^_^We love^_^
O lume a noastra

Let's have some fun

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Dark RPG
Joi 28 Iun - 17:28:28 Scris de Ione

» Majestic RPG
Joi 28 Iun - 1:31:20 Scris de Darth Sabe

» Unstoppable Mind
Mier 27 Iun - 11:49:12 Scris de Darth Sabe

» Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica}
Dum 24 Iun - 18:31:41 Scris de Sayami

»  AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG
Joi 21 Iun - 13:59:38 Scris de Darth Sabe

» Cate mesaje ai?
Mier 6 Iun - 14:51:43 Scris de Darth Sabe

» Forum Game of Thrones (RPG)
Mier 6 Iun - 14:51:09 Scris de Darth Sabe

» Cine comenteaza ultimul castiga!
Mier 6 Iun - 14:50:26 Scris de Darth Sabe

» Marissa centaurul saman.
Sam 2 Iun - 8:15:40 Scris de Invader Lamu

Distribuiţi | 

Când și cum ai început să joci Sweet Flirt?

In jos 
AutorMesaj
Elyy
Moderator
Moderator

Sex : feminin
Zodiac : Taur
Zodiac chinezesc : Tigru
Mesaje Mesaje : 1375
Puncte Puncte : 1499
Reputatie Reputatie : 3
Data de inscriere Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta Varsta : 20

MesajSubiect: Când și cum ai început să joci Sweet Flirt?   Sam 5 Aug - 0:43:31

~Când și cum ai început să joci Sweet Flirt?~

Cred că fiecare avem un început în acest joc și tare curioasă sunt să aflu, când și în ce circumstanțe a ajuns fiecare să joace acest joc ce ne-a adus pe toți împreună^^. Cu nostalgie îmi aduc aminte când eram la sfârșitul clasei a noua, foarte fericită că din următorul an nimeni nu îmi va mai spune „boboacă” navigând într-o noapte pe un site cu anime-uri căutând ceva nou la care să mă uit. Întâmplător am dat peste o reclama a jocului, am intrat și nu am mai vrut să plec! :]]

Voi cum ați aflat? V-a spus cineva? V-au molipsit prietenele? Tot prin reclame? Ați dat întâmplător de site? ^^ Abia aștept să citesc poveștile tuturor^^!

~Spread the sickness, infect the world.~

~Blog personal~
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
ᴘᴜғᴏsᴇɴɪᴇ ✰
Membru
Membru

Zodiac : Scorpion
Zodiac chinezesc : Capra
Mesaje Mesaje : 221
Puncte Puncte : 236
Reputatie Reputatie : 0
Data de inscriere Data de inscriere : 28/06/2017
Varsta Varsta : 14
Localizare : Tamaran
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Desen, jocuri, scris, filme, muzica

MesajSubiect: Re: Când și cum ai început să joci Sweet Flirt?   Sam 5 Aug - 3:40:45

Inainte, jucam foarte mult jocuri online si un add tot persista sa apara langa jocurile mele. L-am ignorat, desi parea destul de distractiv, preferam sa raman la ale mele. Dupa, m-am saturat sa il tot vad si am dat click, iar asa a inceput totul. Jucam in fiecare zi si dupa ce am descoperit forumul stateam numai pe el, sincer. Imi placea foarte mult. ^^"

Sus In jos
Kago
Moderator
Moderator

Zodiac : Balanta
Zodiac chinezesc : Bivol
Mesaje Mesaje : 237
Puncte Puncte : 418
Reputatie Reputatie : 1
Data de inscriere Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta Varsta : 20
Localizare : Sibiu
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Șoricel de bibliotecă

MesajSubiect: Re: Când și cum ai început să joci Sweet Flirt?   Mier 9 Aug - 17:47:54

ᴘᴜғᴏsᴇɴɪᴇ ✰ a scris:
Inainte, jucam foarte mult jocuri online si un add tot persista sa apara langa jocurile mele. L-am ignorat, desi parea destul de distractiv, preferam sa raman la ale mele. Dupa, m-am saturat sa il tot vad si am dat click, iar asa a inceput totul. Jucam in fiecare zi si dupa ce am descoperit forumul stateam numai pe el, sincer. Imi placea foarte mult. ^^"
Cam așa a fost și în cazul meu. Îmi tot apăreau reclame cu Castiel și Nathaniel, dar nu mi-au atras atenția, după mi-a apărut o reclamă cu Leigh și am zis că trebuie neapărat să văd despre ce e vorba, asta prin vara anului 2012 sau 2013.
M-a prins cât de cât și am continuat să-l joc, iar mai târziu am descoperit și forumul, fiind totodată și primul meu forum, iar de atunci bântuiam mai mereu pe acolo. XD
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://sphinxkago.tumblr.com/
Konan07
Membru
Membru

Zodiac : Sagetator
Zodiac chinezesc : Dragon
Mesaje Mesaje : 79
Puncte Puncte : 121
Data de inscriere Data de inscriere : 06/08/2017
Varsta Varsta : 17
Localizare : Seoul
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG

MesajSubiect: Re: Când și cum ai început să joci Sweet Flirt?   Mier 9 Aug - 18:44:57

La fel ca si in cazul celor de mai sus am descoperit si eu jocul.Eram pe un site si ma uitam la anime-uri cand in partea dreapta mi-a aparut o reclama cu jocul,tin minte ca in ea erau Nath,Cas,Lys,Jade si Djean.Mi s-a parut interesanta reclama asa ca am apasat pe ea si am dat de joc.
Era primul de acest gen si ma asteptam sa fie diferit,in imaginatia mea de pe atunci aveam mai mari asteptari,insa chiar daca nu a fost asa cum am crezut a fost un joc mai bun datorita forumului plin de amintiri.
Singurul lucru care ma lasa rece,inafara de partea cu inchiderea,este acela ca persoanele cu care vorbeam pe la inceput se prefac ca nu ma cunosc.

Sus In jos
Karen
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 126
Puncte Puncte : 130
Data de inscriere Data de inscriere : 10/08/2017
Localizare : Bucureşti

MesajSubiect: Re: Când și cum ai început să joci Sweet Flirt?   Joi 10 Aug - 16:30:04

Am descoperit jocul în vara anului 2013, cam prin iunie şi tot atunci mi-am făcut şi cont. L-am găsit din pură întamplare. Ma aflam pe un alt site, probabil ceva joc în browser, nu mai ştiu sigur. Am văzut o reclamă cu Sweet Flirt şi mi s-a părut interesant subiectul. Mai ales ca nu mai întâlnisem un alt joc asemănător cu el. Mi-a plăcut foarte mult aşa că am continuat să îl joc.
Sus In jos
Sammy-Rose
Membru
Membru

Zodiac : Rac
Zodiac chinezesc : Dragon
Mesaje Mesaje : 411
Puncte Puncte : 436
Data de inscriere Data de inscriere : 11/08/2017
Varsta Varsta : 18
Localizare : spațiul dintre adevăr și minciună
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : leneveală profesionista... și artsy stuff

MesajSubiect: Re: Când și cum ai început să joci Sweet Flirt?   Sam 12 Aug - 20:54:51

Eu aparent sunt singura până acuma care a aflat pe joc pe calea clasică, adică din gură în gură. Cred că eram prin a șaptea, adică 2013-2014, când am văzut o colegă jucând acest joc. La început doar m-am uitat, dându-mi cu părerea ce ar trebui să aleagă când vorbea cu un băiat care îi plăcea sau ce fustă merge cu ce bluza, dar în cele din urmă m-a molipsit și mi-am făcut și eu propriul meu cont ca satisfac propria poveste, nu să o urmăresc pe a ei. Mi-a luat ceva timp să observ existența unui forum, dar o dată ce l-am găsit mi-a dat un motiv extra să nu mă despart de acest site

Sus In jos
Nobume
Moderator
Moderator

Zodiac : Rac
Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 30
Puncte Puncte : 77
Data de inscriere Data de inscriere : 26/06/2017
Varsta Varsta : 19
Localizare : Tumblr
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Drawing, editting, writting, animanga, TV series etc.

MesajSubiect: Re: Când și cum ai început să joci Sweet Flirt?   Lun 18 Sept - 22:04:17

Stiu ca eram admina pe o pagina anime de pe Facebook si cateva dintre cele ce faceau de asemenea parte din echipa de administratori, tot spuneau chestii despre un joc numit Sweet Flirt, asta se intampla prin decembrie 2013.
Initial, m-am incapatanat si nu am vrut sa intru pe site-ul respectiv, dar in data de 18 ianuarie 2014 am ajuns sa-mi fac cont. De ce? Pana la urma curiozitatea m-a invins.
Si de acolo, am ajuns pe forum. Prima data activam pe la cafenea si pe la creativitate (desi atunci se numea Art Creative), iar prin iulie 2014 am inceput sa frecventez si rpg-urile, unde am intalnit multa lume faina si tocmai de aceea nu m-am mai despartit de site.

"If I am going to slay someone, I will be swinging my sword by my own will. That is my atonement." - Nobume Imai

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://kmuiyato.tumblr.com/
Ione
Moderator global
Moderator global

Mesaje Mesaje : 145
Puncte Puncte : 273
Data de inscriere Data de inscriere : 13/07/2014
Localizare : Lumea Yaoi
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG/Mod

MesajSubiect: Re: Când și cum ai început să joci Sweet Flirt?   Mar 19 Sept - 23:51:52

Am ajuns să joc Sweet Flirt prin 2013 exact când parcă era lansat episodul 6. Pe atunci când am început eu deja era forum-ul iar când mă chinuiam să ajung cu episoadele la zi treceam foarte mult pe acolo dar nu mă încurcam să răspund până când m-am băgat la RPG-uri.
Dar când am început să joc țin minte că eram pe YouTube, exact cum fac și acum. (hehe ^^) iar acolo într-un colț am dat de minunatul Lysander, de atunci cu el am avansat tot timpul în episoade. =]]]
Din 2013 și până acum am jucat și am intrat zilnic ajungând să dau de persoane minunate, mai ales că adoram RPG-urile la care încă scriu dar și jocul.
Plus pe lângă asta am dat de foarte multe Fujoshi ca și mine, mai tot forum-ul era plin iar asta putea să fie un bun început de discuție dacă vedeam fete de genul. ^^

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://mygamelady.wordpress.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Când și cum ai început să joci Sweet Flirt?   

Sus In jos

Când și cum ai început să joci Sweet Flirt?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sweet ME.
» Replici memorabile din filme
» 2 tastaturi la un laptop
» 10 sfaturi de flirt pentru timide!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^_^We love^_^ :: † Sweet Flirt † :: † Sweet Flirt †-
Mergi direct la: