^_^We love^_^
O lume a noastra

Let's have some fun

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings
Ieri la 20:46:21 Scris de Elyy

» Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica}
Dum 18 Feb - 22:50:39 Scris de IonicaSuper

» Inger si demon
Mar 6 Feb - 21:44:09 Scris de Invader Lamu

» O zana pe post de animalut de companie
Mar 6 Feb - 10:03:49 Scris de Invader Lamu

» O demonita la cazinou
Mar 6 Feb - 9:34:16 Scris de Invader Lamu

» O sirena in acvariu
Mar 6 Feb - 9:15:59 Scris de Invader Lamu

» Petrecerea in pijamale
Lun 5 Feb - 22:11:15 Scris de Invader Lamu

» Concursul pentru papusi
Lun 5 Feb - 22:00:13 Scris de Invader Lamu

» Ce faceti cand Ploua?
Lun 5 Feb - 18:59:05 Scris de Invader Lamu

Distribuiţi | 

O zana pe post de animalut de companie

In jos 
AutorMesaj
Invader Lamu
Membru
Membru

Mesaje Mesaje : 16
Puncte Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 0
Data de inscriere Data de inscriere : 26/06/2014

MesajSubiect: O zana pe post de animalut de companie    Mar 6 Feb - 10:03:49

Nume: Sharma
Prenume: Sanara
Varsta: 26 ani
Specie: Zana
Despre ea:
O zana micuta cat o papusa Barbie, o talie perfecta, incat rochiile papusilor ii vin la perfectie. Are ochi de culoarea smaraldelor, stralucitori si patrunzatori iar parul de culoarea castanelor coapte. Antenele ei se arata ca 2 fire de par rebele iar aripile ei seamana cu cele ale fluturilor monarh insa sunt de culoare verde aprins, puternice si au anumite particularitati precum ca pot lumina in noapte.
Este o printesa loaiala si dedicata poporului sau, este deja conducatoarea zanelor si are multe responsabilitati. insa cu toate acestea isi gaseste timp si pentru prieteni. Este o persoana draguta si sociabila si dornica sa ajute. Chiar daca e mica cat o papusa vrea sa demonstreze ca poate ajuta. Uneori ajuta pin fortele proprii alteori apelaza la magie. Ea poate controla elementele naturii si magia.
Deasemenea cand se afla in vacanta regala sau cnad sora ei are timp sa conduca regatul, ei ii place sa isi petreaca timpul in lumea oamenilor. Ii place sa fie tratata ca o papusa sau ca animalutul de companie a celei mai bune prietene a ei.

Era o zi de primavara. Sosise dimineata iar eu eram acasa la preitena mea. Eram in colivia care in trecut apartinuse fostului ei papagal care fugise pe fereastra si nu a mai fost de gasit.
Fiind prietene, stia ca imi placea mult sa fiu tinuta pe post de animalut de companie iar eu stiam ca ei ii placea sa o fac pe pasarea cantatoare. I se parea mai interesant sa ma aiba pe mine pe post de pasare cantatoare caci eu spre deosebire de pasari, puteam canta orice melodie si o cantam cu versuri.
Seara ea inchidea colivia incuindu-ma inauntru si trebuia sa astept ca ea sa se trezeasca ca sa pot iesi din colivie si sa imi intind aripile zburand prin casa.
Asa cum era incuiata in colivie, acum sosise ora sa o trezesc findca venise dimineata asa ca incep sa cant o melodie de buna dimineata.
In timp ce cantam stateam pe micutul leagan din colivie si ma leganam.
Acum purtam o camasuta de noapte a unei papusi ce imi ajungea pana aproape de glezne.
Dupa ce prietena mea ar fi deschis colivia ar fi urmat sa ne facem rutina de dimineata: Spalat, mancare, imbracat de zi si machiaj. Eu urmand sa servesc micul dejun in colivie unde intr-un colt era asezata o masa pentru papusi si un scaunel pentru papusi in timp ce ea servea micul dejun la masa impreuna cu familia.
Eram nespus de fericita sa stiu ca prietena mea ma considera animalutul ei si totodata prietena ei.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

O zana pe post de animalut de companie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tricotaje pentru animalele de companie
» Dulciuri de post...
» Depresia post partum - sau tristetea dupa nastere
» Animale de companie!!! - 4
» Tipare gratis, Leko