^_^We love^_^
O lume a noastra

Let's have some fun

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Dark RPG și Tumblr plus multe proiecte
Astazi la 3:11:04 Scris de Ione

» atentie
Vin 24 Aug - 15:11:46 Scris de Darth Sabe

» Majestic RPG
Joi 28 Iun - 1:31:20 Scris de Darth Sabe

» Unstoppable Mind
Mier 27 Iun - 11:49:12 Scris de Darth Sabe

» Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica}
Dum 24 Iun - 18:31:41 Scris de Sayami

»  AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG
Joi 21 Iun - 13:59:38 Scris de Darth Sabe

» Cate mesaje ai?
Mier 6 Iun - 14:51:43 Scris de Darth Sabe

» Forum Game of Thrones (RPG)
Mier 6 Iun - 14:51:09 Scris de Darth Sabe

» Cine comenteaza ultimul castiga!
Mier 6 Iun - 14:50:26 Scris de Darth Sabe

Distribuiţi | 

Dorinta unei fete.

In jos 
AutorMesaj
Mysa
Moderator
Moderator

Sex : feminin
Zodiac : Scorpion
Zodiac chinezesc : Bivol
Mesaje Mesaje : 94
Puncte Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 0
Data de inscriere Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta Varsta : 20
Localizare : Lumea de jos
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Fic

MesajSubiect: Dorinta unei fete.   Mier 10 Feb - 13:39:36

Povestea
Totul incepe cu trei ani in urma,parinti mei murise intr-un accident  de masina,eu ramanand orfana.
Trimisa la un orfelinat pentru copii.Numele meu,Misaki Haruka,fusese sters din dosarele orasului,era ca si cand nu m-as fi nascut.Mi-se zice ca pana v-a veni cineva sa ma adopte voi purta numele de "Nimic".
Si aveau dreptate eram un nimic pentru ei,nu speram ca cineva sa vina dupa mine,stateam mereu intr-un colt intunecat fara sa scot un singur sunet.Ma uitam mereu la ceilalti cum se jucau si se distrau.
Zilele receau si vedeam cum veneau oameni necunoscuti ce luau sub aripa lor un copil,chiar doi din orfelinat.
"-Ce este cu fata aia?
-Ah!Ea sta mereu in coltul ala intunecat.Nu cred ca v-a veni cineva sa o ia vre-o data.
-Hm!Normal cine si-ar dori o fata asa sinistra si ciudata."
Mereu aceleasi cuvinte,le auzeam iar si iar.Se uitau la mine de parca as fi avut o boala ciudata,nimeni nu se apropia,multi nici nu se uitau la mine.Cei drept eram un nimic pentru toti,dar situatia asta avea sa se schimbe.
Trecuse deja un an de cand ram singura pe lume,un an de cand Misaki murise.Intr-o zi de primavara,O femeie instarita,intrase in orfelinat.Dupa chip si comportamentul de doamna rafinata,parea a fi o femeie blanda si iubitoare.
O vedeam cum era inconjurata de copii din orfelinat,cei ii ziceau "Iama pe mine...Iama pe mine",stiam deja ca nu se v-a uita la mine,la fel ca ceilalti ce ma judecau si ma ignorau,asa avea sa faca si ea.
"-Buna.Cum te cheama,fetita?"imi spuse ea cu un zmbet ce imi strapunse inima.Acel zambet era cald la fel ca al mamei.
Nu stiam ce sa ii raspund,nimeni nu imi adresase nici un cuvant de cand am venit de la orfelina.
"-Esti fata,nu?"
Asta ma durea putin,cei drept aspectul meu era mai mult de baiat,am dat din cap afirmativ.
Cu privirea in jos,se ridica din fata mea si pleca spre directoarea orfelinatului.
"-As dori sa adopt o fetita.
-Desigur,pe cine doriti?
-Pe cea din coltul intunecat..."
Eram uimita in cat inima mea imi batea atat de tare.Ma intrebam doar: "-De  ce ma alege pe mine?"era o intrebare fara raspuns.
"-Doamna,sunteti sigura?Poate vreti...
-M-am decis deja."
Eram atat de fericita ca cineva m-a dorit dar si speriata,nu stiam ce fel de mama imi v-a fi si ce fel de familie are.
Ma uitam la ea cum venea la mine,cu atata bucurie pe fata.
"-Ai vrea sa locuiesti cu mine,ca fica a mea?
-D-Da...
-Sa mergem."
Imi intindeam mana ridicandu-ma de jos.Acestea fiind spuse plecam din orfelinat unde eram "Nimic",in lume sub numele de Mei Maion.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.sweetflirt.ro/profil/mysalove

Dorinta unei fete.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Destinul unei fete...
» Scrisoarea unei soacre catre viitoarele sale nurori
» ZODIA SAGETATORULUI
» Tipare croitorie
» Topuri,bluze,fuste,paltoane.croitorie