reputatie Reputatie : 1
Data de inscriere Data de inscriere : 10/01/2014
Varsta Varsta : 21
Localizare : MERCURY

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 12:28:49

James

Am ramas placut surprins, zambind in sinea mea atunci cand m-a tras langa el adancind sarutul la care am raspuns bineinteles, nu aveam sa scap o asa ocazie. Imi pot da seama acum, mult mai bine, ca simte placerea fie ea cat de mica.
Mi-am ridicat mainile spre sfarcurile sale prinzandu-le intre degetul mare si cel aratator incepand sa trag de ele si sa le rotesc. Un astfel de joc erotic imi facea mare placere sa i-l aplic, mai ales cand ma asteptam sa scot totusi un gemet de la el.
Dupa ce i-am raspuns la sarut am simtit cum raman fara aer asa ca l-am oprit brusc, parca sunt insetat dupa dulceata emanata de buzele sale.
L-as intreba cum de e atat de dulce? Si ma simt de parca as vrea sa-i spun numai cuvinte dulci, sa-l alint, sa-l mangai. Vreau sa fac toate astea, dar nu stiu cum sa incep...nu am mai facut asta si imi pare ca nu pot exprima asta verbal.
Mi-am pus mainile pe obraji lui sarutandu-l din nou cu foc apoi mi-am lasat din nou buzele pe gatul sau acoperindu-l cu o ploaie de sarutari dulci si altele mai inflacarate reusind sa-l musc din cand in cand, insa nu prea tare ci intr-un mod erotic.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 12:43:03

Vainor

M-am abtinut sa nu scot vreun sunet atunci cand imi atinsfe sfarcurile, rotindu-le si aplicandu-le un tratament atat de excitant. Simteam durere si placere in acelasi timp din cauza asta dar fiind faptul ca inca mai resimteam anumite senzatii provocate de ultimul stapan care acordase mare atentie pieptului meu si avusese grija sa-l tortureze in cele mai chinuitoare moduri.
Odata incheiat sarutul am inceput altul,din nou la fel de dulce si placut ca mai apoi sa-si lase buzele sa alunece pe gatul meu incepand sa-l rasfete si sa-l sarute asa cum el dorea.
Am inceput sa fac miscarile si mai alerte asupramembrului meu punand multa presiune pana cand am simtit ca nu aveam sa mai rezist mult. Datorita tratamentelor sale reusise sa ma aduca pana intr-un stadiu din care nu mai puteam iesi dorindu-mi parca mai mult.
Oprind sarutul, mi-am inchis ochii strangand din ei cand am simtit ca presiunea devenea tot mai tare.
-Mhmmmmmmmmmm!
Cu acest geamat care-mi scapse printre buze reusisem sa ma eliberez in propria mea palma bucurandu-ma ca scapasem de toata acea corvoada.
Am privit pierdut spre mana mea plina cu acea substanta alba si lipicioasa ca mai apoi fara pic de jena s-o indrept spre gura mea. Asa trebuia sa ma curat, nu altfel, daca indrazneam sa patez asternuturile cu fiinta mea aveam sa fiu biciuit iar.
Mi-am trecut limba peste degetele mele avand ochii inexpresivi facand asta sub privirea stapanului asa cum fusesem invatat.

~Blog personal~
Sus In jos
Georgy
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 12:53:54

James

Am zambit multumit atunci cand i-am auzit geamatul lasandu-i corpul sa se odihneasca, retragandu-mi mainile dintre pieptul lui.
Nu ma deranja daca se stergea pe cearceaf, oricum le schimbam in fiecare dimineata.
L-am privit cum isi duce mana spre gura, dar nu l-am lasat sa-si treaca singur limba peste degetele sale patate de acel lichid alb asa ca mi-am apropiat chipul de al lui si l-am ajutat sa se curate in acelasi mod in care o facea el.

E dulce peste tot, i-as psune asta, dar nu vreau, asa ca ma multumesc doar sa o gandesc, oricum si-ar da seama de asta si din simplele mele actiuni.
Am luat totusi cearceaful de pe pat si l-am sters frumos apoi i-am sters si membrul si l-am sarutat din nou scurt apoi l-am acoperit din nou cu materialul rosiatic, dar nu i l-am prins doar ce i l-am pus pe spate. Trebuia sa ne grabim, altfel intarziam la prima intalnire.
-Trebuie sa ne grabim...o sa intarziem.am spus ridicandu-ma din pat si cautandu-mi alte haine cu care sa ma imbrac. Si el trebuia sa se imbrace cu ceva demn de o intalnire, nu cred ca i-am spus cum sa se imbrace cand plecam intr-o calatorie.
-Poti alege din dulapul tau orice haina crezi tu ca merge la o intalnire, ai grija. Tipul pe care il vedem este unul dintre cei mai puternici din tinut cu o influenta puternica asa ca trebuie sa prezentam totusi ceva decent dar care atrage priviri.
Nu stiu de ce imi faceam eu griji, el oricum atragea privirile si daca era imbracat in cele mai proaste vesminte.[/b]

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 13:17:18

Valinor

Nu am spus nimic atunci cand incepuse sa ma ajute sa-mi sterg substanta de pe maini dar chiar si asa puteam sa-mi dau seama ca era putin agitat. Dupa ce m-a sters de tot am dat afirmativ din cap strangandu-mi lucrurile si neuitand sa-mi iau si clama de par de pe noptiera. Nu intelgeam de ce trebuia ceva care sa atraga priviri? cel putin in cazul meu, nu eram decat un simplu servitor asa ca nu trebuia sa atrag prea mult atentia asupra mea.
Am oftat usor parasind incaperea si indreptandu-ma spre a mea proptindu-ma in fata dulapului pentru a ma decide cu ce sa ma imbrac. Nu calatoream ci mergeam la o intalnire asa ca hotarasem sa optez pentru negru. Imi placea culoarea si chiar consideram ca ma avantajeaza intr-un fel sau altul. Stiind deja programul am observat ca mi-au fost aduse si niste bijuterii pe noptera semn ca trebuia sa port pentru aceasta iesire.
Am luat o bucata de material infasurand-o in jurul taliei si legand-o intr-o parte lasand o crapatura destul de mare astfel incat sa mi se vada piciorul si cat sa ma pot desfasura cum trebuie. La partea de sus am optat penru o alta bucata din acelasi material pe care l-am invelit in jurul pieptului aratand destul de bine ramanand cu buricul gol. Indreptandu-ma spre bijuterii am inceput sa mi le pun bucurandu-ma ca erau argintii potrivindu-se astfel cu acei clopotei pusi de blondin la gatul meu care rasunau usor atuni cand paseam si cu a caror sunet ma obisnuisem. Mi-am pus bratara pentru brat cu zorzoane constantand ca era chiar pentru marimea bratului meu, bratara de picior, un inel si o alta bratara de data asta pentru incheietura la mana cealalta. Parul mi l-am prins in acelasi mod in careo faceam de obicei iar odata treaba incheiata am iesit pe usa sperand ca ma pregatisem destul de repede ca sa nu intarziem.

~Blog personal~
Sus In jos
Georgy
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 13:29:47

M-am imbracat imediat intr-o pereche de pantaloni negri ce aveau cateva lini cebateau spre gri atasandu-le o curea care era mai mult de forma, toate perechile mele de pantaloni fiind croite pe marimea mea. Stiam ca lumea nu prea imi adora pieptul ce obisnuiam sa-llas la vedere si in ultimul timp, din cauza lor nu mai suportam tricouri sau bluze sau orice imi atingea pieptul, dar trebuia sa fac asta, pentru ca matusa mea era stricta la fel si cei cu care aveam sa ma intalnesc. M-am uitat prin dulap cautand ceva lejer, care sa nu imi atinga ranile prea mult. Am gasit in cele din urma o jacheta neagra si manusile pe care le purtam deobicei cand stiam ca aveamsa ma lupt cu cineva ceea ce stiu ca si astazi se va intampla. Odata ce il voi vedea pe tata se vor incinge treburile.

Am incuiat usa de la camera zarindul pe hol si pe roscovan care chiar a ales o tinuta spendida, dupa cum ma asteptam. Ce era si mai bine...faptul ca ne asortam. Ma bucur ca servitori nu au uitat si i-au lasat bijuteri, ii da o pata de culoare si de eleganta.
L-am luat de brat si impreuna cu alti servitori care carau mai multe cuti am iesit din casa urcand apoi intr-o trasura pentruca era ceva de mers si nu aveam chef sa ma vada tot tinutul.
Odata asezat pe scaunul din trasura aminceput sa ma foiesc din cand in cand deschizand nasturi jachetei.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 13:40:53

Valinor

Am dat in cele din urma de blondin ceea ce chiar m-a bucurat ca nu trebuia sa il mai caut. Dupa ce ma studiase cu atentie constantand ca probabil alesesem niste haine destul de in regula ma luase de brat mergand afara unde am si urcat intr-o trasura. Ma bucuram ca nu trebuia sa mergem pe jos, avand in vedere ca trebuia sa umlbu descult sigur m-as fi ales cu rani oribile la picioare.
Ma intrebam unde aveam totusi sa mergem, cred ca probabil la o intalnire cu oameni de afaceri ca cei de ieri. Poate avea sa-midea si me otrava pe care sa o iau dupa ce as fi ascultat intreaga lor conversatie, nu ma deranja, oricum nimeni nu ar fi plans dupa mine.
Studiindu-l cu atentie am observat ca incepuse sa se foiasca, probabil nu suporta prea mult jacheta pe care o purta si chiar daca si-ar fi deschis-o de tot probabil ca si ranile de pe maini ca observasem ca sunt proaspete nu-l prea ajutau.
-De ce nu va dati jacheta jos si s-o puneti cand ajungem?, ii propun pe un ton inexpresiv privindu-l.

~Blog personal~
Sus In jos
Georgy
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 14:00:07

James

Era ca un fel de minune cand vorbea. Te a prin surprindere, iar apoi te lasa fara glas pentru ca vrei sa reti in minte vocea sa pe care esti norocos daca o auzi cel putin o data pe zi.
Avea dreptate, de ce sa nu o dau jos in traura? Cred ca observase ca ma cam deranja, as vrea sa nu ma mai foiesc atata ca sa nu dau de inteles ca ma dor ranile, dar chiar ma deranjeza. Voi putea cel putin in fata matusi sa ma abtin apoi cred ca voi ajunge acasa cu alte rani.
Mi-am dat jacheta jos punand-o langa mine apoi am oftat. Ranile de pe mana erau inca proaspete inca de la atacul de pe corabie. L-am privit pe roscovan un timp. Ce? Ma durea gura sa spun un "multumesc, nu m-am gandit la asta."
Probabil ca si ranile lui mai sunt deschise. Oricummatusa avea o unsoare care sa-i vindece cat mai repede ranile.
-Te mai dor ranile de pe spate?
Cred ca e a nu stiu cata oara cand ma gandesc la ranile alea. Dar nu ma pot abtine cand ma gandesc ca l-am ranit degeaba, nu mi s-a intamplat asta pana acum si cum sunt eu de fire...nu cer scuze la nimeni...

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 14:10:12

Valinor

Imi ascultase sfatul dandu-si usurat jacheta jos lasandu-si la vedere ranile ce chiar se vedea cavoiau sa izbucneasca, avea multe cicatrici, taieturi, cusaturi, semne si asa mai departe dar nu ma deranja, ma obisnuisem cu aspectul sau si cu faptul ca sigur voi lua parte la multe scene de violenta alaturi de el.
Din nou ma intrebase de ranile de pe spate ceea ce m-a surprins putin, de obicei stapanii nu-si faceau griji pentru slugile lor.
Am dat negativ din cap chiar daca inca mai simteam mici usturimi dat fiind faptul ca si hainele pe care le alesesem erau de asa natura. Speram sa nu fie nimeni atent la spatele meu avand in vedere ca inca se mai puteauvedea urmele de bici pe omoplati sau pe solduri. Cred ca trebuia sa aleg o tinuta care sa ma acopere mai mult.
M-am facut mai comod pe acea canapea punandu-mi un picior peste celalalt si sprijinindu-ma cu cotul de pervazul trasurii privind printr-o mica crapatura facuta de perdeaua ce o acoperea oamenii care treceau, zambind cu copii de mana, altii plangand, band, mancand si asa mai departe. Cateodata chiar ma intrebam cum e sa fi liber si sa poti sa te bucuri de viata fara grija ca ai putea face ceva gresit si ca vei fi pedepsit.

~Blog personal~
Sus In jos
Georgy
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 14:52:59

James

Ma asteptam sa dea doar din cap, deja a vorbit pentru ziua de azi. Sper doar sa pot smulge curand de la el mai multe propoziti.
Curand trasura s-a oprit eu luand rapid jacheta pe mine inchizand-o cu greu pentru ca s-a lipit imediat de ranile de pe maini. Am oftat apoi am coborat impreuna cu roscovanul meu in fata unei cladiri mari cu mai multe ferestre ce avea usile deschise. Mai multe garzi inconjurau casa si ma priveau de parca ar fi sarit imediat pe mine. Le intelegeam dorinta, insa nu aveau nici o dovada cucare sa ma aresteze, mereu am scapar ca prin urechile acului asa ca nu pot face altceva nimic decat sa ma priveasca incruntati.
L-am luat din nou pe Valinor de brat apoi am inaintat spre cladire inauntru asteptandu-ma seful poterei zambind. M-a invitat sa iau loc, dar am refuzat pentru ca nu aveam de gand sa stau mult timp. Imi trimisese vorba ca trebuie neaparat sa trec pe la el in drum spre casa parintilor.
-James, explica-mi ce e cu asta! a spus acesta trantindu-mi in fata planurile cladiri pe care aveam de gand sa o construiesc in centrul orasului.
De parca nu stia ce o sa fie, el doar miroase ca ceva nu e inregula, doar ca nu va afla niciodata si asta il enerveaza cel mai tare.
-Nu e nimic, am de gand sa-mi incep o afacere aici din moment ce voi mai ramane un timp pe langa voi.
Nu-mi vine sa cred ca m-a chemat pana aici doar ca sa-mi spuna asta. Insa parea ca asta nu e tot. Mi-a trantit in fata si un sac alb legat cu o funda rosie.
-Da-i asta tatalui tau.
Am schitat un zambet sters apoi am luat saculetul intorcandu-ma cu spatele la el iesind numaidecat din cladire. Atat de enervant. Acum stiu si ce vrea tata. Nu am mai urcat in trasura din moment ce suntem aproape si de casa parinteasca. Am inaintat spre o straduta ingusta intrand direct in curtea verde si plina de flori a tatalui meu. Matusa ma astepta deja in usa imbracata intr-o rochie lunga alba si cu parul prins intr-un coc ca deobicei. Aratata atat de inocenta si totusi...caracterul ei lasa de dorit.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 15:05:43

Valinor

Tot drumul a fost destul de linistit asa cum e mereu atunci cand noi doi suntem unul langacelalalt. Cum nu imi placea sa vorbesc prea mult, apreciam ca imi respecta aceasta dorinta.
Dupa ceva vreme de mers am ajuns in fata unei cladiri enorme spre care bineinteles ca l-am urmat pe blondin. Nu intelegeam unde ne aflam si ce era cu toti acesti paznici prin jur. Se uitau urat la noi si pareau ca vor sa ne omoare in doi timpi si trei miscari, dar...nu am zis nimic ci am tacut privind spre barbatul din fata noastra. Cred ca se referea la cladirea pe care voia stapanul s-o construiasca totusi ceea ce imi atrase atentia fusese numele lui. Se pare ca reusisem cumva sa il aflu. Chiar i se potrivea si trebuia sa ma abtin sa nu-i spun pe nume chiar daca il retinusem.
A fost ciudat cand a adus vorba de tatal lui, deveneam din ce in ce mai debusolat dar cred ca asta nici nu trebuia sa ma priveasca, eu trebuia doar sa-l insotesc si cu asta basta.
Dupa ce m-am mai impacat cu ideea ca nu aveam de ce sa aflu mai multe despre ceea ce pune la cale sau despre scopul calatoriei noastre am mers impreuna pe jos fara alte comentarii bucurandu-ma ca solul de aici era curat si fin.
Am ajuns in fata unei case unde la intrare deja zaream o femeie privindu-ne cu ochii sai mari si calzi, sau cel putin asa voiau sa para. Judecand dupa aerul nu prea prietenos intalnit aici puteam sa-mi dau seama ca asta nu avea sa fie tocmai o intalnire de afaceri. Perimetrul era securizat iar oameni ascunsi se aflau peste tot, nu era greu sa le aud fosnetul cu urechile mele care incepusera sa se miste incet.

~Blog personal~
Sus In jos
Georgy
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 15:37:23

James

Matusa ma intampina cu o usoara incruntare apoi m-a invitat inauntru privindu-l pe roscovan ciudat incercand parca sa-si dea seama de unsa singura ce e cu el. Era de fel curioasa si nu ii placea nimic din ce faceam deasta nici nu ma mai oboseam sa-i spun ce fac eu.
In casa era curatenie ca deobicei, totul era la fel ca atunci cand faceam si eu parte din familia asta atat de axata pe "lupta pentru dreptate".
Tata, un om invarsta dar inca puternic ma astepta pe canapea tragand de zor dintr-un trabuc cu paharul de vin langa el.
El e practic generalul poterei, intr-un fel...nu...noi chiar suntem rivali. Eu un rebel care face numai lucruri ilegale, iar el omul care conduce potera spre"usa dreptati"
O mare parte din ranile de pe corp le-am primit de la el, printre care cea mai urata rana e cea de langa stomac care a avut nevoie de cusaturi.
Am incercat mereu sa ma apar, dar niciodata nu voi putea sa-l inving oricat de bun as fi la manuirea sabiei sau a unei arme el e mereu cu un pas inainte.
S-a ridicat de pe scaun privindu-ma direct in ochi. Nu am schitat nici un zambet, nici o bucurie.
Am trantit sacul pe masa din fata noastra apoi m-am asezat pe canapeaua din dreptul lui lasandu-l pe roscovan sa stea langa mine.
-Vad ca te-ai deranjat si ai adus astazi pe cineva mult mai dragut. a spus cu vocea lui groasa apropiindu-se de roscat si punandu-si mana pe barbia acestuia.
M-am uitat la el incruntat:
-Nu-l atinge!
A ras apoi s-a dat un pas mai in spate. A pornit o melodie traditionala apoi s-a asezat inapoi pe canapea tragand in continuare din trabucul ars pe jumatate.
-Stie sa danseze? Pune-l sa-mi danseze.
Am oftat autoservindu-ma cu un pahar de vin apoi m-am uitat spre roscat dandu-i de inteles ca trebuie sa danseze.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 15:59:30

Valinor

Am intrat in incapere in cele din urma dand de un miros de alcool si tutun. Judecand dupa trasaturle barbatului din fata noastra puteam sa-mi dau seama ca era vorba de tatal lui James. Se putea observa usor o oarecare asemanare intre cei doi dar chiar si asa stapanul meu mi se parea cu mult mai bland.
Dupa ce blondul ii daduse acel saculet l-am vazut pe barbat cum vine spre mine, privirea sa chiar era intimidanta dar nu m-am lasat dus de val de acest lucru ci am incercat sa imi controlez reactiile.
Aducand vorba de dans am asteptat ca blondinul sa-mi confirme asta inainte sa ma pun in centrul incaperii si sa iau o pozitie cat mai potrivita melodiei ce incepuse. Era un cantec frumos in stil medieval pe care noi elfii il dansam in jurul focului la sarbatorile mari, sau ma rog, elfii din trecut deoarece acum niciunelf nu mai poate face asta fiind toti captivi si obligati sa fac fel si fel de lucruri.
Cred ca si tinuta pe care o purtam ma avantaja intr-un fel asa ca nu m-am sfiit sa nu dau tot ce e mai bun din mine, nu neaparat pentru ei cat pentru propria-mi fericire. Ne bucuram de cele mai mici lucruri iar daca aveam odata ocazia sa jucam atunci profitam imediat de ea.
Tot ce faceam era pur dans, niciodata nu mi-a placut sa arat vulgar cand dansam stapanilor mei. Arta dansului trebuia manuita cu pricepe iar daca un singur pas greseai totul se ducea de rapa dar bineinteles ca asta nu era valabila daca o faceai din placere.
Bine ca stiam melodia si stiam exact cum sa-mi coordonez miscarile astfel incat la final sa pot lua ''pozitia de poza'' cum ii spuneam oamenilor iar nu dupa mult timp se lasase liniste in camera in timp ce eu am ramas cum eram asteptnd urmatorul ordin de la stapanul meu.

~Blog personal~
Sus In jos
Georgy
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 16:28:06

James

Am privit fiecare miscare, si nu am facut-o numaica sa ocolesc privirea tatalui meu ci si pentru ca imi placea cum se misca. Nu stiam ca poate dansa, bine nu stiu multe despre el. Dar imi place ca incep sa aflu mai multe in fiecare zi care trece.
Si tata parea multumit, a inceput sa rada si si-a mai turnat un pahar cu vin.
I-am facut semn roscovanului sa se apropie de mine zambindu-i bland.
Tata a lasat trabucul jos apoi s-a ridicat de pe canapea.
-Mi-au spus ca vrei sa construiesti o cladire...fi cuminte si nu face asta.
Cred ca glumea, ma chemase doar pentru un amarat de lucru. Nu inteleg ce aveau toti cu cladirea aia! Oh, stai putin...se simt amenintati, ei stiu deja ca e o capcana pe care nu o vor putea evita. Am zambit intr-un mod scarbit ridicandu-ma si eu de pe canapea.
-Evita o alta cearta si nu face asta.
-Nu se poate, deja au semnat si am inceput sa renovam. Nu cred ca mai esti in masura sa imi dai ordine!
Asta probabil ca l-a enervat. A scos sabia din teaca si m-a privit cu ura. Stiam ce inseamna asta asa ca mi-am scos si eu sabia.
-Ramai aici.am spus roscovanului care imediat a fost tras de matusa in alta camera incepand sa-l masoare cu privirea gasind tinuta lui cam vulgara.
Degeaba scosesem si eu sabia oricum aveam sa ma mai aleg cu o rana.
-Copil neascultator! Faci numai ce-ti taie capul!
Ma obisnuisem cu replicile astea, trebuia pur si simplu sa evit in a-l mai vizita, dar nu stiu de ce, mereu am venit cand m-a chemat. Ca un prost. Nu am incercat sa-l atac,doar m-am aparat pana ce sabia lui a atins din nou pielea pieptului meu intrand prin jacheta neagra. Dupa ce a vazut dara de sange a aruncat sabia cat colo privindu-ma furios aprinzandu-si un alt trabuc.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 16:57:13

Valinor

Odata ce am terminat m-am intors spre stapan luand parte la conversatia celor doi. Se pare ca tatal blondinului nu era prea multumit de ceea ce fiul sau urma sa faca motiv pentru care s-au incins si putin lucrurile intre ei.
Am vrut sa raman de o parte dar imedait am fost tras de aceeasi femeie care ne intapinse la usa studiindu-ma atent din cap pana in picioare cu ochi critici.
-Hm! Nu-i de mirare ca esti asa de arogant! Voi elfii chiar nu stiti cum sa faceti sa mai atrageti atentia asupra voastra!
Comentariul urat al batranei despre elfi nu ma facuse sa ma misc din loc si nici sa schitez ceva. Nu spunea nici adevarul iar eu nu eram obligat sa pun toate minciunile sale la suflet. Ma cunosteam prea bine ca sa stiu ca tot ce fac, fac pentru ca asa am fost invatat. Asta era rolul meu ca si taikomochi, sa-i fac pe alti barbati sa se simta bine!
Am privit-o pe batrana cum s-a indepartat spre un dulap scotand de acolo niste haine ce m-au facut sa devin putin curios.
-Ia astea si imbraca-te! atata timp cat esti aici nu vreau sa te vad asa! Sunt vechile haine a lui James, s-ar putea sa-ti fie cam mari dar macar n-o sa mai umbli dezgolit! imi ordona femeia aratandu-mi directia in care se afla baia. Chiar daca trebuia sa ascult doar sfaturile stapanului meu am hotarat ca de data asta sa ma supun si regulilor casei casa nu provoc prea multe probleme.
Ajuns in baie mi-am scos toate bijuteriile si hainele imbracandu-ma cu cele date de femeie fara a fi prea atent la ele. Se simtea in acestea parfumul blondinului...era...era placut.
Nici nu am fost atent la ce am pus pe mine, ce-i drept era ca sunt destul de comode si largute.
Mi-am luat hainele cu care venisem impachetandu-le cu tot cu bijuterii si iesind din incapere. Speram ca blondinul sa fie bine...

~Blog personal~
Sus In jos
Georgy
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 18:05:43

James

Nu am bagat in seama rana de pe piept si sangele ce se scurgea pe jacheta. M-am asezat pe canapea oftand. El si-a aprins alt trabuc si si-a intors privirea furios spre fereastra.
-O sa te prinda si o sa-ti taie capul in fata tuturor!striga acesta furios
Imi dau seama de ceea ce simte, dar eu imi asum riscurile posibililor mele alegeri. Stiu ca e ingrijorat, dar asa traiesc eu si nu am sa ma schimb acum. E vina lui daca sta sa se gandeasca mai bine.
Mi-am intors privirea spre roscatul meu in spatele caruia era matusa. Era imbracat in vechile mele haine. Un tricou larg si o pereche de pantaloni la fel de largi dar care sigur nu imi mai sunt buni acum. Chiar si asa arata bine, si in hainele alea era perfect. Nu am vrut sa vada pata de sange de pe pieptul meu asa ca am ramas pe canapea fara sa-i dau ordin sa se apropie de mine.
-Matusa...el e ranit pe spate du-te si da-i te rog, cu o alifie de-a ta.
Matusa a inganat ceva, dar in cele din urma a facut cum am zis si l-a tras din nou dupa ea intr-o alta camera.
M-am ridicat de pe canapea observand ca afara a inceput sa ploua cu picaturi marunte, exact cum imi place. As fi vrut sa ies si sa ma plimb putin.
-O sa-mi iau ceva cu care sa-mi acopar pieptul. Nu cred ca vrei ca cineva sa ma vada asa iesind din casa ta.
Nu a zis nimic, dar stiam ca matusa deja imi pregatise o alta jacheta ca deobicei.Am iesit din casa ramanand in usa, privind ploaia de afara. Am zambit amarat apoi am iesit in gradina cu flori unde m-am asezat pe iarba umeda lasand picaturile de ploaie sama atinga. E cel mai frumos sentiment, nu prea sunt zile ploioase aici si deasta cand am ocazia sa vad o asa zi fac asta, tata stie, la fel si matusa si prieteni...fosti prieteni, faceam asta inca din copilarie. Ma linisteste.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 22:30:25

Valinor

Ne-am intors inapoi in camera dincare plecasem vazandu-l pe blond pe canapea tatal sau avand un oarecare sarm de invingator ceeace ma facuse sa ma ingrijorez putin. Ciudat ca de obicei stapanul ma chema la el darde data asta alese sa ma lase iar pe mana matusii salecare chiar daca nu-mi parea deloc cea mai draguta persoana parea safie totusi destul de grijulie.
M-a luat de mana si m-a dus intr-o alta incapere indicandu-mi sa ma asez pe pat. Cum nu era greu sa-mi dau seama mi-am dat jos tricoul acela larg si m-am pus pespate asteptand ca femeia sa se apropie de mine. Nu mult a durat ca a si venit putand sa-i observ mainile pe care se afla acel unguent albicios.
A inceput sa-l aplica pe spatele meu destul de dur ce-i drept fara vreo retinere fiind obligat sa-mi inchid ochii sisa suport acele usturimi ce stiam ca erau semn ca substanta isi facea efectul.
Dupa cateva minute de indurat acele usturimi intr-un final terminase.
M-am ridicat tragandu-mi inapoi acel tricou pe mine multumindu-i din priviri.
-Copii din ziua de azi, nici sa fie politicosi nu mai stiu!
I-am ignorat remarca iar apoi m-am indepartat vazandu-l fara sa vreau pe fereastra pe James care statea afara in gradina admirand ploaia. Cum nu voiam sa raman singur cu acei oameni in casa am iesit numai decat bucurandu-ma de stropii calzi ce cadeau din cer.
Inca decand il vazusem pe canapea mi-am dat seama ca era ranit, nu stiu cat de afectatera de faptul ca propriul sau tata il ranise dar sigur nu era tocmai cel mai bucuros de asta.
Fara sa mai zic nimic m-am indreptat spre el ducandu-mi bratele in jurul gatului sau imbratisandu-l usor pe la spate.

~Blog personal~
Sus In jos
Georgy
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 23:35:22

James

Imi place sa simt picaturile de ploaie pe fata, era linistitor, ma alinau si imi treceau toti nervi.
Am tresarit cand am simtit bratele calde ce imi inconjurara gatul, bland dandu-mi imediat seama ca e roscovanul meu. Am zambit amarat apoi l-am tras de mainie in bratele mele sarutandu-l scurt.
-O sa racesti...
Mi-am amintit ca am pus-o pe matusa sa-i dea cu alifia ei speciala peste ranile pe care eu i le creasem. Mi-am pus mana pe obrazul lui.
-Cum iti e spatele?
Avea tot chipul lui inexpresiv, nu puteam sa-i citesc nimic decat in ochi, nu vedeam decat ochii stralucind privindu-ma intens. E singurul care ma poate relaxa asa cum o face ploaia pentru mine. Din nou as vrea sa-i spun cat de placute sunt bratele lui in jurul meu si ca imi place atat de mult sa ma priveasca cu ochii aia sclipind, dandu-mi voie sa ma pierd prin culoarea lor verzuie.
M-am ridicat ajutandu-l si pe el. Nu aveam sa aud maine ca l-a apucat raceala pentru ca a stat cu mine.
Nu ne-am mai indreptat spre casa ci direct spre trasura, nu imi mai pasa daca ma vedea cineva cu taietura din piept iesind din casa tatalui meu, nu avea rost sa ma mai feresc.Am urcat in trasura ajutandu-l si pe el. Neavand un prosop la indemana am luat materialul catifelat de langa mine si l-ampus in jurul lui ca sa se stearga. Imi e teama ca va raci cu toata fragilitatea sa chiar daca picaturile de ploaie au fost calde.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Vin 6 Feb - 23:55:08

Valinor

Trebuia sa ma astept sa-mi spunaceva de genul acela. Avand in vedere fizicul meu deloc obisnuit cu schimbarile de temperatura era si normal dar chiar si asa o ploaie nu ma speria si nici raceala pe care totusi voiam sa o ocolesc astfel i-as cauza si mai multe corvoade din cauza asta cand rolul meu era sa-l relaxez nu sa-i fac griji.
Nu i-am raspuns atunci cand ma intrebase de rani, cred ca amandoi stiam care era treaba cuele, inca usturau din cauza alifiei dar sigur aveau sa se vindece repede.
Odata ce am urcat in trasura i-am putut vedea mai bine rana de pe piept din care inca se mai scurgeau mici firicele de sange,dar in loc sa seocupe de ea blondinul prefera sa se ocupe de mine dandu-miun material cu care sa-mi sterg stropii de apa de pe mine. Parea putin trist...
Oftand usor si silentios ma-am apropiat de pieptul lui privindu-i indeaproape rana destul de adanca pe care o avea ca mai apoi sa-mi inchidochii si sa-mi presez buzele peste aceast nu foarte tare ca sa nu-l doara sperand sa ii alunge cat de cat durerea pana acasa.

~Blog personal~
Sus In jos
Georgy
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Sam 7 Feb - 0:15:48

James

Nu mi-am dat seama ce avea de gand sa faca cand s-a apropiat de mine. Am tresarit usor atunci cand si-a lipit buzele de rana. Ma intreb de ce a facut asta? Din mila? Chiar daca a fost din mila sau nu se simtea bine. Nu aveam de gand sa-l intreb de ce a facut asta pentru ca stiam ca nu o sa-mi raspunda.
L-am tras langa mine imbratisandu-l simtind nevoia de a sta aproape de el. Imi placea prezenta lui si ma ajuta sa uit sica sunt ranit. Nu ma durea asa de tare cum sunt invatat cu ele.
Ma bucuram ca primesc si eu putina atentie. Cred ca in tot acest timp aveam nevoie doar de putina afectiune sa ma simt si eu putin bine, daca nu iubit.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Sam 7 Feb - 0:37:02

Valinor

Se pare ca il mai imbunasem putin cu gestul meu si chiar ma trase in bratele sale desii hainele mele erau ude. Stateam ca o mireasa in poala lui cu picioarele intinse pe lungimea canapelei ascultandu-i cu atentie bataile inimii, erau placute.
Ca si azi dimineata simteam o dorinta puternica de a-l saruta aratand foarte chipes cu parul ud si lipit de chip avnd in acelasi timp si o aliura misterioasa ca cei din trecut.
Fara sa spune ceva mi-am ridicat privirea spre el incepand sa-i dau mai multe saruturi scurte pe buze. Il sarutam usor, indepartam cativa centrimetrii, ilpriveam in ochi apoi il sarutam iar facand acest ritual de vreo cinci ori pana m-am oprit uitandu-ma din nou la rana de pe pieptul lui ce trebuia ingrijita. Chiar era trist sa stii ca acea taietura era provocata de propriul tau parinte sichiar daca incerca sa nu o arate stiam ca simte mult mai mult de atat. Puteam sa-mi dau seama dupa actiunile sale, cred ca avea nevoie de multa afectiune in astfle de momente iar cum asta er rolul meu, asta si incercam sa fac.

~Blog personal~
Sus In jos
Georgy
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Sam 7 Feb - 1:09:39

James

Am ramas placut surprins de gestul lui. Era prea dulce. Atat de dragut incat imi venea sa-l mananc. Imi placea ca incerca sa ma aline, e ceva ce nu am mai simtit de foarte mult timp, prea mult timp si acum ma simt de parca as lua foc pe dinauntru.
Mi-am pus ambele maini pe obraji lui privindu-l adanc in ochi apoi am soptit un multumesc. Nu am mai spus cuiva un asemene cuvant de cand eram mic. Mi-am lipit buzele de ale sale sarutandu-l fara sa stric atmosfera dulce pe care el o crease, imi era teama sa ma misc putin sau sa fac ceva mai intens de teama de a nu sparge fragilitatea asta.
Dupa sarut am inceput sa sterg usor picaturile de apa ce i se scurgeau de pe par pe umeri apoi i-am dat cateva fire rebele laoparte de pe frunte. Tacerea lui ma omora, voiam sa-i aud glasul, dar asta e misterul lui, ceea ce il face si atragator.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Sam 7 Feb - 1:37:48

Valinor

M-a privit in ochi putand sa vad in acea mare de albastru o scanteie stralucitoare simtindu-ma apoi foarte bucuros cand mi-a soptit acel ''multumesc''. Era prima oara cand cineva imi adresa acest cuvant, niciodata cineva nu-mi multumise pentru ceva, eram...eram bucuros! Fericit, confuz dar foarte fericit...atat de fericit incat...am zambit.
Nu stiu daca din cauza lui sau a faptului ca ma facea sa ma simt atat de bine dar fara sa vreau mi-am simtit buzele cum se arcuiesc usor formand un zambet...sau cel putin asta speram sa fie.
Avand inca aceeasi expresie am dat afirmativ din cap cu privire la ce-mi spususese lasandu-l sa-mi stearga parul si picaturile ce se scurgeau din acesta.

~Blog personal~
Sus In jos
Georgy
VIP
VIP

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Sam 7 Feb - 2:00:07

James

Mi-am marit ochii zarind zambetul ala atat de dragalas, of, am sa ma topesc, nu am mai vazut pana acum asa un chip caruia sa i se potriveasca zambetul ca o manusa! Cum se poate asa ceva?
Mi-am lipit fruntea de a lui trecandu-mi degetul mare peste buzele sale inca arcuite sub forma unui zambet maiestos. Aveam dreptate cand ziceam ca atunci cand va zambi, va avea un zambet minunat. Desi nu pot intelege ce l-a determinat acum sa zambeasca. Ma asteptam sa mai dureze pana cand voi vedea asta. Toate trasaturile fetei sale s-au preschimbat deodata, ochii lui au inceput sa straluceasca mai puternic decat deobicei si am descoperit ca are si cateva gropite in obraji.
-Esti...iti sta bine zambind, ai un zambet frumos.am spus lasand deoparte acel material cu care l-am sters.
Curand trasura s-a oprit in fata casei. As fi vrut sa mai stam putin in trasura ca sa-i pot admira zambetul in continuare.
Trebuia totusi sa facem o baie, sa ne schimbam de hainele astea ude si sa luam masa dupa o zi care pentru mine a fost chiar obositoare.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   Sam 7 Feb - 2:24:31

Valinor

M-am bucurat in sinea mea pentru ca gestul pe care-l facusem reusise sa-i aduca un zambet pe buze. Era placut sa stiu asta si mai ales felul in care ma privea ma facea sa vreau sa fac asta mai des, totusi dupa ce-si trecuse degetul peste buzele mele si imi complimentase zambetul trasura se oprise in fata casei blondinului asa ca a trebuit sa-mi recapat iar acea privire ce pentru mine era una normala.
Asta a fost prima oara cand am zambit...prima oara cand...
Chiar era ceva nou si minunat pentru mine, eram foarte incantat de acest lucru si ma bucuram enorm ca reusisem sa-l inbunez in cele din urma.
Am iesit amandoi din trasura mergand la pas rapid spre intrare cat sa nu ne ude ploaia prea tre dupa care am intrat intampinati de niste slugi ce imdiat s-au apropiat cu prosoape pe care ni le-au oferit ajutandu-ne, cel putin pe mine sa ma sterg.
Cum nu stiam ce urma sa facem am ramas in fata blondinului asteptandu-i urmatoarele ordine.[/color][/b]

~Blog personal~
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: My lovely taikomochi   

Sus In jos

My lovely taikomochi
Sus 
Pagina 5 din 27Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 27  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^_^We love^_^ :: Arhiva :: Arhive :: Arhiva Fan RPG :: *♥* Fan RPG (Vechi) *♥* :: RPG Game 2 :: Alte locuri-
Mergi direct la: