^_^We love^_^
O lume a noastra

Let's have some fun

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Ultimele subiecte

Distribuiţi | 

[Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Konan07
Membru
Membru

Sex : feminin
Zodiac : Sagetator
Zodiac chinezesc : Dragon
Mesaje Mesaje : 76
Puncte Puncte : 118
Reputatie Reputatie : 0
Data de inscriere Data de inscriere : 06/08/2017
Varsta Varsta : 16
Localizare : Seoul
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Sam 12 Aug - 23:24:43

|Andy Young||23|

Am inchis tefelonul cand mama mi-a zis ca Aprl a adormit cu un zambet pe buze.I-am zis si mamei "noapte buna" apoi mi-am pus telefonul pe noptiera si am scos din bagaj pijamalele si m-am pusinapoi in pat.Abea daca m-am asezat bine si Austin a intrat in camera puandu-se pe pieptul meu,avea un zambet larg si fericirea se citea usor,oare staul in iarba face minuni sau a dat de alta iarba?
-Daca ma iubesti mult nu trebuia sa ma pupi pe obraz,trebuia sa faci asta
Mi-am ridicatputin capul cat sa ajung si sa ii musc uza apoi m-am rotit fiind deasupra lui si oferind-ui un sarut intens.Asa imi arata ca ma iubeste nu cu un pupic pe obraz,cand ma intalnesc cu diferite persoane si ma pupa pe obraz asta inseamna ca ma iubesc?
Dupa ce am ramas amandoi fara aer m-am pus inapoi la locul meu dar de data asta am stat cu fata spre Austin si nu la tavan

-Am vorbit cu April,si i-am zis chiar si o poveste,a adormit rapid

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
IonicaSuper
Membru
Membru

Zodiac : Varsator
Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 69
Puncte Puncte : 113
Data de inscriere Data de inscriere : 03/08/2017
Varsta Varsta : 17
Localizare : În Țara Oglinzilor
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : citit, scris, RPG, desen

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Dum 13 Aug - 0:45:53

______________________________________________________________________________________

Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
______________________________________________________________________________________

Am fost surprins când Andy mă trânti pe pat și se puse peste mine, începând să mă sărute cu poftă.
Am gemut satisfăcut, înconjurându-i gâtul cu brațele și trăgându-l mai aproape de mine. Ne-am despărțit abia după ce niciunul din noi nu mai avea aer.
Andy se rostogoli lângă mine, dându-mi timp să iau câteva guri sănătoase de oxigen și să îmi ling buzele fericit. Mi-am întors privirea spre Andy, zâmbind larg când îmi pomeni de April.

-Of, mi-aș fi dorit să vorbesc și eu puțin cu ea. Am stat prea mult afară.
Mi-am dat floarea jos din păr, căci nu voiam să o stric. Am așezat-o frumos pe noptieră, după care am tras pătura și ne-am învelit pe amândoi. M-am ghemuit lângă Andy, așezându-mi capul pe umărul acestuia ți îmbrățișându-l strns.
-Imediat ce ajungem acasă mă apuc să plănuiesc nunta. Vreau să fie cea mai frumoasă zi pentru amândoi. Nu mai am răbdare deja, vreau să fim în sfârșit căsătoriți și să mergem în luna de miere și să adoptăm un băiețel și să-ți port numele și...să fiu mereu lângă tine.
Damian îmi oferise impulsul de care aveam nevoie și nu-mi mai puteam controla fericirea. Acesta eram eu,
cel ce-și dorea de atâta timp un prinț pe cal alb.

◙      " Oh, Grantors of Dark Disgrace,      ◙
◙      Do Not Wake Me Again. "      ◙
Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Mier 16 Aug - 22:21:17

|Andy Young||23|

-Stii c anu e nevoie de o casatorie si de toate astea ca sa fi mereu langa mine.Tot ce vreau sa imi promiti e ca nu o sa te suprasoliciti sau enervezi.
Nu vreau ca din ceva frumos si special sa se transforme intr-o vizita la spital,nici nu am stabilit daata asa ca are tot timpul din lume sa organizeze nunta.Locatia nu o sa fie o problema,avand bani si fiind cunoscut o sa fie usor sa gasesc un restaurant bun si liber in acea zi.Prefer sa vina la mine zambind si ajutand-ul sa se decida in legatura cu cateva chestii,decat sa fie agitat ca nu sunt toate gata la timp.
Cand esti agitat si ocupat nu mai ai timp de alte lucruri si nu vreau ca April sa fie ignorata sau sa se simta lasata pe dinafara.Eu pot sa trec cu vederea daca Austin nu va avea timp de mine insa fetita nu.

-Mancam aici de dimineata sua o sa oprim la un local pe drum?

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Mier 16 Aug - 23:06:42

-Știu asta, dragul meu, doar că dorința mea cea mai mare de când eram copil a fost să fiu mireasă. Mi-am dorit să mă căsătoresc cu prințul meu și să trăim fericiți. Vreau să-ți port numele, Andy. Vreau să mă trezesc în fiecare dimineață în brațele tale, vreau să-mi cresc copiii alături de tine, vreau să-ți aparțin ție pentru totdeauna. Visul pe care l-am avut dintotdeauna se va îndeplini, iar eu voi fi mereu al tău, în drepta ta. Îți promit că voi avea grijă de mine, vreau să fiu sănătos tun ca să te pot iubi mai mult.
I-am zâmbit, întinzându-mă spre chipul său ca să-l sărut ușor. Am chicotit, după care i-am oferit alte câteva săruturi dese și scurte, trecându-mi brațele după gătul său.
-Vreau să mâncăm aici, nu știu când îi voi mai vedea pe Kaila și Damian. Deși cred că mă voi întoarce în curând, Kaila intră în a opta lună. Nu mai este mult și va veni bebe. Of, abia aștept să adoptăm și noi un băiețel! O să mă asigur că de data asta îmi voi lua liber și voi avea grijă de el așa cum face o mamă.
Din păcate, n-am putut să stau cu April cât trebuia pentru că a trebuit să muncesc. Dacă nu o făceam nu aveam cu ce să o cresc. Mi-aș fi dorit să pot să stau măcar câteva săptămâni cu ea și să am grijă de ea așa cum trebuie să faci cu un bebeluș. April avea deja două luni când o adoptasem, dar tot aș fi vrut să o cresc. Totuși, voi avea șansa de a sta cu băiețelul meu, imediat ce acesta va intra în familia noastră.

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Mier 16 Aug - 23:20:54

[title2]|Andy Young||23|[/title2]

Ma bucur sa vad ca e constient si ca dupa discutia noastra el a inteles totul si nu mai are de gand sa se puna in pericol.Eu ii ofer iubire si atentie iar el tot ce trebuie sa faca este sa aiva grija de el si corpul lui.
-Stii ca nu am fost niciodata un print
Poate un print pervers dar nu unul bun si romantic.M-am bucurat de sarutarile pe care le-am primit din partea lui Austin,erau atat de dulci si delicate.Simteam o caldura venind din partea lui cand ma saruta,parca imi oferea mai multa iubire decat inainte si sunt curios sa stiu de ce,doar pentru ca insfarsit ii indeplinesc visul el imi ofera si mia multa iubire?
-Credeam ca o sa vi aici cand o sa se nasca bebelusul,de ce ai veni mai rapid?

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Mier 16 Aug - 23:48:50

[center] -Păi cam ăsta e planul, voi veni aici când se va naște bebelușul, doar că nimeni nu știe când va decide micuțul că vrea să vadă lumea. După ce intri în a opta lună ai toate șansele să naști oricând. O să stabilesc data nunții după ce bebe o să se nască, nu-mi pot imagina o nuntă fără cei doi alături de mine.
Nici nu se pune problema să mă ducă altcineva în afară de Damian la altar și nu pot avea altă domnișoară de onoare în afară de Kaila. Îi vreau pe amândoi alături în cea mai importantă zi a vieții mele. Când îmi imaginam cum va fiacel moment unic, când ne vom pune inelele și ne vom jura credință unul altuia...am simțit cum îmi cad câteva lacrimi pe obraji. Le-am șters cu mâneca cămășii, după care mi-am ascuns fața în pieptul iubitului meu.
-Îți mulțumesc, Andy. Îți mulțumesc că m-ai ales pe mine.
Dintre toate femeile din lume, el m-a ales pe mine. El m-a vrut pe mine. Cum să nu-i mulțumesc când simt pentru prima oară cum este să fii dorit de cineva? El a fost primul care mi-a arătat că și pe mine mă poate iubi cineva, că o persoană atât de neimportantă ca mine poate fi dorită și iubită, poate fi protejată de cineva. Alături de el am simțit mult căutata căldură ce o găseam numai în familia pe care am pierdut-o.

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Joi 17 Aug - 0:00:18

[title2]|Andy Young||23|[/title2]

-Presupun ca o iei si pe April cu tine,eu nu o sa pot veni,imi cam incepe munca grea,trebuie sa ma ocup de o noua linie de haine si o sa fiu cam plecat,insa am incredere ca te las pe maini bune
I-am zambit si l-am strans puternic in brate totusi am avut grija sa nu il strang prea tare si sa se simta incomod sau sa ii rup oasele.Ma simteam special cand imi multumea,pentru ca stiu ca nu merit sa imi multumeasca,nu e nevoie sa fac asta deoarece nu am facut nimic wow.
-Ce pot sa spun..tu ai fost liber in acel moment
Nu se putea sa nu fac eu o gluma proasta,a trecut prea mult timp de cand am facut o gluma proasta sau am fost pervers,totusi sper ca Austin sa fi gustat gluma si sa nu se supere.Nu vreau sa rad la gluma mea si el sa fie nervos si sa stric buna dispozitie,chiar trebuie sa se invete cu glumele mele

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Joi 17 Aug - 20:54:07

-Voi avea grijă de mine, dar și tu va trebui să ai grijă de tine. Să nu te suprasoliciți, bine? Am să te aștept de câte ori te vei întoarce, să nu uiți, îi zâmbesc, sărutându-l blând pe buze.
M-am așezat mai bine în brațele lui, dându-i una în umăr când a făcut comentariul ăla prost. Eu sunt sincer aici și vorbesc din inimă, iar nesimțitul ăsta face glume ca de obicei.

-Ești așa un nesimțit... bolborosesc, luându-l în brațe.
Clipeam cam greu, simțindu-mi ochii cum se închid. Am încercat să mi deschid, dar chiar îmi era somn. Până la urmă ploapele mi-au căzut grele și am adormit pe pieptul lui Andy, auzindu-i bătăile inimii.

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Joi 17 Aug - 21:10:22

|Andy Young||23|

E frumos sa stii ca oricat de mult ai fi plecat o sa te astepte mereu cineva la intoarcere.Asta ma ajuta foarte mult si cand il vad pe Austin asteptandu-ma simt cum toate greutatile si problemele pe care le-am avut cat timp am fost plecat dispar.
M-am prefacut ca ma doare cand acesta m-a lovit,sunt sigur ca mi-ar fi spus mai multe si poate nici nu ma lua in brate insa somnu l-a invins si a ajuns sa doarma in bratele mele.Austin mereu o sa adoarma rapid,ce nu as da sa pot adormi si eu la fel de rapid.
M-am asigurat ca e bine acoperit apoi m-am asezat si eu mai bine inchizand ochii si gandindu-ma la diferite lucruri pentru a adormi

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Joi 17 Aug - 21:39:24

M-am trezit odată cu soarele, la propriu. Imediat ce răsărise și primele raze intraseră pe fereastra camerei mi-am deschis ochii. Era destul de devreme și Andy dormea, dar eu nu mai puteam să ațipesc la loc. Am coborât din pat fără să-l trezesc pe iubitul meu, nu înainte de a-i oferi un sărut, după care am deschis valiza ca să găsesc ceva de îmbrăcat.
N-aveam prea multe lucruri, eu și Andy împărțeam o valiză în care pusesem nniște haine și produse de baie. Aș fi vrut să mă îmbrac în ceva care să-i placă lui Andy și să mă complimenteze, dar eu nu prea am gusturi. Am expirat ușor dezamăgit, alegând o bluză largă fără umeri, ce mi se strângea pe talie, cu câteva mici modele albastre. Mi-am pus niște pantaloni lejeri, tot albi, ce mi se mulau pe picior. M-am privit în oglindă din cap până în picioare. Am încercat să port niște haine mai speciale, dar Andy nu m-a observat deloc. Am oftat, ducându-mă la baie și începând să mă pregătesc.
Am coborât imediat ce am fost gata, fiind surprins să o văd pe Kaila la parter.

-Austin, te-ai trezit, ce bine! Vrei să vi cu mine afară?
-Sigur, dar...nu trebuia să dormi la ora asta?
-Micuțul e puțin cam agitat și nu mă lasă să dorm. Voiam să merg în grădină să culeg niște flori.
Fata veni lângă mine, trecându-și mâna prin părul meu.
-Ai un păr așa de lung și frumos, Austin...Am o idee! Haide cu mine, vreau să încerc ceva.
N-am mai comentat nimic, doar am urmat-o pe fată până în grădină, unde începuse să culeagă niște flori albastre, foarte frumoase. După ce am cules câteva, Kaila m-a pus să mă așez în fața balansuarului, iar ea a venit în spatele meu.
-O să fii superb, zise, băgându-și degetele în părul meu.

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Joi 17 Aug - 21:50:57

|Andy Young||23|

Am dormit foarte bine,chiar am ramas surprins avand in vedere ca eu nu preadorm bine daca nu sunt in patul meu.Nu stiu ce are patul asta dar ma trage cu totul intr-un somn la fel ca cel de acasa.M-am ridicat in fund si ca de obicei Austin nu era langa mine,mereu el se trezeste devreme si eu tarziu asa ca nu prea il vad langa mine dimineata.Am mers in baie unde mi-am facut rutina si mi-am aranjat parul incercand sa nu par prea mult a boschetar.Ma uitam in oglinda si am observat ca fizic m-am schimbat atat de mult insa mai am in mine parti care scot la iveala eu cel din trecut.Probabil o sa fiu mereu un copil insa ca de obicei o sa ascund asta.
Am mers apoi la valiza si m-am schimbat in hainele puse de Austin,mereu cand plec undeva ma imrac mai elegant pentru ca nu se stie de cine dau pe drum,bine nu imi iau costum insa se observaca sunt haine mai scumpe si de o calitate mai buna.Am ramas surprins sa vad ca hainele alese de Austin erau unele lejere si mai de casa,totusi nu aveam altele asa ca m-am imbracat cu ele si am coborat dand de Austin in sufragerie.Trebuie sa recunosc parul lui m-a surprins si chiar arata bine

-Tu ai venit aici sa ii rupi toate florile lui Kaila?Stie ce ti-ai facut tu in cap?Vai vai vai..

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Joi 17 Aug - 22:15:35

Am tresărit când i-am auzit glasul iubitului meu. M-am întors spre el, roșu tot în obraji. Mi se părea extrem de jenant să mă vadă cu toate florile astea în cap.
-Eu i-am pus florile în cap. Nu-i așa că arată ca o prințesă, Andy?
-Încetează, Kaila, e jenant...Nu îmi stă bine, spun încet, privind într-o parte.
Florile prinse în păr erau lucruri pe care le fac copiii, iar lui Andy nu-i plăceau lucrurile de copii. Cred că deja se gândește că încerc să-i aduc aminte de trecut. După ce că m-am chinuit atât ca să arăt cât de cât bine nu vreau să știu cât de urât crede Andy că arăt cum. Nici să mi le dau jos nu puteam, căci Kaila mi le-a prins bine în cap, iar dacă stricam coafura se supăra pe mine.
Am încercat să-mi ascund coada părul după umăr, ca să nu se vadă foarte mult din el, întorcându-mă spre Andy.

-Vrei o cafea, dragul meu?
Fac orice dacă asta înseamnă să dispar din raza ta vizuală. Trebuie să văd cum ascund coafura asta în mașină,
nu vreau ca Andy să nu se uite la mine tot drumul...

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Joi 17 Aug - 22:24:16

|Andy Young||23|

-Da,e dragut
I-am raspuns Kailei in timp ce ii priveam parul lui Austin,chiar si cand m-am asezat langa el i-am privit parul,eu nu as fi avut atata rabdare sa fac asta,si totusi am rabdaresa fac jaine,dar cred ca tine de placerea pe care ti-o ofera ceea ce faci.
-Cum te ciufulesc eu acum?Orice miscare faci o sa se strice,nu crezi ca e putin cam mult petru un stat in casa?
Cat de frumoasa e cuafura pe atat de nepotrivita e in momentul asta,in plus Kaila a stricat florile degeaba.Ar putea fi purtata la o petrecere speciala sau la un garden party sau o petrecere cu tematica,nu in casa sau in atatea ore de stat in masina.In plus florile or sa se usuce si probabil pana acasa masina mea o sa fie plina de petale
-Chiar am nevoie de o cafea te rog

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Joi 17 Aug - 23:08:42

-Of, sunteți amândoi așa de răi! Sunt doar câteva flori, Austin merită să fie răsfățat câteodată. Oricum Austin încearcă să fie frumos doar pentru tine, Andy, ar trebui să apreciezi mai mult, zise Kaila, eu întorcându-mă și privind-o urât.
-Kaila! Nu mai spune lucruri d-astea...
Eram și mai roșu în obraji acum. Era jenant, dar adevărat...totuși putea să nu o zică atât de tare! M-am întors și am început să pregătesc cafeaua. Oricum, Andy nu mi-a zis că-mi stă bine, probabil pentru că nu-mi stă. Se gândea probabil că Kaila a irosit niște flori așa de frumoase pentru cineva ca mine. Începeam să mă simt incomod și dezamăgit pe propria persoană.
Unei fete i-ar fi stat bine...
Am turnat cafeaua în patru cești, pe care le-am așezat pe masă, după care am așezat în mijloc laptele și zahărul. Atunci a apărut și Damian, care fusese surprins de înfățișarea mea.

-Faceți nunta acum, în crângul de flori? Hai c-am glumit, nu te bosumfla așa. Austin, ești foarte frumos, arăți exact ca o prințesă.
De ce toată lumea mă face prințesă? Asta mi-am dorit mereu, dar e ciudat să-ți spună toată lumea așa, mai ales când ești băiat. Am auzit un clic, iar o lumină puternică îmi intră în ochi. Când vederea mi-a revenit, am observat-o pe Kaila cu aparatul foto în mână. Am roșit de furie și de jenă, trântindu-mă pe scaun și acoperindu-mi chipul cu palmele. Urăsc când face lumea mișt de mine...

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Joi 17 Aug - 23:19:37

|Andy Young||23|

Cand Austin s-a ridicat i-am dat una peste fund pentru ca se vedea foarte frumos in acei pantaloni,chiar are un fund mai frumos decat alte fete.Se vede ca mai am ceva din trecut,numai un prost poate sa complimenteze fundul si nu fata,Austin esti sigur ca esti pregatit sa asculti vorbeproaste toata viata ta din partea mea?Cred ca mai bine arfugii.
Am intins mana spre cafea insa am vazut ca Austin a inceput sa se rusineze si sa se ascunda asa ca l-am tras spre pieptul meu si l-am strans in brate sarutand-ui capul

-Gata cu pozele,nu suntem la expozitie,in plus printesei nu ii place asa ca nu vreau sa o vad trista
E asa greu sa ii spui unui baiat printesa,nu stii daca sa vorbesti la masculin sau feminin,insa am zpus acel cuvant ca sa il fac pe el sa se simta mai bine.I-am ridicat capul de pe mine si am zambit apoi mi-am luat cafeaua si am baut din ea
-Se pare ca nu sunt ingurul care a dorimt mai mult

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Vin 18 Aug - 19:42:57

Am fost luat prin surprindere când Andy mă trase spre el, ascunzându-mi fața în pieptul său. Am roșit ușor, prinzându-l de bluza pe care o purta. Era atât de drăguț felul în care mă proteja. Am zâmbit, auzind încă un clic, iar un bliț îmi intră iar în ochi.
-Sunteți atât de drăguți amândoi!

-Gata cu pozele, Kaila. Haide să bem și noi cafeaua și să mâncăm ceva, îi spun, zâmbind spre Andy,
după care m-am ridicat de la masă.
Am cotrobăit prin frigider după niște ingrediente și am făcut rapid un mic dejun pentru toți patru. Ei bine...cinci practic. Parcă nu mă lăsa inima să plec. Până la urmă, am stat patru ani alături de cei doi. În plus, în orașul ăsta mic simțeam că pot fi eu cel adevărat, cu părul împletit cu flori și cu umblatul desculț. Ador să simt iarba sub picioare, cine știe când voi mai putea face asta...
Câteodată îmi e dor de viața mea obișnuită, fără clădiri extrem de înalte și multe persoane, fără atât de mult lux și stresul de a fi iubitul unui designer. Poate, într-o zi, mă voi întoarce în locurile astea și voi sta alături de Andy în căsuța noastră.
Am profitat de ultimele momente pe care le mai aveam înainte de a pleca și m-am refugiat pentru ultima dată în grădină.
Îmi lăsasem pantofii la intrare și mă bucuram de iarba rece, plină de rouă, și de tufele de flori. Aș fi vrut să am și eu o grădină și să cresc flori...Am oftat nostalgic, băgându-mi nasul într-un trandafir roșu. Trebuia să mă bucur cât mai puteam de simplitatea asta, căci aveam să mă întorc între clădiri de beton.

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Vin 18 Aug - 21:53:18

|Andy Young||23|

Lui Austin chiar nu ii place sa fie enervat dar nu are ce face,Kaila probabil asteapta ca peste 10 ani sa ii arate pozele si sa vorbeasca despre ele impreuna cu el,si asta sigur o sa il faca ericit si nu o va mai certa pentru ca a facut cateva poze.
Austin a terminat rapid de facut mancare asa ca am mers toti in bucatarie si am inceput sa mancam si sa vorbim,mai mult Austin vorbea cu Kaila iar eu si Damian ii aprobam,probabil Kaila e prietena lui de barfit iar Damian prietenul care il ajuta sa iese din probleme.
Am vazut cum merge in curte dupa ce am mancat asa ca am decis sa urc in camera si sa aranjez bagajul,cand o sa se intoarca noi o sa pornim la drum asa ca vreau sa pregatesc eu bagajele ca sa nu pierdem timp.Abea astept sa ajung acasa,aici e prea linistit totul,nu imi place linistea,vreau sa simt ca lumea traieste pe langa mine si nu ca e moarta.

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Vin 18 Aug - 22:12:04

-Văd că încă îți plac mult florile.
M-am întors, zărindu-l pe Damian lângă mine. Am dat din cap, zâmbind ușor, după care m-am întors spre trandafirul meu.
-O să-mi fie dor de florile astea...nu credeam că o să le duc atât de mult dorul...New York-ul e atât de mare și de aglomerat și mai ales atât de gri. Ador când văd câte o pată verde de culoare.
-Să înțeleg că orașele mari nu prea sunt pe gustul tău? Probabil viitorul tău soț habar nu are, nu?
-Damian, știi doar...că nu am ce face. Dacă vreau să stau alături de Andy trebuie să sacrific unele lucruri. Nu mă integrez prea bine în New York, dar măcar iubitul meu e lângă mine. Asta e tot ce contează.
-Dacă vreți să trăiți împreună, trebuie ca și tu să fii fericit. Până la urmă, nu ești singurul care trebuie să se sacrifice în relație,
de aceea există compromisuri. Meriți tot ce e mai bun, așa că asigură-te că primești ce meriți.

I-am zâmbit, îmbrățișându-l strâns. Dacă aș fi puțin mai aproape de ei, îmi este dor de timpul acesta pe care îl petrecem împreună. Mi-e dor să mă bucur de mica familie pe care am încropit-o în casa asta.
Am intrat în casă, privind ceasul. Era deja ora plecării. Andy a coborât cu bagajul și ne-am îndreptat amândoi spre mașină.

-Ai grijă de tine, Austin. Abia aștept să te revăd. Uite, astea sunt pentru tine, îmi zise Kaila îmbrățișându-mă, după care îmi oferi un buchet cu trandafiri albi și cu flori albastre, la fel ca cele din părul meu.
-Îți mulțumesc! Of, o să-mi fie dor de tine! O să vin imediat ce aud că bebe deschide ochișorii.
Am luat-o în brațe, după care l-am îmbrățișat și pe Damian încă o dată și am urcat pe locul din dreapta. Andy a pornit mașină și în câteva minute deja casa nu se mai vedea. M-am uitat cu nostalgie la drum, apoi am privit buchetul din mâna mea.

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Vin 18 Aug - 22:29:32

|Andy Young||23|

Nu am apucat sa inchid bagajul si telefonul a inceput sa ma sune,nu am fost surprins,cu munca pe care o am nu m-as mira sa fiu sunat si la miezul noptii.Am luat telefonul si cand am vazut cine ma suna chiar am ramas surprins.Am raspuns iar acea voce feminina pe care ma asteptam sa o aud m-a salutat pe tonul ei specific,trebuie sa recunosc asta m-a facut sa ranjesc si sa o salut si eu.
-Dispar cateva saptamani si aflu ca te casatoresti?Nu mi-am primit inelul dragule.
-Si eu ma bucur sa te aud dar subiectul asta nu se vorbeste la telefon.Presupun ca daca te-ai intors ai timp sa ne vedem putin.
-Pentru tine am timp sa ne vedem si mai mult nu doar putin

Am inchis telefonul apoi am luat valiza si am iesit din camera.Mi-am luat ramas bun de la cei doi si am urcat in masina alaturi de Austin incepand sa conduc.Doamne ce bine e sa stai la volan si sa ai control total asupra masinii.
-Dragule,cum ajungem acasa trebuie sa plec la firma,am putina treaba asa ca o sa incerc sa ajungem mai rapid.

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Vin 18 Aug - 22:39:12

Mă jucam cu petalele unei flori, mângâindu-le cu buricele degetelor, asta până când vocea lui Andy a spart tăcerea. Mi-am mărit ochii, destul de surprins că îl sunaseră de la firmă în weekend, când avea liber. Am vrut să zic ceva,
poate chiar să protestez, însă mi-am dat seama că nu pot. E vorba de munca lui până la urmă...

-Bine, dragul meu. Nu e nimic, o să mai găsim noi timp să petrecem împreună.
Știu că Damian mi-a spus că n-ar trebui să fiu singurul care se sacrifică, însă mi-e greu să-i spun lui Andy că aș fi vrut să petrecem timp împreună, pe drum. Și mai era vorba și de munca lui, nu aveam ce face. Deamăgit eram, dar trebuia să mă obișnuiesc. Probabil nu avea să fie prima dată. Cât timp el este plecat, eu am timp să mă ocup de un mic proiect pentru a-i face o surpriză.
Am zâmbit ușor, culcându-mi capul pe buchetul de flori. Până la urmă, atât timp cât el este fericit nu contează că n-am petrecut o după-amiază împreună.

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Vin 18 Aug - 23:20:29

|Andy Young||23|

***Dupa 1 luna***
Imediat dupa ce am ajuns acasa,am lasat bagajul si am salutat-o pe April si m-am dus la un restaurant unde am fost asteptat de Charel,o roscata de un metru optzeci si cinci,cu picioare lungi si subtiri,tipice unui model de talie mondiala cum este.Am vorbit cu ea si era putin suparata de stirile pe care le-a auzit insa nu ii pasau,stie ca relatia dintre noi oi o sa fie mereu una mai speciala,pana la urma asta ne-am promis unu altuia.
Luna asta am fost un logodnic rau si stiu foarte bine asta insa merita pentru ca macar uit de probleme.Imediat dupa ce m-am intors de la intalnirea cu Charel i-am zis lui Austin ca o sa fie o perioada grea pentru ca trebuie sa incep sa lucrez la noi haine pentru urmatorul sezon,nu il minteam insa pe langa asta mai faceam si altceva.Plecam ziua de acasa si mergeam la munca iar dupa ce ieseam de la munca mergeam cu grupul meu de prieteni si ne pierdeam timpul.Aveam grija sa nu dau de banuit si nici sa nu simta Austin ca fumez sau consum droguri.Ceilalti o faceau pentru distractie,eu le consumam ca sa uit de faptul ca viata lui Austin depinde de mine si mai ales,sa uit de vina pe care o am pentru ca l-am adus in starea asta.Discutia cu Damian nu m-a ajutat absolut deloc,ba mai rau mi-a facut.Faptul ca in timpul asta il inselam cu Charel era unn bonus pentru mine si un lucru caruia nu ii pot gasi o scuza.
Am fost si inca sunt foarte precaut,am grija sa nu consum mult ca sa nu ma observe Austin,insa avand in vedere ca vin tarziu,la ce obosit e cred ca ii este greu sa observe ceva la mine.Pe el si pe April ii vad tot mai rar,mai mult pe Austin,am momente cand merg la "munca" doar seara asa ca ziua imi mai petrec timpul cu April,insa atunci el e cel care merge la munca si nu avem timp sa stam prea mult timp de vorba.Nici nu stiu daca ii place sau nu programul meu insa nu am ce face.
I-am dat mesaj ca o sa vin mai rapid acasa,sunt sigur ca a fost fericit,insa i-am zis ca o sa vin cu un musafir.Nu stiu cat de fericit e ca musafirul e femeie si sunt sigur ca daca ar stii care e legatura intre mine si ea ar fii si mai nervos insa el nu va afla niciodata asta.
I-am mai dat un mesaj lui Austin anuntand-ul ca in 20 de minute o sa ajung,dupa asta am lasat telefonul pe noptiera si m-am imbracat avand grija sa fiu la fel de aranjat ca atunci cand am plecat de acasa.

-Nu imi place ca nu prea pot sa te musc si zgarii,oricum iubitul tau nu cred ca ti-a mai vazut corpul de mult timp insa respect restrictia pe care mi-ai puso.
-Acum ca zici de asta chiar ai dreptate,facand sex cu tine am si uitat ca Austin nu a mai primit atentia mea

Roscata isi retusa machiajul,ea s-a ridicat mai rapid din pat pentru a arata bine la intalnirea cu familia mea.Imediat dupa ce a fost gata am luat-o de mana si am urcat impreuna in masina conducand spre casa

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Sam 19 Aug - 0:00:08

N-am crezut că va fi atât de greu...Știam de când m-am mutat în New York că Andy este un designer cunoscut și că va avea de muncă, dar situația asta chiar era grea. De aproape o lună abia de îl mai văd. Bineînțeles că și eu am fost ocupat, dar mă asiguram că plec în fiecare după-masă de la serviciu ca, în caz că vine mai devreme, să fiu acolo așa cum i-am promis. Dar n-a venit în nicio zi.
Firma mergea foarte bine, aveam foarte multe proiecte în așteptare. Fără Andy, însă, elanul meu se tăiase. Degeaba aveam succes, căci nu puteam să-mi împart starea de bine cu iubitul meu. Vine atât de târziu uneori încât nu-l văd câteva zile la rând.
Mi-e dor de el și chiar foarte tare...Nu am apucat să-i spun, dar continua lui absență a ajuns să-mi facă rău. Eram extrem de conștient că era vorba de munca lui, că era foarte important pentru el, dar și eu aveam nevoie de el. Am rezistat în primele zile, dar a fost prea greu să nu mai fie lângă mine. Am mărit doza de pastile, de la una la două pe zi. Din cauză că pastilele s-au dublat, au venit și medicamentele de ficat. Geanta mea este plină în fiecare zi de diverse borcănele, dar nu i-am zis lui Andy. Și, probabil dacă i-aș fi zis, n-ar fi băgat de seamă.
Începusem să mă simt din ce în ce mai singur. Chiar dacă eram în mijlocul pregătirilor pentru nuntă, nu mă puteam bucura de nimic. Nu fără cel mai important element: dragul meu. Mi-era din ce în ce mai greu să zâmbesc de față cu April și să par că sunt bine, să o mint în fiecare seară că tati va veni să o pupe de o noapte bună ca mai apoi să adoarmă doar cu speranța.
Mă simțeam foarte rece de la un timp și extrem de bolnav. Andy abia de se mai uita în ochii mei, nu mai vorbim de săruturile care se răriseră atât de tare încât au ajuns inexistente. Nu tu îmbrățișări, nu tu afecțiune, nu tu iubire. Intra în cameră crezând că eu dorm, eu doar stăteam cu spatele și așteptam să vină să mă alinte, dar el doar se întindea în pat și adormea întors pe partea cealaltă. Nu mă auzea când plângeam noaptea, eu mă asiguram că nu o face. Nu vede cât de obosit sunt și cât am nevoie de el. Mă rog în fiecare zi să se termine odată cu situația asta, căci nu mai știam cât mai pot îndura ca Andy să fie atât de aproape de mine ș totuși atât de departe.
Ajunsesem din nou acasă și o luasem pe April de la grădiniță, lucram încă la surpriza pe care voiam să i-o fac lui Andy. Îmi bătea rapid inima numai când mă gândeam și îmi imaginam cum va reacționa, cum ne vom bucura împreună. Mi-am verificat telefonul când l-am auzit că bipăie.
Inima a crescut pur și simplu în mine când am văzut de la cine era mesajul. Mi s-au scurs câteva lacrimi de fericire, dar le-am șters repede și m-am grăbit în bucătărie, ca să termin cina. Nu-mi venea să cred, Andy venea în sfârșit acasă! Poate vom putea petrece niște timp împreună, în sfârșit...

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Sam 19 Aug - 0:15:32

|Andy Young||23|

Nu stiu de ce Charel a vrut sa imi cunoasca familia,doar mi-a zis ca vrea sa ii vada asa ca i-am indeplinit dorinta rapid,pentru ca ea mi le indeplineste pe ale mele,si inca in ce mod le indeplineste,m-am muscat de buza la acest gand.
Tot drumul mana lui Charel imi mangaia piciorul si ma simteam chiar foarte bine.Ajuns in parcare mai ca nu mi-am recunoscut locul in care parcam masina,daca tot seara ajungeam acasa normal ca nu il recunosteam.I-am dat un sarut lui Charel iar e s-a asigurat ca nu am urme de ruj apoi am iesit din masina intrand in cladire si mergand la lift.Trebuia sa ne portam normal si nu era greu,nu e prima data cand in public ne prefacem ca suntem prieteni doar.
Ajus in fata usii am batut ca sa auda ca am ajuns apoi am intrat.Amandoi ne-am descaltat la intrare iar Charel mi-a complimentat casa,de parca nu ar stii cum arata..Imediat si Austin s-a facut vazut si cand s-a apropiat de mine i-am zambit si l-am luat in brate ciufulind-ui parul

-Hei,hei.Ce mai faci?Austin ea e Charel,Charel el e logodnicul meu Austin.
-Ma bucur sa te cunosc,mi-ai atras atentia inca din stirile pe care le-am vazut despre voi doi,purtai niste haine frumoase

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Sam 19 Aug - 0:32:40

Terminasem mâncarea și avusesem grijă să nu se răcească înainte ca Andy să ajung. M-am grăbit în cameră ca să mă pregătesc, căci trebuia să dau impresia că sunt perfect sănătos. Pielea mea se albise destul de rău, dar dacă se observa ziceam doar că am o mică cădere de calciu. Totuși, corpul meu slăbit trebuia ascuns. Am renunțat la puloverele fără umeri,
altfel mi-ar fi văzut oasele, punând o bluza neagră pe mine și niște pantaloni. Mi-am dat cu niște ulei prin păr ca să pară strălucitor, căci își pierduse strălucirea acum mult timp. Cel mai rău îmi părea pentru părul meu, căci era un lucru la care chiar țineam. Oricât am încercat și-a pierdut strălucirea naturală și volumul, ba chiar am început să pierd și din el. De câte ori mă pieptăn rămân cu șuvițe în mână, probabil e de la stres.
Când am auzit ciocănitul ușii am fugit fără să mai gândesc până la parter. Nu mi-a păsat de ce era în jurul meu, imediat ce l-am văzut i-am sărit în brațe și l-am strâns cu putere. Probabil dacă nu avea musafiri aș fi vărsat și lacrimi.

-Mă bucur atât de tare să te văd... i-am spus zâmbindu-i larg.
M-am uitat în sus la el. Îmi tremurau degetele, dar tot am întins mâna pentru a-i mângâia obrazul. Trecuse atât de mult timp de când nu mai făcusem asta...
Am observat prezența femeii abia după ce începu să vorbească. Nu mai gândeam logic de la atâta bucurie că am apucat să-l ating pe Andy, așa că am dat mâna cu fata.

-Și eu mă bucur să te cunosc. Te rog să te simți ca acasă. Cina e gata, așa că hai să ne ducem să mâncăm și putem vorbi după aceea, nu vream să se răcească mâncarea.
După atâtea zile de agonie zâmbeam în sfârșit și mă simțeam plin de energie.Nu puteam descire bucuria că mănânc în sfârșit o cină cu Andy. April a apărut și ea, sărind în brațele tatălui ei, fiind foarte fericită că îl vede. A făcut cunoștință și cu Charel, puțin cam timid ce-i drept, dar de data asta și-a spus numele.

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   Sam 19 Aug - 0:45:57

|Andy Young||23|

Ca de obicei Austin m-a mangaiat si s-a uitat la mine de parca nu m-ar mai fi vazut de ani,a trecut ceva timp insa nu trebuie sa rectioneze chiar asa.Am luat-o inainte spre bucatarie fiind urmat de cei doi si apoi m-am asezat la masa alaturi de Charel.Mirosea foarte bine in bucatarie,chiar imi era dor de o mancare facuta de Ausitn,insa am avut lucruri mai importante de facut,dar mereu avea grija sa gasesc mancare in frigider dimineata si eu ma bucuram mereu cand o gustam.
Am zambit larg cand fetita a venit in fuga spre mine si m-a strigat.Trebuie sa recunosc ca mi-a umplut inima de bucurie cand am vazut-o,asa ca am luat-o rapid in brate si am stranso incepand sa o pup pe toata fata,si ea la randul ei mi-a oferit un pupic foarte dulce.

-Austin charel e model,lucreaza pentru o casa de moda cu care o sa lucrez,fiind mana dreapta a designerului,a trimiso pentru a discuta cu mine si ma gandeam sa discut cu ea la cina.
-Sper ca nu va deranjez,sa pregatiti atatea doar pentru mine.

Austin pregatieste o cina mare si daca vine vreun vecin,degeaba spune asta el tot o sa se deranjeze mereu ca sa gateasca,face orice numai sa nu se odihneasca sau sa aiva grija de corpul lui.Am pus-o pe April pe un scaun langa mine si am mai sarutato o data pe cap,chiar nu pot sa ii rezist micutei,ea e slabiciunea mea si as veni si din celalalt capat al lumii daca ea ma cheama
-Ce ai facut bun de mancare dragule?Sa stii ca sunt lihnit

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]   

Sus In jos

[Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^_^We love^_^ :: *♥* Fan Zone *♥* :: *♥* Fan RPG *♥*-
Mergi direct la: