^_^We love^_^
O lume a noastra

Let's have some fun

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» atentie
Vin 24 Aug - 15:11:46 Scris de Darth Sabe

» Majestic RPG
Joi 28 Iun - 1:31:20 Scris de Darth Sabe

» Unstoppable Mind
Mier 27 Iun - 11:49:12 Scris de Darth Sabe

» Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica}
Dum 24 Iun - 18:31:41 Scris de Sayami

»  AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG
Joi 21 Iun - 13:59:38 Scris de Darth Sabe

» Cate mesaje ai?
Mier 6 Iun - 14:51:43 Scris de Darth Sabe

» Forum Game of Thrones (RPG)
Mier 6 Iun - 14:51:09 Scris de Darth Sabe

» Cine comenteaza ultimul castiga!
Mier 6 Iun - 14:50:26 Scris de Darth Sabe

» Marissa centaurul saman.
Sam 2 Iun - 8:15:40 Scris de Invader Lamu

Distribuiţi | 

Visurile din copilărie și cele de acum

In jos 
AutorMesaj
Kago
Moderator
Moderator

Sex : feminin
Zodiac : Balanta
Zodiac chinezesc : Bivol
Mesaje Mesaje : 237
Puncte Puncte : 418
Reputatie Reputatie : 1
Data de inscriere Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta Varsta : 21
Localizare : Sibiu
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Șoricel de bibliotecă

MesajSubiect: Visurile din copilărie și cele de acum   Mier 9 Aug - 15:39:01

Mă gândeam că ar fi interesant un subiect de genul, cu o comparație ca asta. Așadar:
Țin minte că prima dată mi-am dorit să fiu polițist, asta pe la 4 ani. Să fim serioși, oricine vrea să fie polițist când e mic. :]]
Apoi, pe la vreo 6 sau 8 ani, mi-am dorit să fiu veterinar. Să fiu sinceră, mi-ar plăcea și acum, dar nu aș putea să omor un animal dacă aș fi pusă în situația asta. Orice, dar nu un animal.
După nu cred că mi-am mai dorit ceva, asta până în clasa a 7-a sau a 8-a, când m-am gândit să dau la științe socio-umane și să devin psiholog. Și acum îmi doresc asta, dar m-am gândit să dau pe la maxim 25 de ani, când o să am mintea mai bine coaptă. Iar prin liceu mi-am dorit și să fiu detectiv, dar treaba nu stă ca în romanele polițiste și n-are rost. :]]
Momentan mă voi axa pe locul de muncă, asta ca să fac câțiva bani, apoi m-am gândit să încerc să fac un curs de fotograf. Vorba aia, dacă nu riști, nu câștigi. :]
În cazul vostru cum stă treaba? ^^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://sphinxkago.tumblr.com/
Karen
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 126
Puncte Puncte : 130
Reputatie Reputatie : 0
Data de inscriere Data de inscriere : 10/08/2017
Localizare : Bucureşti

MesajSubiect: Re: Visurile din copilărie și cele de acum   Joi 10 Aug - 19:12:37

Prin şcoala primară voiam să fiu cantăreaţă present
În clasa a 4 a însă învăţătoarea mi-a spulberat visul spunând ca nu am voce. Şi avea dreptate. Am realizat asta mai încolo.
În generală voiam sa fiu actriţă. 
A fost un moment când am vrut să mă fac scriitoare, dar mi-am dat seama că nu am un talent deosebit la scris. 
Am vrut să fiu şi regizor de film. Mi-a venit ideea când aveam vreo 13-14 ani.
Prin liceu îmi înflorise în cap o idee că mai bine ajung scenarist. Voiam să dau la facultatea de film şi gata. Totuşi, când profesorii mă întrebau nu le ziceam şi de facultatea asta. În cele din urma m-am mai informat şi mi-am dat seama că nu se merită să dau. Posibil voi urma ceva cursuri cândva.
A fost un moment când mă gândeam să devin avocată. Mi se părea o meserie destul de interesantă, oarecum. Dar mi-a trecut. Poate ca aş fi încercat totuşi să dau la facultatea asta dacă nu se dădea examen la economie. Detest economia. Doar aşa. O încercare.
Citind cărţi poliţiste am vrut să fiu şi detectiv. Dar meseria asta era altfel faţă de romane. 
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Akane
Membru
Membru

Zodiac : Varsator
Zodiac chinezesc : Tigru
Mesaje Mesaje : 30
Puncte Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Data de inscriere Data de inscriere : 11/08/2017
Varsta Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Visurile din copilărie și cele de acum   Sam 12 Aug - 14:54:03

Cand eram mica mi-am dorit sa fiu doctor.În clasa a 5 a cam așa mi-am dorit sa fiu cântăreața :))) dar apoi mi-am dat seama ca nu am ureche muzicala deloc așa ca am renunțat.
În clasa a 8 a voiam sa dau la facultatea de drept ( da știu eu încă nu ajunsesem la liceu și deja mă visam la facultate:))
Iar de atunci numai mi-am  dorit nimic, nici în prezent nu știu ce as vrea sa devin , deși știu la ce facultate vreau sa aplic după ce termin cu bacalaureatul peste o săptămână și ceva , dar nu știu în ce domeniu. stress

Sus In jos
Sammy-Rose
Membru
Membru

Zodiac : Rac
Zodiac chinezesc : Dragon
Mesaje Mesaje : 411
Puncte Puncte : 436
Reputatie Reputatie : 1
Data de inscriere Data de inscriere : 11/08/2017
Varsta Varsta : 18
Localizare : spațiul dintre adevăr și minciună
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : leneveală profesionista... și artsy stuff

MesajSubiect: Re: Visurile din copilărie și cele de acum   Sam 12 Aug - 20:27:09

Evident, orice față când e mică, adică primară, se visează cântăreață sau actriță. Totuși mi-am dat seama că probabil nu e de mine, asta probabil fiind și vina stimei mele scăzute de sine care mă bătea în cap și-mi spunea că nu voi reuși. Am mers într-adevăr la niște cursuri de actorie, dar alea au fost mai mult pentru dezvoltare personală decât profesional.
La un moment dat mama mi-a sugerat prin generală să devin veterinar, ceea ce mi se pare drăguț, deși probabil eutanasierea nu ar fi treaba mea. Până la liceu nu am prea stat să mă gândesc ce vreau să mă fac când vreau să mă fac mare, deși familia încerca să mă convingă să fac medicina.
Problema a început cam anul trecut când am fost întrebată ce planuri am, răspunzând cu un simplu "nu știu". Părinții au continuat cu medicina, știind că prin accident am ajuns la Științele Naturii, dar nu sunt sigură că m-aș descurca. Alte variante la care mă gândisem ar fi fost artistă, doar că nu sunt atât de talentată, arhitect, mă gândisem un moment la actriță, dar eh, poate IT că m-ai s-a zis că sunt pricepută, și chiar m-am gândit și la profesoară, și chiar nu sună prea rău.

În concluzie, până în ziua de azi nu știu ce vreau de la viața mea ^^;

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Visurile din copilărie și cele de acum   

Sus In jos

Visurile din copilărie și cele de acum
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cele mai tari videoclipuri muzicale
» Soleirolia soleirolii (Helxine soleirolii, Salteluta, "cap de copil", "lacrimi de copil")
» Horoscopul chinezesc pe 2012
» Emoticonul care ma caracterizeaza acum!
» Cantece si poezii scurte pentru copii mici

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^_^We love^_^ :: *♥**♥* Cafenea *♥**♥* :: *♥**♥* Discutii *♥**♥*-
Mergi direct la: