^_^We love^_^
O lume a noastra

Let's have some fun

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings
Ieri la 11:24:41 Scris de Elyy

» [RPG﹢Rɪsʟᴇʏ﹣Yᴀᴏɪ]Hᴀᴄᴋᴇʀᴜʟ ɪɴɪᴍɪɪ ᴍᴇʟᴇ
Lun 20 Noi - 15:29:10 Scris de Xeilon

» [RPG - Sᴀʏᴀ﹠Mɪᴜᴜ] ~ `The truth si almost there`
Dum 19 Noi - 22:39:18 Scris de Sayami

» [YAOI +18] Croitor de inimi blânde
Mar 14 Noi - 14:22:54 Scris de LadyHalloween

» Ce fel de demon esti?
Sam 4 Noi - 20:52:51 Scris de sarah chan

» Cine comenteaza ultimul castiga!
Sam 4 Noi - 20:52:04 Scris de sarah chan

»  ce ai face daca?
Sam 4 Noi - 12:34:57 Scris de ᴘᴜғᴏsᴇɴɪᴇ ✰

» Alfabetul userilor
Joi 2 Noi - 15:54:52 Scris de Xeilon

» 【Nυмărăтoαre】»Băᴛăʟɪᴀ Aɴɪᴍᴇ﹣ᴜʀɪʟᴏʀ
Joi 2 Noi - 15:52:08 Scris de Xeilon

Distribuiţi | 

Asa a fost scris

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
sarah chan
Owner
Owner

Sex : feminin
Zodiac : Sagetator
Zodiac chinezesc : Caine
Mesaje Mesaje : 17406
Puncte Puncte : 18007
Reputatie Reputatie : 20
Data de inscriere Data de inscriere : 13/01/2012
Varsta Varsta : 23
Localizare : Lumea mea, numai a mea
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG

MesajSubiect: Asa a fost scris   Vin 15 Sept - 0:16:01

Titlul sigur o sa il schimb pe parcurs, dar nu am avut o alta idee mai buna pe moment ^^

Aceasta este o idee noua ce mi-a venit acum o saptamana si astazi am reusit sa scriu prologul ^^

Va astept parerile si sugesti de un titlu mai bun ^^

P.S.: Este needitat deci e posibil sa aiba multe greseli.

Prolog

Mici fulgi au inceput sa cada din nou, acoperind stratul de zapada asezat cu o zi inainte. Parcul arata acum ca inghetat in timp parand atat de calm si de nederanjat stratul alb fiind nederanjat.
- Haide Rick! Hai sa facem un om de zapada!
O manuta marunta imi prinse doua degete si o micuta silueta ma tragea spre parcul neatins de pas de om de cand a inceput sa ninga acum cateva zile. Vocea micutei imi era atat de cunoscuta, dar, chiar daca o priveam direct, nu puteam sa vad decat o umbra. Puteam sa imi dau seama doar dupa voce ca era vorba de o fetita, dar nu ii puteam vedea chipul sau macar imbracamintea. Cu toate astea m-am lasat indrumat de micuta silueta intunecata spre centrul parcului ajutand-o sa stranga zapada in scopul creeri unui om de zapada. Ce era cel mai ciudat era ca ma simteam fericit. Impacat chiar. Nu mai imi aduc aminte ultima oara cand m-am mai simtit asa.
- Vezi? Ti-am spus eu ca nu va fi asa de rau sa iesim in parc.
De undeva din apropierea mea se auzi vocea unui barbat. Voce care imi facu inima sa bata mai repede si un gol sa mi se formeze in stomac. Privind spre el, insa, am avut parte de acesi priveliste intunecata. Nici lui nu ii puteam vedea chipul sau oricare alta trasatura, dar ma simteam in siguranta alaturi de el.
Un zgomot asurzitor ce se asemana cu sunetul facut de o bucata de metal frecata pe o alta imi facu inima sa stea in loc. In tot acest peisaj acest sunet imi era foarte cunoscut. Dar cum? Cum de au reusit sa ma ajunga din urma asa de repede?
- Ce e chestia aia?
Privind spre sursa sunetului am observat cum o cladire parea sa se inconvoaie de parca ar fi fost apa dintr-o balta deranjata de un picior ce a calcat in ea. Unul avea sa patrunda in curand in aceasta dimensiune. Simteam cum panica incepea sa ma cuprinda. Nu voiam sa ii las sa ma prinda. Fug de atata timp de ei. Dar imi era mai frica pentru cei care erau langa mine. Asta simteam, iar asta e ciudat caci nu imi aduc aminte sa imi fi pasat vreodata de cei din jur.
- Rick ia copiii si fugi!
Barbatul de langa mine m-a indemnat cu o mana sa ma ridic si m-a impins usor pentru a ma pune in miscare, dar ochii mei erau inca fixati pe poarta interdimensionala ce se deschidea in fata noastra. Imi simteam inima prinsa ca intr-o capcana si nici nu mai sunt sigur daca mai respiram. Si pentru ca temerile sa imi fie fondate din acea unduire isi facu aparitia un bot ca al unui caine schimonosit, un bot imens.
- Pleaca! O sa ii distrag eu atentia!
Micuta m-a prins din nou de mana scotandu-ma din transa pe care mi-o crease panica asa ca am luat-o in brate si am inceput sa alerg in directia opusa creaturii care isi facea incet loc in aceasta lume.
Cu noi mai erau cateva siluete intunecare care imi erau foarte familiare asa ca am inmanat fetita in bratele altei siluete si am inceput sa caut buzunarul interior al paltonului ce il purtam. Stiam ce anume cautam, dar mainile imi tremurau in asemenea hal incat mi-a luat putin pana sa nimeresc buzunarul si sa scot de acolo acea bagheta din lemn cu aspectul unei maini osoase ce parea sa indice ceva cu un deget.
- Cred ca am inebunit.
Mi-am spus singur stiind ca asta nu imi statea deloc in fire. Aveam de gand sa imi folosesc propria forta vitala pentru a salva aceasta adunatura de siluete necunoscute. Dar de ce as face asta? Nu puteam sa imi explic oricat mi-as fi batut capul incercand.
Uitandu-ma in spate am observat cum creatura patrunsese aproape complet in dimensiunea aceasta si isi intinsese gheara spre acel barbat. Atunci am simtit ca un tarus imi patrunde in inima. Nu voiam ca el sa fie capturat.
- Idiotule! Fugi! Nu te poti lupta cu un Veletan!
Deschizand brusc ochii am vazut deasupra mea tavanul unei incaperi. Respiram greoi si imi simteam mainile inca tremurande. A fost doar un vis! Ei nu m-au ajuns din urma, dar cred ca a venit timpul sa imi schimb iarasi locatia.

Spoiler:

Be You,
Be Someone Else,
Just Be Yourself!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://welove.forumgratuit.ro

Asa a fost scris
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Carte frumoasa,cinste cui te-a scris !
» Rima cu ultimul cuvant
» A fost inventat aparatul care scade consumul de carburant cu 90%
» Un pupic de Noapte buna
» Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^_^We love^_^ :: *♥* Fan Zone *♥* :: *♥* Fan Fic *♥* :: *♥* Original *♥* :: *♥* Yaoi/Yuri *♥*-
Mergi direct la: