^_^We love^_^
O lume a noastra

Let's have some fun

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings
Joi 19 Oct - 22:38:44 Scris de LadyHalloween

» [YAOI +18] Croitor de inimi blânde
Joi 12 Oct - 18:38:11 Scris de LadyHalloween

» [RPG﹢Rɪsʟᴇʏ﹣Yᴀᴏɪ]Hᴀᴄᴋᴇʀᴜʟ ɪɴɪᴍɪɪ ᴍᴇʟᴇ
Joi 12 Oct - 16:39:49 Scris de Risley

» [Sammy + Ange] A Beautiful Mind [YAOI]
Sam 7 Oct - 23:31:12 Scris de AngelRody1

» Cate mesaje ai?
Sam 7 Oct - 14:48:04 Scris de Xeilon

» Cine urmeaza?
Sam 7 Oct - 14:46:48 Scris de Xeilon

» Bătălia zodiilor
Mier 4 Oct - 20:50:43 Scris de Xeilon

» din 100 in 100
Mier 4 Oct - 20:50:01 Scris de Xeilon

» Ce fel de demon esti?
Mier 4 Oct - 20:49:28 Scris de Xeilon

Distribuiţi | 

[RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Elyy
Moderator
Moderator

Sex : feminin
Zodiac : Taur
Zodiac chinezesc : Tigru
Mesaje Mesaje : 1363
Puncte Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 3
Data de inscriere Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta Varsta : 19

MesajSubiect: Re: [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings   Vin 22 Sept - 14:54:59

Viktor Nikiforov

Realizând probabil în ce situație se aflau, părinții mei au rămas pe loc încercând să pună în balanță tot ceea ce aflaseră în ultimele zece minute și să decidă dacă vor pleca sau nu. Mi-aș fi dorit mult să mă înțeleagă și să rămână alături de mine. Până la urmă Karasu mă iubea și se putea vedea asta după privirea lui atât de îndurerată în momentul în care începeam să îmi mișc trupul slăbit privindu-l cu tristețe. Oricât de dur ar încerca să fie, când venea vorba de mine, privirea i se schimba instant, arătând o latură ce nu mulți au avut ocazia să o vadă din partea lui.
Ca să se facă înțeles, brunetul făcuse scrum un scaun de lângă noi chiar în fața ochilor acestora. Era greu să nu rămâi paralizat când vedeai ceva arzând în mai puțin de trei secunde doar cu o singură atingere. Chiar și așa, niciodată nu mi-ar fi fost frică că iubitul meu ar putea să mă rănească.
Karasu a început să le dea celor doi mai multe detalii despre specia lui și mai ales despre cum am fost capabili să-l avem pe acest pui de corb. În timpul discuției mama a fost ușor piedută fiind parcă cu gândul în alte părți ceea ce m-a făcut să mă îngrijorez.
I-am sărutat creștetul lui bebe apoi l-am lăsat să zboare prin cameră, acesta alegând să se așeze pe umărul mamei ce tresări dar apoi zâmbi, mângâindu-i părul negru ca abanosul. Era blândă iar spiritul matern o determina să nu-l urască pe bietul copil ce nu avea nicio vină în toată povestea asta, pe deasupra, era și foarte greu să nu-l iubești la cât de adorabil era.
-Povestea asta îmi aduce aminte de o alta din trecut, spuse mama zâmbind drăgăstos.
-Iar începe să vorbească despre foștii iubiți! spuse tata dându-și ochii peste cap.
-Vladimir, te rog! Viktor nu știe povestea asta!
-Și așa ar fi rămas dacă nu apărea tipul ăsta, spuse tata, uitându-se urât spre Karasu.
Nu înțelegeam ce era cu acele reacții dar speram să nu înceapă să se ia la bătaie.
M-am așezat înapoi pe fotoliu și m-am făcut comod, luând o gură din cana de ceai de pe masă.
-Ce fel de poveste? Ce cele pe care mi le spunea bunicul? întreb curios aducându-mi aminte de bunicul din partea mamei ce murise chiar în anul în care părinții mei divorțaseră. Dacă stau să mă gândesc, el mereu a menținut pacea și armonia între ei și de câte ori erau supărați unul pe altul, acesta îi împăca imediat. Îmi era dor să-mi văd părinții îmbrățișându-se cu dragoste, spunându-și unul altuia cât de mult se iubesc. Tata jucându-se în părul lung al mamei, în timp ce ea îl ajuta să-și dea jos paltonul după o zi obositoare la muncă.
-Un fel, spuse mama surâzând ușor.
-Mama ta a spus că este periculos și de aceea atât de îngrijorată. De altfel nici eu nu aș fi avut nimic împotrivă dacă ar fi fost vorba de un demon dacă nu ar fi existat atât de multe pericole, Viktor. Noi îți vrem binele, te rog să nu ne urăști pentru asta, spuse tata pe un ton dur dar blând.
I-am zâmbit cald așteptând ca mama să-și înceapă povestea de care devenisem dintr-o dată atât de curios.
-Cu mulți ani în urmă, când doar ce terminasem primul an de facultate, am cunoscut un demon. Numele său era Kuronue și era soldat în armata lui Yomi. Ne-am iubit multă vreme, totul era minunat între noi. Trăiam un basm cum nu credeam că aveam să mai trăiesc vreodată până l-am cunoscut pe tatăl tău...
Mama se oprise vrând să vadă privirea tatei ce era îndreptată spre ea, atent la poveste. Îi era greu să o audă vorbind atât de frumos despre cineva dar, fața i se lumină când auzise ultima parte.
Cu toții eram absorbiți, atât eu cât și Karasu ce rămăsese mut. Cine ar fi crezut că mama mea ar fi avut vreodată de-a face cu un demon?
-Cum spuneam, totul era frumos între noi și am crezut că basmul avea să dureze o veșnicie...dar nu a durat. A murit ucis cu țepușe de soldați inamici în timpul războiului ce se declanșase în acea perioadă.
Câteva lacrimi începuseră să curgă pe obrajii albi ai mamei mele, determinându-mă imediat să mă ridic și să o îmbrățișez.
-Mamă...de ce nu mi-ai spus până acum despre asta?
-Dacă ți-aș fi spus, ai fi încercat să afli și mai mult despre ei, să cauți și poate chiar să găsești pe cineva de care să te îndrăgostești. Demonii pot face oamenii să se îndrăgostească imediat de ei, chiar și în așa hal încât să-și dea și viața, dar un om să facă un demon să-l iubească este cel mai greu căci ei pot simți dacă dragostea acestuia este pură sau nu. Nu am vrut să suferi dragul meu și nici acum nu vreau. Kuronue a murit pentru că nu am reușit să-i frâng dorința de a fura, era un bandit la urma, urmei. Unul în care Yomi avea încredere și care a murit încercând să fure informații prețiase de la adversari pe cont propriu. Informațiile au ajuns în regat, dar el nu...

~Spread the sickness, infect the world.~

~Blog personal~
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
LadyHalloween
Moderator
Moderator

Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje Mesaje : 25
Puncte Puncte : 61
Reputatie Reputatie : 4
Data de inscriere Data de inscriere : 04/08/2017
Varsta Varsta : 21

MesajSubiect: Re: [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings   Vin 22 Sept - 15:47:31

Karasu Akanami

Nu-mi venea sa-mi cred urechile atunci cand am auzit povestea relatata de mama lui Viktor.In trecut se iubise cu un demon?Si nu orice demon ci Kuronue, unul dintre cei mai mari banditi ai Lumii Demonilor care si-a gasit sfarsitul intr-un mod teribil.Ma bucur enorm ca nu este Kurama prin preajma sa auda aceasta poveste.Ar fi izbucnit in lacrimi daca isi amintea de el.
-Scuzati-ma, ati spus cumva Kuronue?am intrebat-o pe Karenina.
-Da, Karasu.
-Par lung negru, ochi albastri, aripi de liliac si medalion la gat?
-Chiar el.
Mi-am marit ochii si m-am asezat pe fotoliu, masandu-mi tamplele.Era posibil.
-Cand eram mic am locuit in Gandara, regatul lui Yomi.Eram un pusti tare rau si ii cauzam foarte multe probleme.Kuronue facea parte din garda lui de elita si adesea se interesa de mine.ba chiar imi dadea si dulciuri stiind ca demonilor din clasa Quest le adora.Stiu foarte bine cand a murit.A fost o adevarata tragedie atunci.Ba mai mult, am un prieten care a fost cel mai bun prieten al sau.V-a zis vreodata ceva de un anume Kurama, doamna?
-Kurama...hmmm...nu-mi amintesc.Tot pomenea de unul Yoko, insa nu l-am vazut niciodata.
-El e.am zis zambind.Ce mica e lumea.Se pare ca ati mai facut cunostinta cu demonii.Acestea fiind spuse, chiar va rog sa nu va mai uitati atat de urat la mine sau la fiul meu.In fond, Kuronue a fost un drac mai mare decat mine.Toata Lumea Demonilor o stie.
-Pi pi pi.
-Asta nu schimba cu nimic povestea, tinere.A avea o relatie cu un demon poate cauza o multime de probleme.De unde stiu eu ca nu tu l-ai imbolnavit pe Viktor?
-Pardon?m-am uitat la el cu o reala ura, ochii arzandu-mi.
Cum indraznea un om de rand sa spuna asemenea lucruri despre mine.
-In locul tau chiar mi-as retrage cuvintele.Asta pana nu retrag eu o viata.
-PIIIIII!!!sari bebe pe umarul meu, tragandu-ma de par pentru a da inapoi.Pi pi pi pi!
-Dar si-o cauta cu lumanarea, copile!
Manuta corbului se lipi de obrazul meu intr-o lovitura serioasa.Intr-un fel, avea dreptate sa tipe asa la mine.Daca faceam o crima in Lumea Oamenilor eram condamant la inchisoare pe viata in cel mai intunecat infern.Nu voiam asa ceva.M-am multumit sa pufai nervos si sa ma asez la locul meu,
ignorand humanoidul enervant.
-Ce am spus!Demoni!Niste animale salbatice.
-Ce sa-ti spun.Parca oamenii sunt mai departe.Scuteste-ma!
-Vladimir, termina!
-Pi!
-In fine.Merg sa pregatesc masa.Nu vreau ca musafirul sa flamanzeasca.
-Nu mananc nimic gatit de tine.Cine stie ce pui in preparate.
-Bale de vrajitoare am pus si in cafeaua pe care ai baut-o.
-Bale?YAAAAACK!!!se stramba el.Karenina, am fost otravit!
Se agata de fosta lui sotie si incepu sa se agite, provocandu-mi si mie si lui bebe o adevarata criza de ras.
-Oameni prosti!mormaisem, plecand spre bucatarie.Viktor, sa-ti iei medicamentele.Le-am pus pe masa de langa televizor.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings   Vin 22 Sept - 16:19:17

Viktor Nikiforov

Karasu intrase mai mult în vorbă cu mama mea reușind chiar să aflu mai multe atât despre prima dragoste a ei cât și despre iubitul meu năzdrăvan ce se pare că îl cunoscuse pe respectivul. Lumea chiar era mică, atât aici cât și în regatul lui Yomi. Dacă mi-ar fi zis cineva acum câțiva ani cum avea să decurgă viața mea nu l-aș fi crezut nici în ruptul capului, dar cu timpul am realizat că atunci când iubitul tău este demon, orice e posibil.
-Tată, încetează să-l mai învinovățești! Karasu mă iubește și te asigur că dacă nu ar fi fost el, eu probabil aș fi fost mort până acum! Această boală vine brusc și câteodată fără niciun motiv. Știi foarte bine modul în care trăiesc, mereu punând mai mult accent pe sănătate.
Karasu mai avea puțin și își ieșea din minți ceea ce m-a făcut să mă îngrijorez foarte tare, nu voiam să ajungă cineva rănit de pe vremea acestei vizite neașteptate. Bebe Karasu interveni, făcându-și tatăl să se calmeze în modul său propriu și adorabil. Nici nu-mi dădusem seama cum a trecut ziua decât atunci când brunetul pomnise de cină. L-am lăsat să meargă la bucătărie și să pregătească masa în timp ce eu mi-am luat medicamentele. Tata și-a dat jos sacoul și ceasul de la mână vrând să se facă comod în timp ce mama a început să trimită probabil câteva mesaje pe telefon.
-Mă voi duce și eu la bucătărie, faceți-vă comozi.
-Nu mă lăsa în aceeași cameră cu el, te rog! spuse mama ridicându-se imdiat de pe canapea.
-Ce? Mai nou îți e frică de mine? întreabă tata sceptic ridicând dintr-o sprânceană.
-Din contra, o să-mi șifonezi și mai rău rochia dacă te mai sperii de ceva! spuse mama lăsând să-i scape un râs amuzat.
-Nu m-am speriat.
-Ooo ba da, cum ai crezut că ești otrăvit, cum ai venit la mine!
-Erai cea mai apropiată persoană pe care voiam să vomit, spuse tata pufăind din nas.
Mama se uită la el apoi îi scoate limba răutăcios mergând spre bucătărie. Mi-am dat ochii peste cap dar apoi am zâmbit. Niciodată nu se schimbau.
L-am lăsat pe tata la televizor apoi am mers să văd ce se petrece în bucătărie.
-Și...cum ți se părea Kurone atunci?
M-am oprit în pragul ușii vrând doar să ascult ceea ce Karasu și mama discutau. Se pare ca aceasta dorea să știe mai multe despre demonul de care se îndrăgostise atât de tare și pe care nu avea să-l uite niciodată. Cu siguranță i-a fost foarte greu atunci când murise, nu vreau să mă gândesc cum i s-a spulberat sufletul atunci când s-a trezit singură.

~Blog personal~
Sus In jos
LadyHalloween
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings   Sam 23 Sept - 18:39:00

Karasu Akanami

Da, intra-devar, dupa o noaptea intreaga de jafuri, o vizita neasteptata si ciudata din partea lui Yomi si eternele probleme de familie a-i avea pe cap pe socrii mei dragi si scumpi chiar era ca un pahar cu apa in desertul Sahara.De mentionat faptul ca nenorocitul acela de pahar pe langa faptul ca e spart mai e si gol, la dracu'!Energia mea spirituala o lua razna de fiecare data cand erau prin preajma, iar daca mai urma sa aud ceva de la Vladimir aveam sa scot cateva bombe si prin urechi.Trebuia totusi sa ma calmez.La urma urmei amandoi imi adusesera iubitul pe lume asa ca trebuia neaparat sa ii respect.Humanoidul de sex masculin mai putin.
Mi-am pus sortul negru si am inceput sa pregatesc cina, avandu-l ca si coordonator pe puiul de corb care se tot plimba pe langa mine ajutandu-ma cu ingredientele.
-Ce crezi ca le-ar placea sa manance, bebe?
-Pi pi pi pi pi.
-Daca tie iti plac briosele cu glazura de ananas asta nu inseamna ca doar asta trebuie sa gatesc.
-Pi pi...
-Poftim, toaca ceapa asta!
L-am lasat sa-si faca de cap cata vreme am pus la cuptor homarul pe care il gatisem.In timp ce preparatul se gatea, am dat sa ma intorc pentru a merge la subsol.Niste muafiri cum erau cei de fata trebuiau serviti cum se cuvine, ce naiba.Aveam depozitate cateva sticle de vin de cel mai bun soi.Pentru Viktor pusesem deja un ceainic la fiert.Totusi, inainte sa ies din bucatarie, Karenina isi facuse aparitia zambindu-mi.In regula, specimenul uman de sex feminin nu ma ura atat de mult.Se pare ca de la ea mostenise Viktor acea delicatete si eleganta.Foarte dragut!
-Kuronue?Nu cred ca as putea spune cu exactitate.Eram doar un pusti badaran pe atunci, iar fiecare persoana care-mi iesea in cale mi se parea la fel de cretina ca oricare alt demon ce incearca sa ma provoace.Totusi...Kuronue reusise sa-mi atraga atentia.Era special, nu neg asta.Un demon de calibru lui merita o moarte mult mai eroica.Dar daca doriti sa aflati mai multe despre el si despre viata sa tumultoasa, va pot face cunostinta cu un vechi camarad de-al sau.Sigur o sa-i faca placere sa vorbeasca despre el.
-Mi-ar placea asta.
-O sa-l invit la cina, daca nu va deranjeaza.
-Serios?Sta in apropiere?
-In centru, mai exact.Are o florarie tare draguta acolo si e un prieten de familie foarte apropiat.
-Oh, dar nu vreau sa-l deranjez pe bietul baiat cu ...
Mi-am scos telefonul si am format numarul lui Kurama.A raspuns de indata.
-Da.
-Cina cu homar si vin de elita la mine acasa intr-o ora.
-Venim cu drag!
Am inchis telefonu si i-am zambit doamnei.
-Faceti-va comoda.Fiul meu toaca ceapa acolo si nu o sa va deranjeze.Merg sa aduc ceva de baut din pivnita.Bebe, fii baiat cuminte.
-Pi...se smiorcai el, avand ochii in lacrimi.
Macar asa stiam ca sta potolit.Ce era cu copilul asta pana la urma?Din ce crestea, parca devenea tot mai energic.Yokiul lui era foarte foarte ridicat.Clar trebuia sa incep antrenamentul cu el imediat.Iesind din bucatarie am avut surpriza sa dau peste Viktor care, din cate am observat, a cam tras cu urechea la ceea ce vorbisem eu cu mama sa.
-Ce baietel rau!i-am mangaiat obrazul.Tragi cu urechea.Foarte urat, Viktor!
Zambindu-i, i-am daruit un sarut scurt pe buze.
-Du-te si stai jos.Cina o sa fie gata imediat.Nu-ti mai zic de musafirii din seara asta.Sunt convins ca deja ai auzit.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings   Dum 24 Sept - 11:37:10

Viktor Nikiforov

Stând acolo am putut să aud conversația dintre cei doi și cea pe care Karasu o avusesela telefon cu prietenul nostru de familie. Dacă stau să mă gândesc, uitasem să le menționez părinților mei despre Yuuri și despre faptul că și el avea o relație cu un demon. Cu siguranță li se va părea foarte ciudată situația atunci când cei doi vor veni aici. I-am răspuns sărutului blând apoi l-am lăsatsă se ducă să aducă băutura în timp ce eu m-am dus spre bebe pentru a mă asigura că este bine.
-Of, of, tati chiar nu știe că nu ar trebui să lase cuțitele pe mâna copiilor, îi spun chiar dacă eram conștient că pentru un pui de demon, bebe știa bine ce face. I-am șters ochișorii negri de lacrimile cauzate de toată acea ceapă curațată apoi l-am trimis să-și spele mânuțele.
-L-ai crescut ca pe un om, nu? spuse mama privind cu drag spre puiul ce acum nu i se mai părea atât de ciudat.
I-am zâmbit și am dat afirmativ din cap în timp ce curățam masa.
-Seamănă mult cu tine chiar dacă are trăsăturile lui Karasu.
-Pentru că el nu a fost educat să ucidă și nici să urască. Yokiul lui crește pe zi ce trece așa că în curând vor începe și antrenamentele pentru el. Sper numai să mă fac bine repede ca să nu le mai încurc planurile celor doi. Nu-mi place să fiu o corvoadă..., spun ștergându-mi ochii din care voiau să curga lacrimi amare.
-Dragul meu..., spuse mama venind spre mine pentru a mă îmbrățișa strâns la pieptul său.
Neputând să mai suport presiunea am început să dau drumul lacrimilor amare ce l-au făcut și pe bebe să vină și să ne înconjoare pe amândoi cu aripile sale mari.
-Pi..pi, pi...
-Vezi? Nu ești un obstacol pentru nimeni puiule, nu trebuie să te simți vinovat, nu ești de vină cu nimic.
-Îi...îi f...fac...p...pe toți s...să suf...fere, spun printre suspine.
-Celor ce te iubesc, mereu le va fi greu să te vadă așa, dar nu înseamnă că nu vor rămâne alături de tine. Noi te iubim și vrem să te vedem sănătos puiule...
Mama a vrut să-și treacă degetele prin părul meu încâlcind, făcând peruca să-mi alune peste cap lăsând la iveală capul acela lipsit de păr ce a făcut-o pe mama să tresară și să izbucnească în lacrimi.
-V...VIKTOR!
-Ce se întâmplă? spuse tata venind în bucătărie unde ne aflam cu toții.
-Pi...
Bebe încearcă să o liniștească pe mama în timp ce eu ridicam peruca de pe jos scuturând-o ușor.
-Nimic, spun cam oftând.
Tata se blocase la vederea mea neștiind ce să spună, un nod în gât i se puse imediat. Se vedea că era îndurerat să mă vadă astfel și nu am putut să nu-l compătimesc.
-O să...mă duc să văd ce face Karasu..., spun dând să plec dar imediat m-am împiedicat căzând pe jos.
-Au...
Bărbatul s-a repezit și m-a ajutat să mă ridic apoi m-a pus pe scaun în bucătărie. Mama încă plângea în brațele lui bebe iar eu simțeam că vreau să intru în pământ. Toți sufereau numai din cauza mea.

~Blog personal~
Sus In jos
LadyHalloween
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings   Dum 24 Sept - 13:52:04

Karasu Akanami

Am patruns in pivnita si am ales o sticla buna de vin frantuzesc de calitate de acum cinci ani.Depozitasem si sake din Lumea Demonilor acolo, insa daca un om avea sa bea din el urma sa simta pe pielea sa cum este viata in partea cealalta a lumii in care traieste.Dar poate pentru Vladimir nu va fi o problema.Oh, termina Karasu!E tatal iubitului tau asa ca abtine-te.
Mi-am vazut de treaba, incercand sa ignor toate gandurile criminale pe care le aveam pentru Vladimir,
si am urcat scarile pentru a ajunge la nivelul principal al casei.O energie negativa veni din bucatarie,
ceea ce m-a facut sa alerg int-acolo.Pe obrajii lui Viktor curgeau lacrimi, mama sa plangea de asemene, tatal lui era incremenit, iar bebe zbura spre mine pentru a-mi explica ce s-a intamplat.Se pare ca Viktor iar cazuse in depresie si avea impresia ca ne face pe toti sa suferim.Pe langa asta,
ii cazuse si peruca de fata cu parintii sai.Asta m-a intristat destul de tare cat sa ma faca sa oftez.Am lasat sticla de vin pe masa si am venid langa patinator, stergandu-i lacrimile siroite pe obrajii albi.
-Uita-te la mine, te rog!i-am zis, luandu-i chipul in palmele mele.
Inca avea ochii arzatori si umezi din cauza lacrimilor.Am preferat sa-i zambesc cu dragoste.
-Nu faci pe nimeni sa sufere, Viktor.Ai face asta, daca te-ai da batut.Cand o sa ne vezi pe toti in lacrimi si cu inimile frante, va fi atunci cand vom fi constienti de faptul ca tu nu ne vei mai bucura cu zambetul.Insa ziua aceea este departe si iti garantez asta.Oamenii sunt fiinte fragile si efemere.Cu totii o stim.Sfarsitul vine pentru oricine.Insa in cazul tau, mai ai de asteptat, iar eu voi fi aici, bucuros ca putem astepta impreuna.
I-am aranjat parul, potrivindu-i mai bine peruca argintie, dupa care i-am sarutat mana.
-Totul o sa fie bine cata vreme sunt aici.Ai incredere.
-Pi pi pi pi pi.
-Si bebe o sa aiba grija de tine la fel de bine.O boala ca a ta nu o sa stea in picioare cu noi aici.
I-am zambit si l-am poftit sa stea jos la masa pana pregateam eu restul lucrurilor.Homarul iesise minunat, la fel si legumele gratinate si prajitura cu coacaze de care ma ocupasem.Am aranjat masa in livingul spatios, dupa care am mers spre iesire, soneria anuntandu-ma ca Yuri si Kurama isi facusera aparitia.
-Buna seara!spusese roscatul, trantindu-mi un cos intreg de capusni in brate.
-Buna, Karasu!zisese si Yuuri trantindu-mi un buchet de flori in brate.
-Buna!Intrati va rog.Imediat servesc masa.Vedeti ca avem musafiri.
-Serios?Dar credeam ca noi suntem musafirii.
-Au venit parintii lui Viktor la noi.
Amandoi au stat nemiscati uitandu-se la mine.Urma sa fie o seara interesanta.
-Intrati!

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings   Joi 28 Sept - 8:45:42

Viktor Nikiforov

După câteva momente în care am încercat să mă liniștesc, își face apariția Karasu ce mă luă în brațele sale consolându-mă cu vorbe sincere ce știam că aveau rolul să mă facă să mă simt mai bine. Funcționase căci am reușit să mă liniștesc și să-mi șterg lacrimile.
-Îmi pare rău, se întâmplă des în ultima vreme, spun simțind nevoia să mă justific în fața părinților mei. Aceștia m-au îmbrățișat pe rând spunându-mi și ei că totul avea să fie bine, timp în care Karasu merse să le deschidă ușa oaspeților pe care îi cunoșteam atât de bine.
-Bună seara!
-Yuuri? întreabă mama privind brunetul cu un zâmbet larg. Știa că noi am fost foarte apropiați mai ales în liceu când am format și un cuplu.
-Doamnă Nikiforov, cât mă bucur să vă revăd! Ați rămas la fel de frumoasă și încântătoare, spuse el, făcând-o pe mama să se flateze imediat. Mereu a știut cum să facă să o câștige de partea lui mai ales că în încâpere își făcuse apariți încă un demon pe care tata deja îl privea cu ură. Chiar dacă nu avea aripi sau orice altceva care să-i trădeze latura demonică, Kurama putea impresiona prin grație și frumusețe. Era o prezență pe care nu o puteai uita și asta datorită yokiului său ce era combinat cu sângele uman pe care îl deținea.
-Mulțumesc, Yuuri! Și tu ai crescut foarte frumos. Ce vă aduce aici? Și cine este acest bărbat încântător? De cum a intrat m-a izbit un miros puternic de trandafiri, spuse mama apropiindu-se de Kurama pentru a-l studia cu mai multă atenție.
Kurama îmi aruncase repede o privire, vrând probabil să știe dacă să spună sau nu ce este. Am dat afirmativ din cap.
-Numele meu este Kurama și sunt un demon asemeni lui Karasu, și, în prezent, iubitul lui Yuuri. Îmi pare bine să vă cunosc doamnă Nikiforov. Este o onoare. Acum înțeleg de la cine a moștenit fiul dumneavoastră frumusețea.
Tata își dăduse a suta oară ochii peste cap de când cei doi veniseră și începuseră să o complimenteze pe mama. Hai tata, nu poți să zici că nu este frumoasă! spun în gând amuzându-mă reacția sa.
-Acum se umple casa de demoni!
-Ce e rău în asta? Sunt prietenii mei! îi replic tatei zâmbind.
-Prieteni?! Ei pot să te ucidă în orice moment, Viktor!
-E adevărat, dar nu o vor face, îi spun calm. Acum, ar fi politicos să te prezinți.
Tatăl meu oftează și merge glonț spre Kurama întinzând mâna spre el.
-Mă numesc Vladimir Nikiforov, și nu-mi pare bine că te cunosc, spuse acesta afișând un zâmbet formal. Kurama făcuse același lucru realizând imediat ce avea bărbatul de gând. Voia să-i dea prietenului nostru o strângere de mână cum numai el știa da, uita că avea de a face cu un demon mult mai puternic decât el. Mâna tatălui meu umediat se înroși rămând niște semne destul de urâte. M-am încruntat privindu-l pe Kurama ce dăduse din umeri făcând pe nevinovatul. Ce-i drept, tata îl provocase.
-Haideți la masă cu toții până nu se răcește mâncarea! spun luând-o înainte.

~Blog personal~
Sus In jos
LadyHalloween
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings   Lun 2 Oct - 19:08:31

Karasu Akanami

Sa-i vad zambetul cald, dupa ce i-am vorbit si dupa ce l-am imbratisat a fost cu adevarat o binecuvantare.Ma durea sufletul sa-l vad atat de indurerat, insa rarele clipe cand isi afisa bucuria, mai ales stiind de ce boala sufera, erau cum nu se poate mai dragute.I-am mai mangaiat chipul cald si i-am sters ultimele lacrimi, dupa care l-am poftit in salon.Kurama si Yuuri sosisera si ei in cele din urma, iar acum erau cu luati in vizor de ochii parintilor iubitului meu.Cel putin Kurama era cu adevarat asaltat de privirea inghetata a rusului.
-Chiar este necesar sa asociati fiecare demon cu o masinarie de ucis, gata de atac?l-am intrebat pe Vladimir, dupa ce i-am auzit frumoasele complimente.
-Da!Pentru ca asta sunteti!
-Pardon?zisese Kurama.Sa fii fost atat de crud, va ucideam acum pe loc, insa am o inima mai mare decat a multr pamanteni si totusi vin din infern.
La rugamintile lui Viktor, Vladimir se oprise din insultat si il saluta pe Kurama, cel din urma strangandu-i mana atata de tare incat aproape ca ii fransese oasele.Roscatul zambi in timp ce rusul il sageta cu o privire inghetata, dar mandra, care nu lasasa i se tradeze adevarata durere.
-Sa mergem la masa, va rog!Am un copil de hranit si un iubit de ingrijit.
-Chiar asa, unde e mititelul acela inaripat.I-am adus capsunele.
-Piii!!!veni bebe spre el, zburand ca un bezmetic cu ochii mari si radiosi.
-Puiul meu mic.Uite ce are Kurama pentru tine.
-Pii!!!
M-am intors cu fata spre Vladimir si l-am plesnit cu un zambet satisfacut plin de mandrie.
-Comportamentul acesta vi se pare al unui criminal, domnule?
Barbatul se multumi doar sa pufaie si sa se intoarca cu spatele la mine asezandu-se la masa.Nu a mai zis nimic.In timpul cinei, doar a servit preparatele si a discutat cu Yuuri despre performantele sale in patinaj.Per total, seara fusese foarte linistita ceea ce m-a mirat destul de mult.Avand in vedere cum incepuse ziua, nu as fi crezut ca are sa se termine asa.
-Doriti si desert?i-am intrebat.Asta daca domnul nu considera ca este otravit ca restul celor servite.
-Mai taci, demon impielitat ce esti.
Am luat asta ca pe un da si am adus si ultimul preparat, alaturi de cosuletul cu capsuni al lui Kurama.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings   Mar 17 Oct - 20:00:29

Viktor Nikiforov

Puteam să-mi dau seama de faptul că tata era serios pus pe ceartă și nu va înceta prea curând cu aluziile referitoare la cruditatea demonilor. Mă bucuram că iubitul meu nu îi dădea și mai multă apă la moară preferând să se mențină calm măcar de dragul meu. Am văzut mult mai multă înțelegere în privirea blând a mamei ce începuse să socializeze mai mult cu Kurama și Karasu sperând că ar putea afla mai multe despre ei dar și despre mine.
-Căpșunile acestea sunt minunate, spuse mama mâncând grațios desertul acela atât de bun.
-Au fost îngrijite cu atenție și dragoste să crească atât de mari și frumoase, se lăudă Kurama bucuros de remarca mamei.
-Îmi aduce aminte foarte mult de vremea când eram în liceu și visam să mănânc zilnic caviar și căpșuni cu frișcă, spuse mama cu nostalgie.
-Și visul s-a îndeplinit, încheie tata calm.
-În orice caz, voi cum v-ați cunosut, Viktor? Nu mi-ai povestit niciodată, spuse mama luând o postuă atentă, îndreptându-și privirea azurie spre mine.
Avea dreptate, nu-i povestisem niciodată în detaliu modul în care eu și Karasu am ajuns să fim împreună.
I-am zâmbit cald privind o clipă la cei din jur. Până și tata era puțin curios.
-Nu sunt multe de spus. Karasu a venit într-o zi la patinuar când era deschis pentru public pentru a se relaxa după o zi grea. De cum l-am văzut cumva m-a fascinat...
-Te cred, mereu ți-au plăcut lucrurile deosebite, spuse mama zâmbindu-i cald brunetului.
-Am vorbit puțin și fără să vreau mă transformasem într-un stalker. Unde mergea el, acolo eram și eu. M-a suportat pentru că eu îmi dădusem seama ca este demon și că ar putea avea probleme dacă spuneam cuiva. Era foarte rece și nu voia să fie atins, nu pentru că nu îi plăcea, ci pentru că îi era frică să nu mă rănească. O mișcare greșită și m-ar fi putut dezintegra.
-Și tu, conștient de asta, nu l-ai evitat! spuse tata cu un ușor dezgust.
-Nu am făcut-o pentru că nu m-am simțit în pericol. Aveam încredere în el și prinsesem mare drag de acesta. L-am un moment dat i-am spus că vreau să-l sărut și m-a lăsat...Am crezut inițial că este doar o atracție fizică dar apoi devenisem dependent de el, și așa am ajuns de nedespărțiți, închei prinzând mâna iubitului meu.
-Dragii de voi...Karasu, nu îți este teamă că Viktor va vrea să se despartă de tine într-o zi? Știi că nu vei mai putea iubi vreodată pe altcineva, spuse mama vrând să-l audă și pe brunet luând cuvântul.

~Blog personal~
Sus In jos
LadyHalloween
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings   Joi 19 Oct - 22:38:44

Karasu Akanami

Ma asteptasem la genul acesta de conversatie de cum ii vazusem stand in pragul usii.La urma urmei, erau parintii lui si oricat m-ar fi urat taica-su, tot voia sa stie, in detaliu, cum de baiatul sau olimpic la patinaj artistic s-a pricopsit cu o vertebra otravita scoasa din coloana solida a unei lumi pe care oamenii ba prefera sa o considere inexistenta ba sa o critice.Insa povestea intalnirii noastre nu a fost una atat de fantastica si ireala cum probabil cei doi credeau.Ba as putea spune ca a fost neasteptata si stranie mai ales ca, la inceput, Viktor ma urmarea incontinuu lucru care, si mie, un demon de clasa superioara, mi s-a parut dubios.Nici nu am vrut sa-i acord atentie stiind ca a-l tine aproape insemna a-l rani, mai ales pentru ca era primul om care arata interes persoanei mele.Avusesem relatii in Lumea Demonilor, una dntre aventurile mele fiind chiar Kurama, insa de fiecare data am sfarsit sifonat, am provocat durere sau am consumat Yoki pretios ce greu se refacea.Lui Viktor nu am dorit sa-i fac asta asa ca am incercat sa-l resping cat de tare am putut,
insa ambitiosul acesta dat dracu' nu s-a dat batut si a reusit, cu seductia sa incredibila, sa ma cucereasca de-a binelea.
Am lasat paharul cu vin langa farfurie si mi-am atintit privirea violet in ochii mamei lui Viktor, schitand un zambet trist care venise la pachet cu teama de a ramane singur.Nu doream asta.Am copilarit si trait intr-o lume a umbrelor unde setea de sange creste la fiecare secunda si unde aerul miroase a tipete si agonie.Am luptat si am calatorit pentru a-mi cauta un scop si un loc.Pana sa-l las pe Viktor sa patrunda in viata mea, am crezut ca a ramane singur este unicul tel de care trebuie sa tin cu dintii.Vazusem familii destramate si prieteni care mi-au murit in fata ochilor.De fapt, daca aveam sa-i povestesc baiatului toate ororile la care am fost martor, probabil i-as fi marcat existenta.Insa acum nu imi pot vedea viata aruncata in singuratate.Nu pot concepe ideea de a ramane pustiu pe o stanca unde sunt unicul rege al unui popor pe care l-am pierdut.
-Nu am temere mai mare decat cea pe care deja mi-ati amintit-o.i-am raspuns femeii.Insa nu sunt nici un monstru -mi-am mutat privirea spre Vladimir- atat de mare incat sa-l fortez sa ramana cu mine toata viata.Intr-adevar, sunt un Quest Class si am voie sa iubesc o singura data in viata.Daca partenerul meu decide sa-si reorienteze sentimentele, eu nu mai am nimic de facut decat sa raman, o viata intreaga, cu iubirea pe care i-am purtat-o, chiar daca a devenit inaccesibila.Viktor isi poate darui inima oricui pofteste.Eu in schimb, il voi dori pe el intotdeauna.Desi ii dau liberatate in a-si alege drumurile in viata, chiar si pe plan sentimental, tin sa spun ca ideea de a-l stii, in compania altcuiva, daruind iubire altcuiva, fiind in permanenta alaturi de altcineva, ma frange bucata cu bucata.Am dezvoltat sentimente puternice pentru el.Poate asa ajung sa-mi purific sufletul de raul pe care l-am facut.Pana si demonii au dorinte divine.
-Pi.
-Nu bebe.Tu nu ai pacate cum are tacto.
-Pi.zambi el, infulecand din desertul pe care il avea in fata.
-Daca doriti sa aflati mai multe despre relatia mea si a fiului dumneavoastra, va stau la dispozitie.In definitiv, chiar nu am nimic de ascuns.le-am zis celor doi, zambindu-le in felul meu specific.Rece si seducator.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings   

Sus In jos

[RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^_^We love^_^ :: *♥* Fan Zone *♥* :: *♥* Fan RPG *♥*-
Mergi direct la: