^_^We love^_^
O lume a noastra

Let's have some fun

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Aresteaza userul de mai sus
Dum 10 Dec - 23:28:40 Scris de Umi

»  ce ai face daca?
Dum 10 Dec - 23:26:01 Scris de Umi

» [YAOI +18] Croitor de inimi blânde
Dum 10 Dec - 15:28:17 Scris de Elyy

» Buna !
Dum 10 Dec - 13:48:28 Scris de Tyma

» [RPG - Sᴀʏᴀ﹠Mɪᴜᴜ] ~ `The truth si almost there`
Dum 10 Dec - 13:22:03 Scris de Sayami

» [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings
Sam 9 Dec - 23:43:40 Scris de LadyHalloween

» [RPG﹢Rɪsʟᴇʏ﹣Yᴀᴏɪ]Hᴀᴄᴋᴇʀᴜʟ ɪɴɪᴍɪɪ ᴍᴇʟᴇ
Vin 8 Dec - 19:22:10 Scris de Xeilon

» [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙
Joi 30 Noi - 14:44:18 Scris de IonicaSuper

» Ce fel de demon esti?
Sam 4 Noi - 20:52:51 Scris de sarah chan

Distribuiţi | 

[Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Konan07
Membru
Membru

Sex : feminin
Zodiac : Sagetator
Zodiac chinezesc : Dragon
Mesaje Mesaje : 79
Puncte Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 0
Data de inscriere Data de inscriere : 06/08/2017
Varsta Varsta : 17
Localizare : Seoul
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG

MesajSubiect: Re: [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙   Mar 19 Sept - 23:32:17

-Rawrr..
Cand Alex mi-a spus leoaica nu am putut sa ma abtin asa ca ma imitat involuntar animalul.Mi-am pus imediat mana la gura cand am realizat ce sunet am scos,nu intelegeam de ce faceam asta si acum sa simteam foarte jenata,plus ca mai aveam si obrajii rosii.Spune-mi te rog ca nu sunt beata..
-Dar Alex..vreau sa stau acolo suuuuus si sa fiu aproape de stelee si cine e in stare de ebrietate?Ma jignesti!Abea daca am luat doua picaturi din chestia aia,ma crezi slaba?Si nu am de gand sa mananc pentru ca abea ce am mancat si baietilor nu le plac fetele grase
Am inceput sa ma invart si sa lungesc unele cuvinte razand,ma purtam precum un copil si incercam din rasputeri sa ma stapanesc insa nu resisem.Brusc am devenit vorbareata si ceva imi spune ca asta nu e tot,e prima dat acand ma imbat si nu stiu cum o sa reactionez,asa rau ma tem..Bravo Melody!Bravo c aiti areti prostia!
-Haidee,haide sa stam impreuna acolo sus.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
IonicaSuper
Membru
Membru

Zodiac : Varsator
Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 74
Puncte Puncte : 118
Data de inscriere Data de inscriere : 03/08/2017
Localizare : În Țara Oglinzilor
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : citit, scris, RPG, desen

MesajSubiect: Re: [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙   Mier 20 Sept - 22:28:42

Wolfric Alexander || 27 ani

I didn't get drunk, sir. I'm already drunk"

-Păi miau și ție atunci, îi zic când ”rage”.
Se vede pe fața ei că e beată. Am văzut zeci de oameni beți, și eu eram la fel acum mulți ani. E genul ăla de ”primă beție” în care începi să spui lucruri tâmpite și să nu te simți vinovat de asta. Dar eu am ajuns deja la un nivel înalt de beție, un fel de mahmureală constantă, iar această performanță se obține în ani de muncă asiduă cu alcoolul.

-Rafturile alea sunt vechi și dacă urcăm amândoi vor ceda. În plus, ți-e frică de înălțimi. Stai aici și...doar uită-te la ele. Dacă încerci să atingi stelele, toate speranțele că într-o zi vei fi una din ele vor dispărea...Stai jos și speră, Melody. Fă ce vrei, cântă ce vrei, mănâncă tot ce-ți dorești, sigur e o stea care strălucește atunci când faci ce vrei.
Am lăsat-o pe perne, încercând să am încredere că nu va fugi ca să se urce pe undeva. Am luat o bucată de pui și am îndreptat-o spre ea.
-Ia o gură, mâncarea absoarbe câte ceva din alcool. După o să bem ceai amestecat cu votcă și vom cânta orice cântec vrei tu
atât de tare încât tot cerul se va apride.

◙      " Oh, Grantors of Dark Disgrace,      ◙
◙      Do Not Wake Me Again. "      ◙
Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙   Mier 20 Sept - 22:49:47

Zamneam la fiecare compliment spus de el,simteam ca era din inima,si asta imi umplea corpul cu fericire si cu un sentiment placut de care nu am mai avut parte pana acum,era torul asa frumos. Sa aud pentru prima data complimente sincere venite de la cineva,asta inseamna mult pentru o persoana simpla ca mine.
Am muscat zdravan din bucata de pui pe care a indreptat-o spre mine,am mai muscat de cateva ori pana cand an ajuns la degetele lui si m-am oprit,nu am vrut sa il musc si pe el,sau poate voiam?

-Nu ma cunosti,se vede asta. Eu nu stralucesc,eu nu sunt o stea eu..eu nu insemn nimic.Pana sa realizez ce se intampla,obrajii mei s-au umplit de lacrimi ai in secunda urmatoare am inceput sa plang in hohote.Nu fac nimic bine! Nu sunt pe placul nimanui,nu am putut fi niciodata eu! Nici nu inteleg de ce traiesc..

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙   Vin 22 Sept - 23:19:15

Nu se poate...a început să plângă. Chiar e beată rău, când oamenii sunt beți sunt mai sinceri ca oricând,
mai curați, mai puri. Și chiar acum își manifesta toate sentimentele pe care era obligată să le țină ascunse în ea. Am chicotit ușor,
aducând-o aproape de mine și așezând-o pe umărul eu, mângâind-o ușor pe spate.

Dacă tu ești un nimic, atunci eu ce ar trebui să fiu? Uite-te la tine, ce frumoasă ești acum. O fată sinceră și inteligentă, ce băiat nu ar muri după tine?
Încercam să o încurajez, dar sentimentele feminine sunt chestii ciudate. Nu știu cum gândesc femeile nici de ce plâng, ea plânge pentru că e beată, dar dacă ar fi plâns din alt motiv să mor dacă știam ce să zic.
Am ridicat sticla și am luat o gură, după care i-am dat și ei.

-Mel, bea. Bea și plângi și cântă și dansează și strigă ce vrei, fii ce vrei tu să fii. Aici, între cărți, nu te va judeca nimmeni, așa că fi...doar tu.

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙   Vin 22 Sept - 23:33:14

Ma simteam asa bine si in largul meu,cand m-a indemnat sa ma fac comoda nu am refuzat si am executat rapid,chiar imi placea cum ma mangaia,era atat de linistitoare mangaierea lui si atat de calda.Iar ma complimenta si ma facea sa zambesc si sa rosesc.Nu sunt o urata insa am primit putine complimente din partea oamenilor seriosi,in schimb multi mi-au zis ca sunt frumoasa apoi imi spuneau sa fac sex cu ei.
-Tu nu esti un nimic,tu esti liber,tu poti face tot ce vrei eu nu..
Am pus mana pe sticla data de el si imi tremura putin,era clar ca acum sunt beata insa cat timp nu fac vreo prostie o sa fie totul bine.Sper sa adorm rapid si totusi nu vreau s adorm pentru ca nu am venit aici sa dorm.
Am luat o gura mare din sticla si apoi am lasat-o langa Alex.M-am ridicat si mi-am sters lacrimile incercand sa fu mai puternica.Aveam de gand sa spun tot ce gandesc sau mai bine zis ce imi vine in minte pentru ca nu gandesc in momentul asta

-Tu traiesti pentru tine insa eu..eu nu stiu pentru ce traiesc.Am fost obligata sa invat ca sa am un viitor si in acelas timp parintii imi spuneau castau prea mult inchisa in casa.Sunt la facultate dar nu mi-am dorit niciodata asta,defapt urasc tot ce tine de mine din cauza parintilor.Stii cum e sa..saai un moment in viata in care sa iti fie scarba de tine?De tot ce e in jur?Sa stii ca pana acum nu ai facut nimic care chiar sa te faca fericita?
Ma plimbam in timp ce gesticulam nervoasa,imi e teama sa nu spune niste lucruri care nu trebuiesc aflate sau sa fac vreo prostie,nu prea ma pot controla in momentul asta.

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙   Sam 23 Sept - 21:48:02

Am pufnit amuzat, dându-i una ușoară în umăr.
-Nu mai scoate atât căcat pe gură. Orice om poate fi liber dacă vrea. Mel, tu poți fi liberă, întrebarea mai bună este: TU vrei să fii cu adevărat liberă?
Abia de mai putea ridica sticla în mână, dar continua să bea. Iar asta era bine, pentru că începea să uite de standarde morale idioate și sisteme valorice fără valoare. Am mai băgat câte ceva de mâncat în gură, făcându-le să aalunece mai bine cu niște votcă. Melody era supărată și voia să fie ascultată, așa că am fost un prieten bun și am tăcut, în timp ce ea turuia și turuia și-și lua toate problemele de pe suflet.
După ce terminat au fost câteva momente de liniște, în care doar am stat și m-am uitat la ea. M-am întins după o bucată de pui,
mușcând din ea. Am luat sticla de votcă, învârtind-o și privind lichidul dinăuntru.

-Și tu trăiești pentru tine, nimeni altcineva nu respiră în locul tău, știi? Plămânii tăi, deciziile tale, Melody...Poate, dacă luam niște decizii mai bune, plămânii mei puteau face o facultate...
Doar pentru că sunt beat nu înseamnă că nu-mi pasă deloc de viața mea. Mereu m-am întrebat ce ar fi fost dacă eu chiar...aș fi putut face o facultate. Mi-a plăcut să citesc, poate făceam Litere, puteam fi profesor sau psiholog, puteam...face mai multe decât doar să filosofez.

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙   Sam 23 Sept - 22:54:11

Intrebarea lui era foarte buna,insa la cat de prost gandeam in acel moment nu puteam sa ii dau un raspuns demn de mine asa ca am preferat sa continui cu plangerile si problemele mele.La un moment dat m-am pus jos pe locul amenajat de Alex si am sarit in bratele lui,cazand impreuna.Bine ca erau perne si am cazut pe moale.
De la nervi am trecut iar la lacrimi si plans,chiar ma simteam singura si incercam sa imi conving subconstientul ca fizic si mental nu sunt singura pentru ca Alex era aici si ma asculta.Il strangeam tot mai aproape in timp ce plangeam,incercam sa imi alin durerea cu el insa nu se oprea nimic,eu tot plangeam si ma gandeam la prostii

-N-nu spune asta Alex..tu esti un baiat foarte destept,facultatea este prea slaba pentru tine.Uita-te la mine,sunt o fata proasta plina de vise care citeste povesti cu adolescenti.Defapt..citesc acele povesti pentru ca nu am o viata deloc palpitanta asa ca imi traiesc viata prin actiunile personajelor
Mi-am sters lacrimile cu maneca bluzei,tocmai i-am zis ceva ce nu credeam ca voi spune cuiva,nici macar prietena mea nu stie asta,probabil o sa regret multe cuvinte spue dupa seara asta,si nu pentru ca ar spune el cuiva insa sigur nu o sa ma mai priveasca cu aceias ochi.

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙   Lun 25 Sept - 21:25:49

-Sunt un om atât de deștept că n-am terminat nici măcar liceul. Sunt recunoscător că am ajuns să lucrez în bibliotecă pentru că se putea și mai rău. Nimeni nu angajează bețivi cu 10 clase cu normă întreagă. Măcar am ajuns să-mi fac ce-mi place.
Și apropo, la 28 de ani nu te mai poți numi băiat. Sunt un bărbat în toată firea, nu mi-ai văzut sticla de votcă?
încerc să glumesc cu ea, fluturând sticla în aer.
Am luat ultimele guri, aruncând sticla lângă cealaltă. Barman, următoarea!

-Nicio viață de-a noastră nu e palpitantă, cărțile acelea sunt doar niște povești ficționale, oamenii nu trăiesc așa. Ce contează dacă ai o viață plictisitoare, atât timp cât o trăiești cum vrei tu? Melody, fă doar ce simți fără să-ți pese de consecințe. Zi-le părinților că nu vrei să faci facultate, ce dacă te dau afară din casă? Ești isteață și te vei descurca. Întâlnește oameni noi, ce dacă sunt bețivi sau drogați? Nimeni nu te ține, Mel. A da, și dacă tot ești în picioare, dă-mi și mie sticla de vottcă de după dulapul ăla.

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙   Lun 25 Sept - 21:39:29

-Ahh ce ma enervezi!Esti destept ok?Mult mai destept decat mine.Multe genii au abandonat scoala,nu m-as mira sa se scrie carti depre tine,barbatule.Oh,suna asa ciudat barbat,nu ca nu ai fii unul dar parca te fac batran spunanduti barbat
Am mers clatinandu-ma si taraindu-mi picioarele pana la dulap de unde am scos sticla cu bautura a lui Alex,era a doua sau a treia?Nu stiu dar vreau sa beau si eu din asta.Oare se supara daca o beau doar eu?Cunoscand-ul sigur mai are altele ascunse asa ca o sa ma bucur de ea singura
-Probabil dupa ce ma dau parintii afara din casa o sa imi vand virginitatea la o licitatie si o sa am bani pentru a trai,pana la urma asa fac femeile cel mai usor bani.Ce daca iau boli sau dau de niste batrani libidinosi?Trebuie sa nu imi pese de consecinte
Cum puteam vorbii asa de lejer despre un posibil viitor cu mine curva cand eu nu suport astfel de persoane?Nici macar nu le pot numi femei sunt doar niste obiecte trecute prin tot felul de maini.Am desfacut sticla si am baut o gura sanatoasa din ea apoi i-am pus dopul
Vrei sa fii pestele meu?O sa avem amandoi bani
Ii fac cu ochiul chicotind apoi o iau la fuga spre scara care ducea la locul amenajat pe rafturi,pe care Alex nu ma lasa sa urc.Am urcat primele trei scari si am privit in sus inghitindu-mi nodul idn gat.Hai ca poti Melody!Acolo o sa fi doar tu cu sticla,Alex nu o poate lua.Am mai urcat cateva scari rapid ins ala jumatatea ei m-am porit tremurand de frica.Nici bautura nu ma ajuta sa scap de frica asta?!

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙   Dum 1 Oct - 20:55:46

-Mel, ne-am întâlnit cu un motiv. Eu cred că noi doi trebuie să ne învățăm ceva unul pe celălalt, iar eu am să te învăț cum să te eliberezi.
Melody a scos sticla din spatele raftului, dar în loc să mi-o dea mie a început să bea din ea. Am văzut-o deodată cum fuge și urcă scara ca să ajungă pe raftul ăla. Mi-am dat ochii peste cap, începând să răd și mergând după ea. Am urcat ușor,
bineînțeles că aceasta se oprise și tremura de frică. Am îmbrățișat-o pe la spate și am condus-o încet, pas cu pas, spre raftul de sus.

-Du-te la părinții tăi și urlă-le în față e simți, iar dacă ceva rău se va întâmpla, voi fi lângă tine. Și te voi ajuta. Pentru că amândoi suntem la fel de singuri și distruși, dar în diferite moduri. Însă, împreună...
Am urcat pe raft împreună și i-am ridicat privirea. Stelele se aprinseseră și întreg cerul era un covor de sclipiri.
-...Împreună, putem învăța cum să strălucim.

Sus In jos
Konan07
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙   Joi 30 Noi - 2:36:28

[color=#990000]Imi era frica sa mai fac vreun pas insa nu dupa mult timp l-am simtit in spate pe Alex.Nu il cunosc nici de o zi insa stiam ca daca in momentul acela imi dadeam drumul el ma va prinde.Imi inspira atata incredere si caldura..si nu doar atat.
Am ajunst insfarsit in locul dorit datorita lui si cand i-am auzit vorbele pe obrajii mei a aparut o culoare rosiatica

-Stii ce?Cred ca ai dreptate,daca nu erai tu nu puteam ajunge aici sus,am parcurs drumul pe jumatate,dar cand ai aparut tu am putut sa imi ating obiectivul.
Ma miram ca inca mai aveam coerenta sau logica in vorbe,la cat am baut o sa fie o minune ca nu vomit,si totusi nu am de gand sa ma dau batuta,asa ca deschid sticla si mai iau cateva guri zdravane din ea,strambandu-ma cand ii simt gustul

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙   Joi 30 Noi - 14:44:18

-Și o să te ajut să-ți îndeplinești și alte obiective. Hai, bea până te saturi și o să te duc pe urmă într-un loc care-ți va plăcea la nebunie. Nu uita, Mel, îi zic luând sticla și bând și eu din ea, astă-seară, tu ești vedeta.
Am mai stat puțin pe raft, până ce Melody și-a terminat toată sticla, după care am ajutat-o să coboare înapoi unde îi era locul și să se îmbrace bine.
-E frig afară, asigură-te că ești bine învelită, o sfătuiesc, după care o iau de mână și o trag spre o ușă care dă în spatele bibliotecii.
Să ieșim prin față arăta prea dubios. I-am ofeirt un zâmbet de ”Ai încredere”, după care am început să fug cu ea de mână. Aerul rece mă izbea în față și era plăcut, iar prezența fetei era caldă și primitoare, așa beată cum se prezenta. Îmi amintea puțin de...cealaltă ea.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙   

Sus In jos

[Team Konica] ◙ ⅅℴ Yℴu Wanna Bⅇ ℳy ℂℎℴcℴℓatⅇ ‽ ◙
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^_^We love^_^ :: *♥* Fan Zone *♥* :: *♥* Fan RPG *♥*-