^_^We love^_^
O lume a noastra

Let's have some fun

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Ultimele subiecte

Distribuiţi | 

[YAOI +18] Croitor de inimi blânde

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Elyy
Moderator
Moderator

Sex : feminin
Zodiac : Taur
Zodiac chinezesc : Tigru
Mesaje Mesaje : 1356
Puncte Puncte : 1478
Reputatie Reputatie : 3
Data de inscriere Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta Varsta : 19

MesajSubiect: [YAOI +18] Croitor de inimi blânde   Vin 4 Aug - 11:47:37

Avertisment:
Acest RPG poate conține scene de natură sexuală și limbaj licențios. Sunt nevoită să vă aduc la cunoștință faptul că este yaoi (boys love) prin urmare, citiți pe riscul vostru.

Scurt rezumat

Prima generație

Kaage Tunder, excentricul designer cu privire rece cunoscut pentru minunatele sale prezentări de modă. Adept al perfecțiunii, a râvnit la familia perfectă pe care a pierdut-o de la o vârstă foarte fragedă. Îngropat în muncă, a încercat să uite de suferință, până când, l-a întâlnit pe Sebastian O'Brien, un make-up artist deosebit cu privire blândă ce i-a luminat viața și l-a făcut să privească lumea din jurul său cu alți ochi. Împreună cei doi vor trece prin multe peripeții și probleme de cuplu, ajungând să fie de fiecare înapoi unul în brațele celuilalt.
Aceasta a fost prima generație de Tunderi la care am muncit timp de doi ani împreună cu Lady, cine dorește să o citească să contacteze pe una din noi.

A doua generație:

Fiul lui Kaage Tunder, moștenitor al afacerii sale? Ce se întâmplă când micul Eric își îndreapă atenția spre alte domenii devenind un scriitor celebru cunoscut în țară cât și peste hotare? Când toți cred că are deja tot ce-și dorește un adolescent, iată că, Stephen John Tunder se îndrăgostește de el. De tineri învață că nu este bine să ascundă lucruri unul de altul și că dragostea este puternică chiar și la distanță. Dat dispărut în armată, Eric nu a crezut niciodată că iubitul său ar fi mort și când s-a așteptat mai puțin, acesta a reapărut în viața sa. În acest moment au un copil de cinci ani numit Adam de care trebuie să aibă grijă. Micuțul crește pe zi ce trece iar cei doi părinți împreună cu Sebastian și Kaage se gândesc deja la viitorul său.
Cine dorește să citească primul sezon și cel cu armata, să ne contacteze ^^.

Personaje:

START RPG

Stephen John Tunder

-Tată, a spus tati să vii la masă!
-Vin imediat!
După ce mi-am terminat treaba, m-am ridicat și m-am îndreptat spre bucătărie știind că lui Eric nu-i plăcea atunci când întârziam la masă. Se pare că nu aveam de ales și trebuia să avem grijă de fetița lui Kevin în zilele ce vor urma ceea ce într-un fel mă încânta căci Adam va avea cu cine să se joace iar Eric va putea să-și termine restul proiectelor. Cred că trebuia să-l înțeleg și pe el, nu? Nu are familia în oraș și singurii prieteni de încredere la care putea apela în astfel de momente eram eu și Eric. Poate am fost prea dur urlând să-și ia o bonă, până la urmă, și noi îl lăsam pe Adam cu soții Tunder când nu puteam să-l lăsăm singur acasă.
Profitând de faptul că Adam se spăla încă pe mâini la baie, l-am luat pe Eric în brațe și i-am sărutat creștetul.
-Dacă simți că nu poți face față, cheamă-l pe tatăl tău, bine? îi spun cu privirea la îngrijirea celor doi copii în timpul zilei cât timp eu eram plecat.
Știam cât de greu era să ai grijă de niște copii în creștere foarte activi și zâmbitori și oricât de dragi ar fi tot te puteau seca de orice picătură de energie, dar eram conștient că puteam conta întotdeauna pe părinții lui să ne ajute având mult mai multă experiență decât noi. Mă bucuram că Adam nu a fost și nici nu cred că va fi vreodată un copil problemă, nevrând să ne provoace vreodată neplăceri. A prins de la fiecare tot ce a fost mai bun și creștea cât vezi cu ochii ceea ce mă îngrijora, trebuia să prețuiesc aceste clipe frumoase.
-Cât să-i dăm lui Adam pentru dințișorul acela când o să-i cadă? Nu vreau să înceapă să se rănească ca să-și scoată singur dințișorii ca să primească mai mulți bani.
Chiar și aceste lucruri atât de mărunte puteau să mă îngrijoreze pentru că orice greșeală făceam în acest moment, va avea urmări atunci când micuțul nostru va crește. Voiam să fiu un părinte bun.

~Spread the sickness, infect the world.~

~Blog personal~
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
LadyHalloween
Moderator
Moderator

Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje Mesaje : 18
Puncte Puncte : 54
Reputatie Reputatie : 4
Data de inscriere Data de inscriere : 04/08/2017
Varsta Varsta : 21

MesajSubiect: Re: [YAOI +18] Croitor de inimi blânde   Vin 4 Aug - 12:12:19

Eric David Tunder

-O sa fie bine.i-am spus baiatului, zambindu-i atunci cand l-am simtit venind in spatele meu.Amandoi sunt copii foarte cuminti.Niste DVD-uri cu filme de animatie, prajiturele, jucarii si totul o sa fie foarte linistit.Imi voi putea concentra atentia pe munca asa ca nu ai de ce sa te temi.
I-am sarutat obrazul cald si l-am poftit sa se aseze la masa.Tot in acelasi timp, aparuse si Adam, aratandu-mi manutele curate care miroseau a ananas.L-am poftit si pe el sa se puna la locul sau.
-Maine o sa ai activitate, Adam.
-Iarasi?Dar astazi am fost la pian si maine am engleza.Ce mai am de facut?
-Nimic legat de activitatile tale, puiule.Maine o sa vina Claire pe la noi ca sa se joace cu tine.Parintii ei o sa plece din oras si nu are cu cine sta asa ca ne va face o vizita.
-Claire?Ce bine!O sa-i arat colectia mea de avioane.Deci maine nu mai merg la engleza?
-Ba da, te duci.
-Urat.se bosumfla el, inepand sa manance din farfurie.
I-am mangaiat crestetul si am inceut si eu sa mananc.Sa speram ca maine totul va merge bine.

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: [YAOI +18] Croitor de inimi blânde   Vin 4 Aug - 12:24:58

Stephen John Tunder

-Tată, îmi e frică!
-Nu-ți face griji puiule, voi fi lângă tine. E timpul să scoate roțile ajutătoare și să înveți să mergi pe bicicletă precum oamenii mari, nu crezi?
-Toți colegii mei deja știu să meargă, spuse micuțul trist, privindu-mă cu îi scoateam roțile ajutătoare de la bicicleta albastră pe care o avea. Eric stătea pe pătura de picnic și pregătea masa. O zi frumoasă în care eram amândoi liberi și putema petrece puțin timp cu băiatul nostru. Acum împlinise șapte ani, avea plete brunete și cel mai frumos zâmbet știrb pe care îl văzusem vreodată. Era adorabil!
-Vei învăța și tu, Adam, ai să vezi, nu este greu, îl încurajez venind lângă el.
-O să stați lângă mine?
-Da, noi vom fi roțile tale ajutătoare puiule, dacă vreodată vei cădea, noi vom fi lângă tine să te prindem, să nu uiți asta!
I-am sărutat creștetul și ne-am ridicat cu toții, ajutându-l pe Adam să se urce pe bicicletă, nu înainte de a-i verifica casca și restul echipamentului de protecție.
-Ești pregătit?
-N...nu prea...
-Ai încredere în tine, Adam, poți să faci asta, știm că poți!
Eu și Eric ne-am poziționat de o parte și de alta a bicicletei ținând-o în așa fel încât să-i dăm micuțului nostru siguranță continuând să-l încurajăm cum știam noi mai bine.
-Încet începe să dai din pedale...
Bicleta începuse să se deplaseze cu noi pe lângă, atenți să nu se răstoarne. Fără roțile ajutătoare aceasta era instabilă din cauza fricii cu care Adam o conducea.
-Suntem aici puiule...

~Blog personal~
Sus In jos
LadyHalloween
Moderator
Moderator

Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje Mesaje : 18
Puncte Puncte : 54
Reputatie Reputatie : 4
Data de inscriere Data de inscriere : 04/08/2017
Varsta Varsta : 21

MesajSubiect: Re: [YAOI +18] Croitor de inimi blânde   Mar 22 Aug - 12:21:52

Eric David Tunder

Nu gaseam mereu timp liber in programul pe care il aveam, dar si cand se deschidea o portita de respiratie in el nu pierdeam nici o clipa, preferand sa o petrec alaturi de familie, atat cat puteam.Stephen venise cu ideea sa mergem in parc, la un picnic, iar Adam nu a mai putut de bucurie cand a auzit asta, spunand ca vrea sa-si ia si bicicleta cu el.Am fost de acord, iar acum ne bucuram toti trei de razele blande ale soarelui si de parfumul cald al zilei.Am aranjat patura la umbra unui stejar si am scos din cosulet tot ce adusesem, rugandu-l pe Adam sa manance inainte sa se joace.Baietelul a fost ascultator, ca de obicei.Acum il tot ruga pe Stephen sa-l ajute sa mearga fara sa mai depinda de rotile ajutatoare la noua sa bicicleta albastra.Era atat de dragalas cu casca pe cap si cu ochisorii entuziasmati ca imi venea pur si simplu sa-l mananc cu totul.M-am ridicat si eu de pe patura si m-am apropiat de amandoi, vrand sa particip la ritualul de initiere al copilului care invata sa mearga cu bicicleta.
-Nu are de ce sa-ti fie teama, dragule.l-am incurajat, mangainu-i obrajorii rosii.Totul o sa fie bine,
crede-ma.
-Daca o sa cad?
-Noi o sa fim aici sa te prindem.Haide, Adam!Hopa sus!
Baiatul s-a urcat pe bicicleta, si-a pus manutele pe coarne, iar eu si Stephen ne-am pozitionat pe de-o parte si de alta a sa, inaintand in timp ce copilul pedala.
-Cum te simti?
-Bine...dar sa nu-mi dati drumul...
-Nu, dragule.
A pedalat in continuare pe langa fantana arteziana, dupa care am decis si eu si Stephen sa-i dam drumul fara ca el sa stie asta.A tot mers, uitandu-se in fata, pana cand a consteintizat ca noi nu mai suntem langa el.
-Hei, de ce mi-ati dat drumul?Nu e bine!Abandonati misiunea!O sa cad!
Intr-adevar, am vazut cum se clatina, asa ca am alergat spre el prinzandu-l inainte sa se prabuseasca.Mititelul tremura in bratele mele.
-Ai vazut ca ai putut merge si fara noi.Nu e asa de greu nu?
-Nu...dar imi este frica.
-Nu ar trebui, puiule.Nu vei pati nimic.
-Crezi, tati?
-Da.O sa inveti usor usor sa faci si asta fara ajutorul nostru.Ai sa vezi.
-Bine, te cred.Si crezi ca o sa pot si sa zbor intr-o zi?
-Doar daca iti cresc aripi sau daca bunicul tau excentric iti cumpara un avion.
-Yey!Stiam eu!Dar nu mai vreau sa ma dau cu bicicleta.Pot sa ma joc in cutia cu nisip?
-Sigur ca da.i-am sarutat crestetul.Du-te!

Sus In jos
Elyy
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: [YAOI +18] Croitor de inimi blânde   Sam 2 Sept - 22:07:29

Stephen John Tunder

-Dar tată...
-Adam, nu mai plânge, te rog. Noi vom fi mândri de tine mereu. Ai luat un C doar pentru că ai fost puțin distras iar profesoara știe faptul că tu poți mult mai mult de atât. În plus, ai spus că nota e doar la ea în caiet, nu? Înseamnă că ți-o va mări imediat ce îi vei demonstra de ce ești în stare.
-Știu. Îmi pare rău...e primul meu C, promit că voi face cumva să o măresc! îmi spuse micuțul luând o gură de prânzul său delicios. Doar ce venise de la școală și era foarte dezamăgit de nota luată astăzi la matematică. O notă nu foarte mică, dar pentru el reprezenta cea mai mică notă de până acum, carnetul său fiind plin de note de zece.
-Totuși, de ce ai fost distras dragule? Știu sigur că ai învățat, doar eu ți-am verificat temele ieri și am văzut că tabla înmulțirii o stăpânești deja la perfecție. Ai avut cumva emoții în timpul testului sau nu ai avut destul timp ca să-l termini? îl întreb pe Adam pe un ton blând mâncând și eu din porția mea de legume cu carne.
Băiatul își lasă privirea în jos roșind puternic.
-Ooo nu, recunosc privirea asta, spun atrăgându-i atenția și lui Eric care se afla lângă noi atent ca mâncarea de pe foc să nu se ardă.
-Ce privire? întreaba Adam tresărind, uitându-se la mine cu acele perțule albastre ce străluceau și vibrau în lumina puternică din încăpere. Era mai mult decât adorabil și, dacă ar fi fost blond ar fi semănat perfect cu Eric din copilărie pe care l-am apărat de acei derbedei oribili.
-Ai o privire specială...și se pare că nici poftă de mâncare nu ai, spun privindu-l cu mai mult subînțeles pe micuțul ce nu putea percepe unde băteam.
-Nu îmi e foame...
-Nu ai spus că aveți o nouă colegă la școală transferată din Spania? întreb, făcându-l imediat pe Adam să tresară și să roșească și mai mult. Deci asta era! Dragul de el, se pare că avea o pasiune pentru noua colegă ceea ce m-a făcut să zâmbesc larg. Adam al nostru era abia clasa a treia dar fusese învățat de mic ce este iubirea căci am avut grijă să nu-i lipsească niciodată.
-Tată!
-Ce? întreb având o privire inocentă. Am chicotit după care i-am ciufulit părul. I-a spune-i tatălui tău, cum o cheamă pe fata norocoasă de care te-ai îndrăgostit?
-Ămm...
Imediat Eric îmi dăduse un mic ghiont ca să nu mai tachinez copilul și așa destul de rușinat de situație. Abia putea să-și găsească cuvintele și abia dacă am înțeles numele fetei printre acele bâlbâieli mai mult decât adorabile.
-Tati, tu cum l-ai făcut pe tata să te iubească? îl întreabă micuțul pe Eric frecându-și palmele ușor transpirate. Toate acele reacții mi se păreau atât de cunoscute.
-Crezi că a fost nevoie să facă ceva? L-am iubit din prima clipă în care l-am văzut! spun îmbrățișându-l pe Eric pe la spate, dându-i apoi un pupic pe obraz.

~Blog personal~
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [YAOI +18] Croitor de inimi blânde   

Sus In jos

[YAOI +18] Croitor de inimi blânde
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Prin păduri şi munţi, inimi înlănţuite . V lesah na gorah (Rusia 2010)
» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
» Broderie manuala-3
» Costume Carnaval (4)
» Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^_^We love^_^ :: *♥* Fan Zone *♥* :: *♥* Fan RPG *♥*-
Mergi direct la: